Erythrocyte se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Jan 2015, 10:40

Hehe, saj se sam dobro zaveda, kaj je naredil, ker je drugače precej odgovoren tip človeka. Takrat je bila to pač najboljša možnost, a meni se je za vedno vtisnila v spomin.

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 10 Jan 2015, 21:13

Vsem skupaj se zahvaljujem za lepo dobrodošlico ;)

@Bajkman
Imaš prav, čopič je Omega 10065, sem popravil. Hvala za popravek. Pa sem gledal in gledal, tudi na tvbshaving.com in sem prav prebral, a napak napisal. hehe :)

@Omega
Od mil trenutno nimam ravno favorita (še), moram pa priznati, da se mi milo Tabac kar dopade (se zelo lepo pena naredi), enako velja tudi za Figaro (vonj po tistem milu iz osnovne šole, hehe), Arko je pa tudi zelo zanimiv (kako deluje in vonj). Tako, da zaeenkrat bi dal milo Tabac kar v ospredje, bi si pa želel še preizkusiti kakega z vonjem bay ruma, sandalwood :) Kakega malo višjega cenovnega razreda. Preko interneta še nisem mil nič naročal. Imam pa namem enkrat v prihodnosti. Pa tudi v italijo sem moram kaj spraviti :)

Žal se zaeenkrat še vedno lovim s kreiranjem pene. Nekak še ne znam uloviti tiste prave kompaktnosti (včasih mi uspe). In najverjetneje delam kaj narobe. Se mi ne speni tako kot na Youtube kanalih, ko se cela posodica napolne "na eazy". Se pa zavedam naše ljubljanske trde vode... Enkrat sem sicer poskusil z destilirano, pa se mi tudi ne zdelo da ne nek "waw" :) Skratka se bo treba še učiti. Delam peno pa v posodici in direktno na obrazu. Sem pa zdaj začel čopič malo z roko ožeti, da je manj vode in jo postopoma dodajam in opazujem.

@olly
Hehe, ne nisem tak tip akvarista, ki operira z radensko :) (in ja, kot je napisal miha, bi tudi jaz takega malo "okljufutal" )hehe. Sem kar odgovoren fiš keeper :) Ob priliki lahko tudi prilepim slike mojih akvarijev, v kolikor bi to utegnilo koga zanimati. Poleg ribic v akvariju, se kar ukvarjam intezivno ukvarjam z rastlinjem v akvariju, tako da je lepo vse zeleno :)

Za začetek pa imam res eno vprašanje. To glede pene, kar sem odgovoril Omeg-i. Vsakič ko se brijem z Mühle R89, mi po vsakem passu ostane koža suha. Ko povlečem z brivnikom, za njim ostane suha koža oz rahlo rahlo milnata (slick).. sam to je bolj redkost. Sicer me nič ne boli/zateguje/itd...Ko gledam recenzije mil in britje z njimi opažam, kako uporabniki hvalijo "slickness" mila, ko se briješ. Nekateri tudi tako, da lahko zaradi slicknessa večkrat potegneš na istem mestu brez problema...

Ko sem se pa obril (do zdaj samo enkrat) z očetovim Merkurjem 25c, mi pa obraz ostane ves milnat (slick) ko potegnem. In to je to, tisto kar razlagajo pri recenzijah. Prav kul občutek :) In sem si rekel to je to :) In tudi lahko večkrat potegnem ker je koža tako lepo milnata :)

Sedaj pa ne vem kaj delam narobe z mojim Mühletom. Ali je problem morada kot, ki ga uporabljam (občasno ko pretiravam s potegi imam rahlo rdečo kožo)? Ali je morda pod takim kotom, da vlečem žiletko po koži (drsam po njej) in celo milo spravim stran? Ali je to "problem" (kar dvomim) closed comb brivnika? Da pobere celo peno dol, open comp pa jo pač pusti zaradi "grabljic"...?

Hvala za info :)
Eppur si muove

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Jan 2015, 21:25

erythrocyte napisal/-a:Za začetek pa imam res eno vprašanje. To glede pene, kar sem odgovoril Omeg-i. Vsakič ko se brijem z Mühle R89, mi po vsakem passu ostane koža suha. Ko povlečem z brivnikom, za njim ostane suha koža oz rahlo rahlo milnata (slick).. sam to je bolj redkost. Sicer me nič ne boli/zateguje/itd...Ko gledam recenzije mil in britje z njimi opažam, kako uporabniki hvalijo "slickness" mila, ko se briješ. Nekateri tudi tako, da lahko zaradi slicknessa večkrat potegneš na istem mestu brez problema...

Ko sem se pa obril (do zdaj samo enkrat) z očetovim Merkurjem 25c, mi pa obraz ostane ves milnat (slick) ko potegnem. In to je to, tisto kar razlagajo pri recenzijah. Prav kul občutek :) In sem si rekel to je to :) In tudi lahko večkrat potegnem ker je koža tako lepo milnata :)

Sedaj pa ne vem kaj delam narobe z mojim Mühletom. Ali je problem morada kot, ki ga uporabljam (občasno ko pretiravam s potegi imam rahlo rdečo kožo)? Ali je morda pod takim kotom, da vlečem žiletko po koži (drsam po njej) in celo milo spravim stran? Ali je to "problem" (kar dvomim) closed comb brivnika? Da pobere celo peno dol, open comp pa jo pač pusti zaradi "grabljic"...?

