Erythrocyte se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
erythrocyte
Prispevkov:56
Pridružen:29 Nov 2014, 17:35
Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a erythrocyte » 10 Jan 2015, 00:01

En lep in velik pozdrav vsem skupaj!

Na forumu sem sicer registriran že od novembra 2014, a zaradi pomanjkanja časa sem se šele sedaj opogumil (ter našel čas), da se končno predstavim.

Hja? Kje naj začnem? Najbolj da na začetku :)

Ime mi je Miha in sem iz Ljubljane. Star sem 28 let. Predno sem se začel briti z DE brivnikom, sem se bril z električnim brivnikom Philps RQ1290 s katerim sem se zelo rad bril. Všeč mi je bilo to, ker se je dalo briti pod tušem in moram priznati, da sem bil vedno zadovoljen. Velikokrat sem uporabljal tudi samo gel za tuširanje namesto pene/gela… Pred tem električnim brivnikom sem sicer imel še enega starejšega, ki sem ga prejel od očeta (tudi philips), drugače sem se pa na začetku bril z »kartušami«, katere so mi bile tudi vredu… Bril sem se vedno rad, nisem pa bil nikoli toliko užival v britju, kot uživam v britju zadnje čase… hehe :) :) :)

Prvi stik z DE britjem sem imel že pred leti, ko sem si nabavil plastični črni Wilkinson DE brivnik ter seveda modro Wilkinson milo in seveda žiletke, katere so prišle zraven. Čopič sem pa imel od očeta. Zdelo se mi je kul, da poskusim malo za spremembo, še posebej zanimivo se mi je pa zdelo delati peno s čopičem, katere nisem še nikoli v življenju delal s čopičem… Bilo je »kul« nekaj časa, morda kakih 10 – 15 britij (oz. cca 1 mesec), sam nekako me ni to pretegnilo / ali se mi ni dalo / malo sem se tudi uspešno porezal (sicer ni bilo neke krize, in nimam v spominu, da bi zaradi tega prenehal…) , tako da sem tovrstno britje opustil….

In vse do začetka oktobra 2014, ker sem imel običaj se vsake toliko časa obriti z »kartušnim brivnikom« (električni je bil glavni) sem opazil, da je kartuša že tako »boga«, da bi jo bilo nujno potrebno zamenjati… Ko sem opazil cene za kartuše »me je vrglo« (žal tudi na ebayu nisem našel tistih ugodno, kot večkrat prej), rekel sem si, da ne mislim kupovati novega kartušnega brivnika (in seveda posledično dragih kartuš)… Nato med googlanjem (in iskanjem za na pol zastonj kartuše za moj brivnik) čisto po nesreči odkrijem na eni strani članek o DE Britju…

Takrat me je čisto prevzelo. Začel brati. Začel gledati po Youtube-u in naletel na ogromno odličnih kanalov… In bilo je »paf«. Tri tedne sem se bril z mojim starim plastičnim DE od Wilkinsona, da mali vidim če je to zame (sedaj ko sem pridobil kar nekaj znanja in »teorije«, katero sem skušal spraviti v prakso). Vmes sem še naročil sample pack 90 žiletk iz ebaya. In že sem konec novembra naročil Mühle R89 :) Da občutkov ne omenjam, kako se je bilo (in kakšna je razlika med tisto plastiko) obriti prvič s tem brivnikom. Naravnost »božansko« :) Od takrat naprej sem »pilil« tehniko, gledam brivske Youtube kanale, googlam ter prebiram nadvse odličen forum britev.si za kar moram omeniti samo to: POHVALE VREDNO.

Zelo sem vesel, da imamo tudi v Sloveniji tako brivsko skupnost. Na tem forumu sem pridobil ogromno novega (in tudi že poznanega) znanja, ter prišel do trgovine tvbshaving.com, kjer sem naročil moj prvi čopič. Vesel sem tudi, da bom lahko tudi tu kaj vprašal, da bomo kako resno rekli in kar tako pokramljali. Saj od mojih kolegov ni noben zainteresiran, še za »čudaka« me imajo. Da sem malo čez les »usekan«, ko jim razlagam. :D Začel sem tudi kupovati mila (opremo bom navedel spodaj) ter imam tudi nekaj krem. Trenutno so mi bolj pri srcu mila, saj »nimajo« roka uporabnosti, za kreme se pa malo bojim da se mi pokvarijo če so tudi po 3 leta v omari (ali se nemara motim)?

Očetu sem tudi "ponovno" navdušil za klasično britje, in je uporabljal moj brivnik (žiletko imava seveda vsak svojo), sam nekak ga ne moram prepričati, da opusti tiste pene iz piksne in naj začne uporabljat mila… ah ha :) sej bo :D

Skratka, britje je zame zdaj čisto ZEN stanje, za katerega si vzamem čas, pilim tehniko, uživam v glasbi, ki si jo predvajam med britjem zvečer in z vsem navdušenjem spremljam vonjave (milo, balzam,krema…) :) Me popolnoma sprosti, kar pa glede na stresen vsakdanjik, ki ga imam, mi ultra koristi.

