Zadovoljen začetnik

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
kramp
Prispevkov:1
Pridružen:18 Jan 2015, 18:42
Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a kramp » 18 Jan 2015, 20:31

Zdravo!
Sem uspešen začetnik britja z DE brivnikom.
Odločil sem se predvsem zaradi cene, navdišil pa zato ker sem se po dolgem času obril na gladko (strokovno BBS)

Na http://thewirecutter.com/(stran kjer iščeno najboljse izdelke na vseh področjih) mi ni bilo jasno kako lahko DE brivnik zmaga med vsemi ''Turbo Power Pro Fusion Glide'' brivniki. Takoj sem naročil Merkur Safety Razor+ 100 kom Personna žiletk, kjub temu da imam na zalogi še 3 Gillette Fusion kartuše. Upam da sem za nekaj let preskrbljen.

Škoda da nisem prej odkril ta forum in obrijse blog, kjer so koristne informacije. Že vem da bo naslednji brivnik Slant.

Brijem se 2x(v smeri rasti in proti smeri + popravki), mislim pa da je bolj pomembno da prilagodiš britje glede na področje. Nekje bolj nežno, nekje direkt proti rasti, drugje malo pod kotom..... odvisno kak ti rase brada in kako občutljiva je koža. Še nekaj, tudi če imate občutljivo kožo ne priporočam balzame in losione,meni ne ustrezajo ker namastijo kožo in dobim izpuščeje, mozolje.... samo klasični alkoholni aftershave.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jan 2015, 20:35

pozdravljen pozdravljen kramp :)....

sam imam merkurjevega 37C (slant) in mi je zelo vsec (ce rabis idejo za naprej :D) ...

ce imas kaksna vprasanja kar na dan z njimi, bo veliko ljudi rado vstopilo v debato, ali pomagalo z mnenjem ..

lahko tudi sodelujes v trenutnem PIF (pass it forward), kjer je ravno danes na voljo profesionalni copic za britje..
http://britev.si/viewtopic.php?f=3&t=612

upam da se bos imel pri nas fajn in bos cim bolj dejaven clan :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a Omega » 18 Jan 2015, 20:54

Pozdravljen na forumu :D
Up spirits!

Bajkman

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jan 2015, 21:15

Dobrodošel! Vesel sem, da smo dobili še enega strokovnjaka! ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Jan 2015, 21:19

Dobrodošel!

Evo, če te kaj razveseli: tudi jaz se izogibam aftershavom, pa ne zato, ker bi imel občutljivo kožo, ampak zato, ker jih preprosto ne potrebujem. Se koža sama zelo hitro regenerira in preprosto ni potrebe po raznoraznih pomadah, ki samo mašijo pore in izsušujejo kožo.

Bajkman

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jan 2015, 21:21

Ampak on uporablja, kot razumem, "prave" klasične AS-e. Torej tiste vodice z alkoholom. In ne teh balzamov in losjonov brez alkohola.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Jan 2015, 21:22

Saj, alkohol pa izsušuje. Ta še za po grlu ni dober, kaj šele za na kožo :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Jan 2015, 21:43

:D :D to bi tudi jaz nekaj let nazaj rekel (ko sem imel kartuse,.. da ne bo pomote, ne pravim da jih ti Olly :D) ampak odkar se brijem z npr britvijo ali zadnje case z R41 pa kaksno ostro ziletko potem jaz kar rabim AS (Ce se do BBS brijem, kar se vedno ce se le da) .. ko sem se brij s kartusami sem si z zajfo za roke malo pomazal po obrazu in postrgal na brzino,.. AS sem imel se isto flasko zadnjih 20 let :D ... skrtka nikoli nisem uproabljal, enako balzamov..
sedaj pa (poleg tega da mi pase) mi AS in balzam kar prav pride
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Jan 2015, 21:45

Meni zaenkrat pri britju s CC brivnikom nič ne manjka. Mogoče spremenim mnenje, ko se začnem briti z OC. Bomo videli :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Zadovoljen začetnik

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Jan 2015, 23:01

Dobrodošel!
Jaz po britju uporabljam razmerje 2/1 ...torej dva nanosa balzama za eno dozo konjaka!
Deluje zelo dobro! :D
Nothing less...than BBS

Odgovori