Hvala za info :)
Jaz bi rekel, da je prav to problem - safety bar, ki naleže na kožo in postrga milo z nje. Menim, da closed comb, ki naj bi služil temu, da za sabo pusti nekaj mila, sploh nima nobene funkcije, ker preveč tesno nalega na kožo in milu ne pušča nobenega prostora. Isti problem imam jaz in mirne duše lahko rečem, da se še z nobenim milom in z R89 nisem uspel doseči lepega drsenja v drugem potegu. Le v prvem, v drugem in naslednjih potegih pa nikakor. In s tega stališča mi closed comb brivnik niti najmanj ne odgovarja, zato veliko stavim na preizkus open comba, na katerega čakam prav te dni.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Omega » 10 Jan 2015, 21:40

Samo nekaj, pene ne pobira safety bar ampak rezilo. večina tudi omenja slickness potem ko grejo z mokro roko po obritem obrazu, takrat se pozna in je koža še zelo drseča. Po moji logiki če ostane na koži še milo po potegu nekaj ne delaš prav. Lahko pa, da se motim :D
Up spirits!

Bajkman

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2015, 21:42

Safety bar niti ne bi smel drseti po koži. Biti bi moral rahlo dvignjen in vsaj od R89 je valovit, tako da kljub drsenju ne bi smel pobrati vse pene.

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 10 Jan 2015, 21:55

Omega napisal/-a:Samo nekaj, pene ne pobira safety bar ampak rezilo. večina tudi omenja slickness potem ko grejo z mokro roko po obritem obrazu, takrat se pozna in je koža še zelo drseča. Po moji logiki če ostane na koži še milo po potegu nekaj ne delaš prav. Lahko pa, da se motim :D

no saj to sem mislil. po obritem obrazu :) Ko naredim prvi pass in grem z roko po obritem obrazu ni milnat. Morda sem malo narobe prej razložil. Ko pa sem to naredil pri Merkurju, je pa bilo milnato (slick) :) zato se sprašujem kaj delam narobe. sej sem moram igrati še s kotom, pritiskom... Morda preveč pritiskam, pa zato rezilo pobere celotno milo čisto do kože ergo ni obraz "slick" po passu :)
Eppur si muove

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Omega » 10 Jan 2015, 22:27

mogoče bi pomagalo če dodaš malo več vode milu. Tako, na prst, je pena prava tik preden začne dobivati velike mehurčke. V večini primerov ima takrat tudi bolj odsevno površino, američani bi rekli da ima "sheen" :) pa še posebej moraš pazit da pri britju deluješ samo z težo brivnika, če je že potreba pa minimalen pritisk. Če preveč pritiskaš imaš ne le veliko možnosto za ureznine pri bolj agresivnih brivnikih, ampak tudi rezilo pobere več mila in kože. zato je koža iritirana, po prehodih pa ne ostane nič mila. Spet, to so le moja sklepanja. Če ima kdo bolj logično razlago pa kar na dan z njo :lol:
Up spirits!

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 10 Jan 2015, 23:12

hvala! Bom poskusil :)
Eppur si muove

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jan 2015, 23:38

ja ta slickness lahko dobis tudi ce gres z De nazaj v kontra smeri in si milo ki si ga ranokar pobril malo nazaj namazes,.. dostikrat se folk tako brije,.. kot da bi grabil liste,.. dela vec krajsih prehodov ki jih parkrat ponovi (v enem pass-u), je pa to odvisno tudi od mila,.. nekatera pustijo nekaj malega in imas se nekaj mila na kozi ceprav si sel cez.. se bolj ta efekt pride ce se brijes z oljem ali uporabis preshave oil..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 11 Jan 2015, 00:53

Sem se pravkar obril. Uporabil sem milo Wilkinson sword v stiku, katerega sem namazal po obrazu potem pa še malo drgnil po čopiču :), čopič sem na začetku malo/rahlo "ožel". Vmes sem pa počasi namakal čopič v kozarček in dodajal vodo. Mi je kar lepo uspelo :)

Kar zadeva slicknessa. Sem opazil, da očitno res uporabljam napačen kot. Sedaj sem bil bolj pozoren na kot , ki ga uporabljam in je bil slickness :) (sicer ne tak kot z merkurjem...) Najverjetneje sem prej vedno bolj pod pravim kotom (no ne ravno čist pravi kot) uporabljal in s tem "spraskal" tudi celotno milo dol, zato je bila suha koža. Sedaj sem res gledal da vrhnji del brivnika drsi po koži in je žiletka pod rahlim kotom. In potem je bila koža milnata po passu :D

No sej počasi se bom že kaj naučil :D

@miha
Jp. Tole s preshave oljem drzi :) Ga imam od L'Occitane-a. Vendar imam občutek, da se mi to olje kar hitro vpije v kožo. Oziroma bom moral preizkusiti še kako drugo olje. Kaj priporočate? Naj grem v DM po kako mandeljevo olje ali kaj podognega ali morajo to biti samo brivska olja? Drugače mi je pa tudi kul proraso pre shave :) tudi gladek :D
Eppur si muove

Odgovori