Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Feb 2016, 16:49

--huh, ne pozabita da vama tehnika se ni domaca,.. z DE do BBS v 5min lahko prides brez pretiravanja,.. jaz (med tednom, ko se dnevno brijem z DE) zacnem z ATG in potem se 1x ATG da pofinishiram pa je...

bosta videla,.. vaja dela mojstra in s casom bo slo lazje, hitrejse in boljse ;)... ko malo sprobas vidis kaj ti pase (tehnika, milo, britev/ziletke, brivnik...)
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 22 Feb 2016, 16:57

miha napisal/-a:--huh, ne pozabita da vama tehnika se ni domaca,.. z DE do BBS v 5min lahko prides brez pretiravanja,.. jaz (med tednom, ko se dnevno brijem z DE) zacnem z ATG in potem se 1x ATG da pofinishiram pa je...

bosta videla,.. vaja dela mojstra in s casom bo slo lazje, hitrejse in boljse ;)... ko malo sprobas vidis kaj ti pase (tehnika, milo, britev/ziletke, brivnik...)
jaz stavim na tehniko, ker presenetljivo, mi ni preveč do raziskovanja po žiletkah, milih ipd. :) :) :) (Edino kar me bo firbec verjetno zagrabil je britev ali shavetta) :)
Milo haslinger mi res ne ustreza iz vidika, ker se prehitro začne sušit in prav čutim kako vleče vlago iz kože (malo pretiravam). In če se že ta plošček (pak) 2 mescih ni nič stanjšal.... mi je res škoda dajta 15 eur plus za one loccitane in tabace, če ne bom z njimi zadovoljen

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Feb 2016, 17:11

tehnika bo tista ta glavna verjetno ja..

sam veliko vecjo razliko med mili opazim bri britju z britvijo,.. tam se mi takoj pozna ce je milo za nic.

l'occitane b iti bil verjetno vsec (vsaj meni je, na zacetku mi je bilo najbljubse :) ), daje mazavo peno, podobno Haslingerju (a bolj subtilen vonj in drugacno milo)

Haslingerju das mogoce premal ovode in imas presuho peno, glede na to da je noter lanolin ki veze vodo, to lahko se toliko bolj pride do izraza..

TU (KLIK) je tema/debata, o tem katera mila so komu najboljsa ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 23 Feb 2016, 20:59

Mach3 napisal/-a:
miha napisal/-a:S tem o agresivnosti se ne strinjam, lahko ti sicer prevec pobere a s prakso in ko to vzames v postev je super, efektivno in hitro.. Ce naredim analogijo, s sportnim avtom hitro odletis ven ce ne pazis, ce delas prav pa so top performerji..

Ena smesna fraza ki jo je enkrat napisal.... Britje z neagresivnim brivnikom je tako kot da bi se bril z mooro brisaco :twisted:
Kaj pa vem. Meni ostre (nove) nikakor ne ustrezajo, ker sem porezan. Ugotovil sem da imam raje malce topo in lahko bolj pritisnem, je BBS brez urezninic.
Sicer pa trenutno v 37C uporabljam Treet, in to že 7x - pa se mi zdi britje skoraj vedno boljše. Ker z vsakim britjem lahko malce bolj pritiskam.
Sicer pa vaja in vaja. Jaz sem tudi 2 leti nazaj samo gledal npr. geofatboya, kako gre direktno navzgor po vratu, meni je to naredilo masaker.
Sedaj delam tudi jaz enako - očitno roka pridobi toliko več neke mikro spretnosti, da se izognem urezninam. Še celo preko roba vrat/brada grem sedaj direktno navzgor, kar si nisem na začetku sploh mogel zamisliti.
Mach3, s tem postom si me kar malo pomiril :) Jaz se zdaj z DE brijem že od poletja (se pravi dobrega pol leta), a še vedno na vratu pridelam zavidljivo iritacijo ;)
In sem testiral že kar nekaj mil, različnih brivnikov, žiletk in seveda kombinacije vsega tega. Zdelo se mi je tudi, da sem tehniko naštudiral v nulo - recimo na vratu se mi zdi, da manj pritisnit ni mogoče, brijem samo v smeri WTG, a glej ga zlomka, večinoma dobim iritacijo (predvsem tam, kjer je konkavna površina - na meji podbradek adamovo jabolko in levo/desno od adamovega jabolka). Ampak kot berem, je še upanje. :)

