Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33
Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a trance0 » 11 Jan 2016, 03:09

Evo, sem malo brskal po internetu in našel zanimiv prispevek na to temo: http://www.zenshaving.com/?p=104.

Kaj menite?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Jan 2016, 09:13

Delno se strinjam, delno ne. Ja, glede na moje izkušnje, se z DE ne obrijem nič bolje kot s kartušo. Po drugi strani kartuša odpove pri 5-6 dnevni bradi, ki jo puščam zadnje čase. Tam absolutno zmaga DE.

Pri rednem britju pa je moj favorit glede kvalitete in udobnosti še vedno SensorExcel z 2 reziloma, ki je sploh pod nosom zmagovalec.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jan 2016, 17:03

:D :D, meni to lici da si tip ni vzel dovolj casa da bi obvladal tehniko. Po mojem mnenju velja da nudi dober DE bolj smooth shave od plastike in britev (ce se potrudis) se malo bilj od DE. Sicer pa ima vsak pravico do svojega mnenja in vsak ima svoje preference ;). Tista o hipsterjih je pa bolj bosa, ampak ja verjetno se z DE brijejo razlicni ljudie, verjetno vec tisti ki jih zanimajo razlicne stvari (da sploh probajo npr. britev ali DE).
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 12 Jan 2016, 09:03

Sigurno je vmes tudi precej hipsterjev, ampak precej jih gre pa v to tudi zaradi cene, da sprobajo nekaj novega itd itd. Ni vse črnobelo.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a trance0 » 12 Jan 2016, 11:49

Po mojem je največja prednost DE brivnikov v tem, da nekaterim manj razdražijo kožo. Prav tako naj bi povzročali manj vraščanja dlak. Se pa tudi sam čudim trditvam, da naj bi ti brivniki omogočali najbolj temeljito ali najbolj gladko britje. Morda lahko dosežeš z DE najboljši rezultat, a le ob ustrezni pripravi in več prehodih, kar pa lahko po mojem še hitreje dosežeš z dobrimi kartušami.

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Kritičen pogled na novodobno 'safety razor' sceno

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 19 Feb 2016, 23:33

Brijem se dobre 2 leti z DE brivniki in ne zamenjam za kartuše.Ureznine pridejo pa bolj poredko pa še to zaradi malomarnosti in brzine.Tudi v sluzbi kdaj nanese pogovor okrog britja,vendar zaenkrat še mi ni uspel da bi koga preprical v DE britje.

Odgovori