Prodam...Gillette Giromatic

Prodam, kupim, menjam, podarim, iščem :) ... prostor za oglase.
Pravila foruma
Pri prodaji, kupovanju, itd svetujemo zdravo mero previdnosti!
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Apr 2015, 15:16

Prodam brivnik v resnično odličnem originalnem stanju... Na škatlici piše Giromatic. Nisem šel preverjat in iskat po netu, če gre res za ta model, ker se mi pač ne da. Najbrž bo Bajkman več vedel o tem. :D
Zraven dam ,najbrž v originalu pripadajočo, škatlico za žiletke...žal brez žiletk, ker so vse uporabljene...razen če jih kdo zbira, ker so pač Gillette Blue.
Bril se z njim še nisem, a mislim, da bo danes padlo britje...se pa bojim, da pol ne bo šel v prodajo ampak, da bo ostal. ;) Če se obrijem pade SOTD
Trenutno postavljam okvirno cena na 40€ ni pa nujno da se bo znižala, lahko tudi kaj naraste. :D
Poudarjam, da je brivnik res v fantastičnem stanju in odlično centrira žiletko...za razliko od mojih brivnikov.
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Apr 2015, 15:18

Slika

Slika

Slika

Slika
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Apr 2015, 15:19

Slika

Slika

Slika

Slika
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Apr 2015, 15:20

Ponudbe seveda na ZS...prosim.
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Maj 2015, 09:18

Izsek iz SOTD-ja:
...V starino sem namestil novo Polsilver klingo in zategnil. Uau! Pa sem odtegnil in spet zategnil...in tako še parkrat. Ni matranja s centriranjem...no problemo...brivnik to sam odlično naredi. In to v nulo! Moj slant bi rabu eno okoli kepe, da mu kaj takega rata.
Na oko na hitro ocenim izpostavljenost žiletke in ja lahka bo ta. Dva prehoda in popravki do BBS-a. Teral sem ga levo, teral sem ga desno pa cukal in ribal. A BBS je tu...koža me nič ne peče, nobene iritacije, nobene pikice. Niti na najbolj nežnem predelu me ni ugriznil. Res, imel sem malo več dela na gostih ščetinah, a delo je hrabro opravil. Gillette Giromatic je po moji oceni blag brivnik (nisem glih neka ocenjevalna referenca), lahek...lažji od mojega Fatipa in celo ročka je krajša. Ročka je odlično narebrena in ne polzi med prsti. Idealen za vsakodnevno britje. Priznam, da sem se pod nosom in okoli ust bolje obril kot z mojimi brivniki. Bolje in lažje. Celo boljši BBS na tem področju. Zdaj sem pa v dilemi, če ne bi raje Fatipa prodal. :D ...
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Maj 2015, 11:22

Da se končno oglasim, do sedaj sem se poizkusil vzdržati.

To je po vsej verjetnosti Rocket, ki pa bi lahko v paketu britvic in različnih škatlic imel različna imena. Tako je čisto možno, da nastane Giromatic. S spodnje strani ga nisi slikal, kar je razlog za mojo dilemo. Tam je najbrž napis Made in England, nima pa točno letnice izdelave. Da pa se s precejšnjo natančnostjo določiti letnico - Okrog leta 1960.
Od SuperSpeeda ga loči dejstvo, da nad spodnjim vrtljivim delom nima dodatnega "ringa". Če SuperSpeed (sicer tisti iz konca 40tih) velja za naboljši brivnik vseh časov, velja za Rocket, da je še bolje dodelan (od SuperSpeed 60-s). Je nekoliko težji, masivnejši, kar je tudi razlog, da ga nekateri po agresivnosti uvrščajo nad SuperSpeed.

Takoj ko sem videl ta oglas, si me zelo razočaral. Spraševal sem se če se ti je poslabšalo. :D Namreč take perle se pri zdravi zavesti pač ne prodaja. Razumem te, da prodaš brivnike v tvojem sosednjem oglasu. Iste bom v kratkem tudi sam ponudil (da ti ne delam konkurence :lol: ).
Slika

Poleg teh na sliki, sem še lastnik Rocket-a, ki je skoraj identičen tvojemu in tudi tistega z modro ročko (sensitive). Trenutno jih nimam pri sebi, zato stare slike:
Slika
Slika

Vendar poglej, v kakšni konkurenci so:
Slika
Na sliki manjka še eden Slim, kateri je perfektno ohranjen, razlog da ga nimam pri sebi.

Skratka za prodajo tvojega brivnika bi moral imeti res dober razlog, sicer ni teorije da bi ga prodal. Nekako ti svetujem, da prekličeš oglas ali pa ti prišepnem, da napišeš prodano, čeprav ni. :D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Maj 2015, 22:00

Bajkman,hvala za odličen post!
Sem vedel, da boš ti vedel za kaj gre. Res je...brivnik je vrhunsko izdelan in kar je še lepše, da je izredno očuvan. V bistvu je kot nov.
Sicer ne razumem zakaj bi te razočaral...pač prodaje se. ;) Jaz brivnikov ne zbiram, jaz se z njimi brijem. :D Bog ne daj, da se mi poslabša, že tako nisem ravno diht. Baje.
Perla gor ali dol, prodajem ga, ker ni moj in bi ga lastnik rad prodal. Saj pravim, če me še parkrat lepo obrije, ga bom pač kupil jaz. :D
Kar se pa tiče konkurence...show must go on! Zato kar izvoli. :D
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Maj 2015, 22:19

Ampak majstr, poglej najprej tukaj.

Sedaj pa dalje preveri kateri je tvoj. Če nisi siguren, preveri če se s spodnje strani bohoti rimska II. V tem primeru, če se ne motim, bi to moral biti brivnik pod številko 16. In kaj pravi:
#16: TV Rocket; this is the only Rocket I know of that is Rhodium plated. I can’t explain why but they sure do shine. Perhaps these were made for a promotion like the Gillette Cavalcade of Sports and only made in 1958 like the TV Special. No one knows for sure, but these razors are very uncommon. Has the II symbol under head and patent pending or Brit. Pat. 694093 in the blade tray. Weighs the same as the standard flare tip at 59 grams.

Ne bo problem dešifrirati zakaj je tako bleščeč. :D

EDIT: Še to, Rocketi so bili redkost.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Maj 2015, 22:42

Bom preveril, ko pridem domov.
Sem vedu, da si eden izmed carjev tega foruma. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Prodam...Gillette Giromatic

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Maj 2015, 20:50

Puskin pm mas, enga kolega sem ocitno zainteresiral za DE britje..
britev.si ruleeees :)

Odgovori