Raikkonen
Prispevkov:4
Pridružen:24 Feb 2016, 21:41

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Raikkonen » 25 Feb 2016, 14:07

Tudi jaz sem se včeraj prvič obril z DE brivnikom. Za začetek sem kupil kar tistega Wilkinson Classic, uporabil pa sem kar tiste britvice, ki so priložene zraven. Uporabil sem pa kar Gillette Sensitive gel in je šlo zelo dobro. Verjetno sem kar na začetku našel kombinacijo, ki MENI ustreza.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Feb 2016, 16:12

Si siguren, da si se sploh obril? ;)
Počasi s takimi sigurnimi sodbami, daj času čas!
Ko prvo babo podreš, tudi misliš, da je to to... :D
Nothing less...than BBS

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Feb 2016, 18:01

Raikkonen napisal/-a:Tudi jaz sem se včeraj prvič obril z DE brivnikom. Za začetek sem kupil kar tistega Wilkinson Classic, uporabil pa sem kar tiste britvice, ki so priložene zraven. Uporabil sem pa kar Gillette Sensitive gel in je šlo zelo dobro. Verjetno sem kar na začetku našel kombinacijo, ki MENI ustreza.
S to kombinacijo se lahko BP obriješ s pravo tehniko. Dejstvo je, da jaz večino časa uporabljam gel za britje, ker enostavno nimam čas in volje, da bi šel mešat milo s čopičem. In gre v kombinaciji s 37C povsem OK.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 29 Feb 2016, 19:46

Slika

zelo zadovoljen s Cello :) res nežna pena, ki fajn vlaži in res počasi, počasi "zateguje" (če si počasne sorte kot jaz) Mislim, da je to to. Sedaj še samo Gilette, polisilver in feather za sprobat. Tehnika ATG/XTG pod čeljustju in na vratu je pa še potrebnega veliko treninga. Ker se res mučim, dejansko švicam zraven. :D
Obrit 90%, brez iritacije. Super.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 04 Mar 2016, 21:02

moram se spravit v Lj do brivca, da vidim ta famozni BBS oz BSS. Ko nanašam aftershave oz. spiram milo. Na blazincah prstov čutim pikanje. Če hočem res popolni BBS (po mojih merilih) moram na suho popravljat potem je blizu popolnosti.
Danes sem se 2x bril zjutraj in zvečer, ker popravljalal. Izredno me je motilo, ko po robu čeljusti, ko podrsaš z ovratnikom vse nekaj hraspa. Kot bi iblo dan in pol staro. Ne pa da sem se ravno obril.
Res nevem kaj še naj naredim. Kjer so jamice kožo vlečem stran, da nategnem.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Mar 2016, 21:08

..mogoce ti bo kaj od tega pomagalo :)

- a vleces v konta smeri rasti dlak?
- Mogoce malo popravi kot brivnika ko gres cez.
- ko naredis relativno kulturno britje,.. vzami na roko malo pene in si jo samo malo namazi na neobrit del, pomesaj z vodo,.. torej samo da bo malo lazje drselo in popravi tisti del (po moznosti glej v kaksne spegu s povecavo),..
- pomaga tudi ce vleces tik pred ziletko (cca pol do 1 cm pred brivnikom).. btw pazi da se ne bos zarezal v prst ;)
- vaja dela mojstra,
- mogoce bi ti bolj ustrezala druga ziletka

se za piko na i (a to gotovo ni vir tvojih tezav, oz jih ne bo samo to odpravilo):.. eni na koncu uporbijo res mrzlo vodo za zadnji pass da jim dlake bolj izstopijo..
britev.si ruleeees :)

Odgovori