Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 26 Mar 2016, 11:56

Jaz sem se prvič bril z peno in to z peppermint...je kar fajn peklo :twisted:

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 26 Mar 2016, 14:47

Jaz bi rekel da si nalozil premalo mila in dodal vode na zgornji meji. Pri prvem nanosu si porabil nekaj pene in ker je ostalo nekaj vode na obrazu se je preostala pena razrecila. Moj nasvet je da dodas vec mila ostalo pa naredis vse enako in bos po potrebi spremenil.

Sam sem imel podobno tezavo. Mislim da sem na zacetku nalagal prevec mila in je zato bila pena na drugem prehodu boljsa na tretjem pa izvrstna. Zadevo sem resil tako da sem pred prvim prehodom dodal malo vode na copic.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Mar 2016, 14:52

Jaz čopič predhodno namakam 10min v kr fajn topli vodi. Čopič res fajn otresem10-20sek vrtim po milu/kremi in potem nadaljujem na dlani in obrazu.
Osebno nimam rad neke bogate kreme,ker potem zgubiš pogled in občutek za kot britvice.
In ko me začnejo takšne in podobne malenkosti živcirat mi kr postane vroče po hrbtu. Se lahko potem še 1x grem tuširat :lol: :lol: :lol:

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 26 Mar 2016, 14:55

No jaz ga namocim enako ampak ga ne odcedim. Samo na rahlo stresem.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 26 Mar 2016, 15:18

caus24 napisal/-a:No jaz ga namocim enako ampak ga ne odcedim. Samo na rahlo stresem.
Tole se bere kot nekaj drugega :lol: :lol: hvala za nasveta, pene sem res naredil bolj malo oz. prešvoh...jutri se bom spet bril, čeprav se zaradi brade same ne rabim ampak zato ker sem firbec 8-)

blaz, čopič sem imel v vodi in sem se vmes stuširal, tako da to ni bil problem.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Mar 2016, 15:37

kot je ze rekel Caus poskusi naloziti vec mila.. pomaga ce namocis tudi milo (sam nalijem noter vodo in takoj odtocim, ostane pa par kapljic, ki so v filmu na milu,.. te ga ravno parav namehcajo,.. vem da so eni forumasi, trda mila namakali za daljsi cas pred britjem...
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 26 Mar 2016, 21:54

MaliFric napisal/-a:
caus24 napisal/-a:No jaz ga namocim enako ampak ga ne odcedim. Samo na rahlo stresem.
Tole se bere kot nekaj drugega :lol: :lol:
:lol: Še res je. :mrgreen:

Drgač moj nasvet je - ko se učiš tehnik in preizkušaš različne brivnike/žiletke - uporabljaj peno/gel iz piksne. Da izničiš eno spremenljivko. Oz. še več, uporabljaj isti brivnik ko preizkušaš različne žiletke in obratno. Ker na koncu ne veš več niti približno, kaj je bilo krivo, ali brivnik, žiletka, pena ali tehnika.
Sicer jaz z DE brivnikom še zdaj redno uporabljam gel iz piksne (trenutno nimam ne časa ne volje za igrat se s čopiči in mili) in lahko rečem, da ne deluje nič slabše kot kakšna dobro narejena Cella.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a vostok » 27 Mar 2016, 21:45

Pozdravljeni!

Izgleda da je tale Cella bolj občutljiva na spremembe v okolju, kot sem si tudi sam sprva predstavljal. Do sedaj sem po njej posegal dokaj redno in vedno takrat, ko sem potreboval zanesljivo milo, ki zagotavlja kvalitetno peno (na primer učenje tehnike britja za britvijo). Danes se je izkazalo, da ni občutljiva samo na dodatke v vodi, ampak tudi na temperaturo in vlažnost v prostoru, kjer se brijem. Danes, ko je upravnik v hiši zaukazal brezkompromisno ogrevanje in je bila kopalnica precej bolj topla kot običajno, se mi je pena na obrazu vidno in občutno sušila, zato sem moral obraz militi vsakih nekaj minut. Običajne spolzkosti in zaščite kljub temu nisem dosegel, je pa obojega bilo dovolj za povprečno britje.
Cello uporabljam sicer najprej malo omočeno, čopič nalagam vsaj 20 do 30 sekund, peni se bolje na obrazu. Lonček uporabim, kadar želim večjo količino pene za več prehodov in popravke.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 28 Mar 2016, 12:07

oglas za merkur 34c hd oddan v primerno mapo foruma

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 30 Mar 2016, 13:46

G_man napisal/-a:Sem kar vesel, da si to napisal, ker me znima, kaj bodo rekli forumski strokovnjaki :)

Jaz sem se tudi dolgo ubadal s tem problemom in lahko ti tako odgovorim:
najbrž premalo naložiš čopič. Pri prvem nanosu je seveda še vredu, potem si pred drugim nanosom spereš obraz in s tem dodaš precej vode, ki je pena več ne more "prebavit".

Predlagam ti, če tega še ne delaš, da takrat ko namakaš čopič, malo vode preliješ tudi čez milo. Preden začneš nalagat, to vodo odliješ, ali še bolje, naneseš jo na obraz. Ko pa nalagaš čopič, pa bodi kar vztrajen.
Druga stvar pri meni je bila ta, da ko spiram obraz med prehodi, to delam z minimalno vode. Rajši na začetku dodaj več vode in veliko pene, potem pa vodo minimalno dodajaj..

Lp, Grega
@Blaž, še nekaj bi dodal, oziroma bi se popravil :oops: : to sem nekje prebral in tudi sam opazil, saj v zadnjem tednu ogromno eksperimentiram z delanjem pene :) Kot že rečeno, sigurno premalo naložiš čopič. Drugi problem pa je, da premalo časa delaš peno in zato le-ta ni dovolj obstojna. To je tudi razlog, da z vsakim novim passom postaja tanjša in tudi v čopiču izginja. Se pravi, če boš dovolj naložil čopič in (tudi) dodal dovolj vode (seveda ob predpostavki, da boš vodo dodajal postopoma in peno delal dovolj časa, da bo res kvalitetna in obstojna), bi moral opaziti, da je pena z vsakim nanosom bolj gosta, ne pa da izginja. Ker voda malo izhlapeva/odteče, (kvalitetna) pena pa ostaja ;) Potem tudi ne boš imel težav s preveč mokro peno, tudi kadar med pass-i veselo zmakaš obraz :)

Tele tri videe je res priporočljivo pogledat (ali vsaj prvi in drugi del):
https://www.youtube.com/watch?v=fWHG8rOmeI0
https://www.youtube.com/watch?v=UC1tucFFRIc
https://www.youtube.com/watch?v=heaz_1sDHi4

Odgovori