Polsilver SI žiletke

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Mar 2014, 23:56

o kaksnih cenah oz pa govorimo med npr temi tremi,.. torej te kao potencialno fake (kar ocitno niso) pa originali in pa cena teh permasharp? Ali pa se kaksna najbolj uporabljana in kaksna najboljsa za referenco? Recimo cena na kos ce preracunas?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Mar 2014, 23:57

Na katerem poglavju so ti Perma Sharp boljše? Toliko jih hvališ, da bom moral še nekaj naročiti. Zadnjič sem jo primerjal z Astro SP, in rezultat je bil tam tam za prvi dve britji. Žal sem oboje pozabil pri partnerki, tako da testa nisem uspel dokončati.

Dve sem dal na test, dve sem porabil in ta je bila zadnja. Tudi jaz bom naredil primerjalni test. A občutek imam, da je ravno tebi pisana na kožo.
Do sedaj, da sem res začutil nekaj podobnega kot Polsilver, je bila edino Gillette Silver Blue.

so pa cene pri teh britvicah višjega nivoja precej podobne:
Perma-Sharp 100 kosov = 16,61 EUR

Feather 100 kosov = 17,51 EUR

Polsilver 100 kosov = 19,58 EUR

Gillette Silver Blue 100 kosov = 18,15 EUR

Še odgovor na @mihatovo vprašanje za original, poslano s shaving.ie, S poštnino cca 28 EUR

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 27 Mar 2014, 07:29

@bajkman: teh gillette blue nisem nikoli probal, tako da o njih ne morem sodit. Včerajšnji test je bil tam tam. Kot sem napisal bi na blind testu verjetno pogrnil. Tretje britje ali bognedaj četrto bi bilo zame problem pri polsilverkah. Govorim izključno iz izkušenj z uporabo 3 kos polsilverk. S permasharp imam že kilometrino. V vsakem primeru so oboje zelo dobre žiletke. Enkrat si bom naročil še personna med prep in ostale ruske: voskhod in rapira swedish supersteel. S temi tremi imam še neporavnane račune..
Ko te dve z včerajšnjega testa porabim bom naredil še iridium super vs feather. Te zaloge sem se komajda pritaknil..
Aja ostale, ki jih imam v arzenalu sem dal naprodaj pa nikogar ne zanimajo, izgleda da res preveč hvalim(o) določene znamke.. Recimo kak bo kot super ocenil merkur žiletke, jaz sem jo 'odstavil' po prvem potegu..Kot vedno YMMV..

Pa še to moram napisat: mi tukaj 'izumljamo toplo vodo' glede žiletk, kakšen delavec v tej ruski tovarni pa ravno sedaj nalaga en batch žiletk v tri pakirne stroje z različno embalažo..Dvomim da ima gilette v tej ruski tovarni posebej recepture in materiale za to plejado različnih žiletk, ki jih dajejo na trg..Mislim da imajo v osnovi tri različne kvalitativno-cenovne nivoje, ostalo je samo druga pakunga.. Recimo takole: permasharp super so za turški trg, astra za slovenski, polsilver za poljski, gillette bleue za francoski, gillette rubie za ruski, pa še za kako bi se verjetno spomnil. The point je, da je v vseh teh pakungah žiletka lahko izdelana po eni in isti recepturi. Tisti ki bo izbrskal če je kaj resnice za to trditvijo bo lahko zelo presenečen, baje da se ne da izvedet nič..Ampak to je že offtopic špekuliranje..

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 19:23

Tudi sam se sprašujem, toliko različnih modelov v eni firmi z enim lastnikom, enormno količino vodke? Pa da se nikoli ne bi zmotili in v Astra embalažo namontirali Perma-sharp.

Zasledil sem tudi, da naj bi izstopale tudi Gillette 7 O'clock Black.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Mar 2014, 19:42

hvala Bajkman, torej ce prav razumem cca 10-30 cente na britvico
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 19:46

Ce govorimo o paketu 100 kosov, je cena britvice od 4 cente pa do 20 za najdrazje oz vsaj zgoraj omenjene najboljse primerke.
Najdrazje so Merkur britvice, s katerimi pa so zadovoljni le redki.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a janez011 » 17 Sep 2014, 21:35

Ker ugotavljam da mi Polsilver žiletke v R41 odgovarjajo bol kot Feather in Astra bo vrjetno treba v nakup malo večje pakunge Polsilver žiletk. Zanima pa me je tukaj kot je v teji temi napisani še zmeraj najceneje? oziroma kje kupiti večjo količine 100 mogoče celo 200 žiletk?

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 21:41

Gotovo je najceneje kontaktiranje uporabika dcc ba b&b forumu. ;)

http://badgerandblade.com/vb/showthread ... -WorldWide

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 18 Sep 2014, 19:44

Svoje Polsilver sem kupoval v trgovinici za vogalom, kjer stanejo 2 € za paketek. Na poljskih spletnih trgovinah so od 90 centov pa do 1,5 € recimo. Vem, da so imeli slabše serije v barvnih papirčkih, ki so imele problem z ostrostjo. Novejše v belih papirčkih so ok.

Moram naredit malo nakupov in kupit par paketov po različnih cenah. Začnem s spletno trgovino kjer so po 1,25 € + par paketkov Astra SUPERIOR PLATINUM po 0,4 €.

Baje pa so stare Polsilver, ki so bile delane še na Poljskem svetlobna leta pred tem kar se izdeluje sedaj. Kljub temu so Polsilver za moje pojme še vedno zelo zelo dobre žiletke.

Mogoče bom oktobra kaj doma in če bojo testi ok lahko komu prinesem kak paketek (aka 100 kosov :lol: )

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Omega » 26 Dec 2014, 12:17

da malo oživimo tole :)
Slika
Slika
Slika
Slika
Moja opažanja pri primerjavi starih in novih Polsilver klinc.
Polsilver stare zmagajo v:
-pakiranju
-so bolj udobne
-dlje držijo ostrino

Polsilver super iridium:
-cenejše
-neomejena zaloga ;)
-malo ostrejše

tole se pa ne morem odločit komu dam točko... stare polsilverke imajo štiri pike lepila, nove pa dve. Je pa najbrž količina lepila enaka, pri novih ga je res ogromno.
če se odločim za nakup 200 starih polsilverk lahko pošljem nekaj primerkov okoli, da vidite razliko.
pride pa pri nakupu 200 starih brez poštnine 20c na klinco, kar pomoje sploh ni slabo.
za nakup 100 je pa pri starih 24c, pri SI pa 22c.
*vse cene so od shaving.ie
**edit: z iridium super pa še nimam izkušenj, tako da ne morem povedat kako se primerjajo z zgoraj omenjenimi :)
Up spirits!

Odgovori