No med drugim sem pa »blazen«/navdušen akvarist…a to je pa že druga tema… :)

Upam, da nisem bil predolg, a sem si končno vzel čas, da tole lepo spišem.

Moja oprema:

Brivnik:
Mühle R89 closed comb
Merkur 25C open comb (sicer od očeta, katerega sem zaeenkrat enkrat uporabil, ga imam pa še uporabljati)

Čopiči:
Stari čopič od očeta. Znamka neznana…
Še en neznani novi čopič, ki sem ga dobil v dar
Omega 10049
Omega 10065

Preshave:
Proraso preshave cream
L'Occitane CADE olje

Mila:
Tabac
Wilkinson sword
Figaro
De Vergulde Hand
Van Der Hagen deluxe (with aloe vera & shea butter)
Palmolive Men v stiku
Wilkinson sword v stiku
Arko v stiku

Kreme:
Proraso (zelena)
Nivea Men Sensetive
Palmolive Cool menthol
Melvita


Balzam za po britju:
L'Occitane CADE
Melvita
Floid
Avon Energising Active

Še povezava do slik mil, krem in balzamov.
https://imgur.com/a/osh5U

Lp,
Erythrocyte
Zadnjič spremenil erythrocyte, dne 10 Jan 2015, 20:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Eppur si muove

Bajkman

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2015, 00:27

Hvala za predstavitev. Dober vzdevek si si dal.. :D

Rumeni čopič mislim da je 10065. Lepa zbirka! ;)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Puskin » 10 Jan 2015, 00:32

Dobrodošel!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a Omega » 10 Jan 2015, 00:32

Se strinjam, lepo imaš tole :) samo iz radovednosti, katero od teh mil najraje uporabljaš?
Up spirits!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jan 2015, 08:43

No super da si se opogumil, veliko se nih na zalost nikoli ne javi :(
Dobrodosel med nami. Vidim da ze na veliki uzivas v DE svetu, tako da te kar takoj povabim da se kaksno izkusnjo delis z nami (ali pa kaksno vprasanje)...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Jan 2015, 09:28

Dobrodošel, Miha!

Upam, da nisi eden tistih akvaristov, ki diskusom privošči milostno kopel v radenski ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jan 2015, 09:42

Ma ne jaz se ne ukvarjam z akvaristiko (sala)

Btw kaksna kopel disusov v radenski :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Jan 2015, 10:04

Hec je bil :)

Imam prijatelja, ki je bil nekoč akvarist. Nekoč v otroštvu tudi jaz. In diskusi so mi bili vedno big wish, ker zanje ni bilo nikoli denarja - ena 10 cm ribica se je prodajala po takratnih 300 DEM. Kolega je imel takšnih diskusov ene par. Ko pa se je akvaristike naveličal in ni imel z ribami kam, je diskuse hkrati z drugimi ribicami evtanaziral v radenski, ker so se mu smilile ob misli, da bi jih kar žive splaknil v WC školjki in zgodba je bila končana.

In evo, to zgodbo sem povezal s tvojo omembo akvaristike :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a iii » 10 Jan 2015, 10:08

Welcome to the club!!

Hehehe-vidim pa da imaš kar lepo zalogo za kar nekaj časa!
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Erythrocyte se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jan 2015, 10:39

olly napisal/-a:Hec je bil :)

Imam prijatelja, ki je bil nekoč akvarist. Nekoč v otroštvu tudi jaz. In diskusi so mi bili vedno big wish, ker zanje ni bilo nikoli denarja - ena 10 cm ribica se je prodajala po takratnih 300 DEM. Kolega je imel takšnih diskusov ene par. Ko pa se je akvaristike naveličal in ni imel z ribami kam, je diskuse hkrati z drugimi ribicami evtanaziral v radenski, ker so se mu smilile ob misli, da bi jih kar žive splaknil v WC školjki in zgodba je bila končana.

In evo, to zgodbo sem povezal s tvojo omembo akvaristike :)
tega tvojega prijatelja bi pa veljalo malo "sklofutati" (figurativno receno), ker ce ze imas zivali je potem odgovorno da zadnje skrbis dokler je to pac potrebno! se dobro da jih ni komu dal.....
vsekakor hvala za razlago glede diskusov (sem misli lda govoris o diskih ki jih imamo v krizu na hrbtu :D) in seveda o radenski in njenem vplivu na ribe (sam se nebi spomnil)!
britev.si ruleeees :)

Odgovori