K: vse za britev

Prodam, kupim, menjam, podarim, iščem :) ... prostor za oglase.
Pravila foruma
Pri prodaji, kupovanju, itd svetujemo zdravo mero previdnosti!
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 00:01

Pozdravljeni,

Po nekaj cincanja je padla odločitev, da dedec pri hiši potrebuje pravo britev. Le to je priskrbel kolega (britev, ne dedca), nje primernost in uporabnost še raziskujem tudi z vašo pomočjo v temi Britve, medtem pa se ogrevam za nakup ostalih pritiklin.
Za začetek bi bil to strop, kasneje pa tudi kamen za brušenje/glajenje. Malo sem brskal po shaving.ie in tvbshaving.com, pa bi vprašal še vas, gospodje, če kdo od vas kaj takega prodaja. Tudi vsakršnih nasvetov se kot začetnik ne bom ravno otepal.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 10 Mar 2016, 19:22

Jaz ti priporočam, da se nam pridružiš pri skupinskem nakupu, zgleda da bo kmalu.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 20:23

Z največjim veseljem, tako si tudi sam predstavljam dober forum.
Sem pa v malo specifični situaciji, saj ne prebivam več v Sloveniji in so moji obiski zelo časovno omejeni. Eden se obeta prihodnji teden in tokrat je na sporedu usposobiti britev ter kupiti strop, da jo do naslednjič lahko uporabljam.
Ko bodo osvojene osnove pridejo na vrsto še kamni.

Danes sem si vzel malo več časa in podrobneje pregledal ostale teme. Pozornost so pritegnile recenzije piv, ki bi se jih dalo enostavno združiti s kakšnim srečanjem, kjer bi izmenjava mnenj na temo britev, piva, skupnih naročil, projektov ter še česa, lahkotneje in bolj nemoteno stekla. Predlog vložen.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Mar 2016, 21:10

grem po vrsti...:
- strop ti svetujem da ti ga en naredi, verjetno ceneje v turciji kot tukaj, na zacetku se se prej zgodi da ga zarezes po nesreci tako da se nevem koliko ne splaca vlagati vanj, fajn je da je debelo usnje in predvsem ravno
- kamni: pri nas dobis naniwa, jaz sem jih kupil pri ostrem robu cena je bila dobra, prodajalec tudi (to je seveda moje mnenje), za rihtat britev iz nule rabis razpon od 1000 do konca,.. konec za britev se steje vsaj 8000 ali vec, predlagal bi ti da gres od 10000, ce imas kes koncas z naravnim kamnom... ljudje imajo tudi zelo radi kitajske kamne 12000 (to je samo za osvezevati rob) ali pa coticule (naravni belgijski kamen), kamnov je se cela vrsta, ravno caus24 nekaj nabavljal in ti lahko pove kaj se dobi in kaj je bilo njemu vsec..
- piva: komot se dobimo, smo ze parkrat to startali pa na koncu ni bilo interesa.... ti kar startaj temo, da se dobimo nekje v LJ, pa listo za se pofockat
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 21:37

miha, zs, za pofočkanje pa nekaj naštudiram do jutri, bo pa definitivno prihodnji teden med torkom in soboto.

Hvala in lp,

G
Shaven haven. Respect!!

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 10 Mar 2016, 22:25

Jaz samo to dodajam, glede na to, da praviš, da si bolj malo v Sloveniji, ni problem poslati naprej pošiljko, resda bo mogoče malce dražje ampak glej, kokr se bomo zmenili. Saj smo ljudje.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a vostok » 02 Maj 2016, 20:58

Pozdravljeni!

Hvala za odgovore na prvo vprašanje, prva runda uspela, zato optimistično nadaljujem temo.
Z vašo pomočjo padla odločitev za nov čopič, na muhi je:

http://www.theportugalonlineshop.com/he ... herry-wood

Ali ima kdo izkušnje s to trgovino in kako hitra je pošiljka?

Kar zadeva kamenje, verjetno še ta teden pride v hišo

http://www.osterrob.si/brusenje/kuhinjs ... n-30008000,

nadaljevanje pa bo po vsej verjetnosti

http://www.ardennes-coticule.be/en/shop ... whetstones.

Mnenja, predlogi, nasveti, kot vedno, dobrodošli.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Maj 2016, 21:05

kratek odgovor: obe trgovini super, roba pri njih je tudi

bolj detajlno...
portugalska stacuna je kul,.. ce se ne motim so itak povezani s Semogue,.. Copic je top, sam imam istega, priporocam,.. ima malo vec hrbtenice (reviewe si itak verjetno ze bral), kolikor imam v spominu je trajalo slab teden da je roba prisla 8ne bom p adla roke v ogenj)

osterrob: top dedec, vedno pripravljen pomagati, locirani v ljubljani.. Kamen: jaz bi sicer priporocil kaj drugega,.. a ce je cena v pitanju potem bo to verjetno oprimalno (drugace bi priporocal Naniwa superstone,.. se steje za top med price performance izbirami) ... btw v trgovini osterrob imamo nekaj popusta na kemenje

coticule: imam eno manjso,... ni me ravno imperisonirala, je pa ok,.. po drugi strnai se nisem ravno poglabljal vanjo in po tretji eni prisegajo na brusenje s coticulo... btw imas razlicne grade in velikosti (premajhne jaz nebi kupil) ... od naranvih ifnisherjev je glede na moje izkusnje veliko boljsi japosnki naranvi finisher, ki pa je zal precej drazji od coticule, pa tudi vec dela je z brusenjem ker imas regresijo slurryjev (pri coticule imas ponavadi 1, in potem finost brusenja uravnavas prek razpada slurryja in redcenja le-tega z vodo..)


toliko od mene,.. mogoce se bo se kdo priklucil
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a vostok » 02 Maj 2016, 21:23

Pozdravljeni!

Se mi je zdelo, da bo kaj takega s Portugalci. Čopič je torej v načrtu za naslednjič, ker ga tokrat ne bom uspel ujeti doma.
Oster rob; tudi sam nisem bil povsem prepričan, zato tudi vprašanje na forumu. Druga opcija je

http://www.osterrob.si/brusenje/special ... kamen-5000

in coticule (recimo 150 x 50mm), ki naj bi granulacijo, izraženo v japonski skali, okrog 8000 (z nekoliko drugačnimi lastnostmi). Na ta način bi lahko sam vzdrževal britve.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: K: vse za britev

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Maj 2016, 21:28

za vrzdrzevanje bi ti cotcule lahko bila dovolj, s predpostavko da si startal s shave ready britvijo (ene variante so celo da nabrusis britev samo s coticule in variacijo slurry-ja).. ce jo bos ze kupoval kupi raje vecjo in boljso..?

ta kamen z linka je samo 1 granulacije, torej ce prvrazumem bi to kombiniral s coticule? tega modela kamna (speciality) zal ne poznam,.. so se pa modeli vmes nekaj obracali in menjali.., to ti bo se najbolj vedel razloziti pri ostrem robu..
britev.si ruleeees :)

Odgovori