Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Jul 2016, 08:21

Evo, pravkar si rešil svet :)

Mimogrede - Orbea?

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jul 2016, 08:28

blaz napisal/-a:Na to nisem pomislil. Verjetno pa bi to kasneje upošteval, ko bi videl, da je pošijka v Sloveniji in je ne dobim vsaj 2 dni. Po zakonu o Poštnem prometu, mora pošiljka v notranjem prometu priti do naslovnika v 1+1 delovnih dni. Ta +1 je namenjen ravno takim dogodkom ( okoliščine na katere se na da vplivat) oz. zato, ker je določena pošta zelo oddaljena od poštnega logističnega centra .

Sem šel brat pravilnik, se posipam s pepelom. V notranjem prometu mora biti dostavljena vsaj v 3 dneh (D+2). V mednarodnem prometu pa vsaj D+3 ali D+5.
D je dan oddaje pošiljke. Splošni pogoji izvajanja univerzalne poštne storitve (str.16 in 17).

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jul 2016, 08:33

olly napisal/-a:Evo, pravkar si rešil svet :)

Mimogrede - Orbea?
Ja, meni najljubša znamka :) Sem presenečen, da poznaš to znamko. Zdaj boš še rekel, da si osebni prijatelj z uvoznikom za Slovenijo? :D Slovenija je res majhna. Res, če bi bili malo bolj ažurni in dosledni kot pregovorno Nemci. Ali če jih primerjam s kakšnim Giantom (USA), tudi na cenovnem področju. Bi bilo kičasto verjetno :)
Pa nisem jaz sveta rešil :) To že ve vsak, ki je malo bolj napreden v srednji šoli oz. najkasneje po koncu srednje šole. Vidi se iz vesolja.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Jul 2016, 08:51

Ne rabiš se posipat s pepelom, le upoštevaj moj nasvet - sprosti se in počakaj, da pošta prispe. Prispela bo.

Meni je Španec poslal paket na Slovaško, čeprav sem jasno navedel, da živim v Sloveniji. Pa sem spisal en mail, prodajalec je popravil napako in zadovoljni smo vsi.

Orbee so pa meni zelo všečna kolesa. Rajši bi sicer posegel po Colnagu, sploh tistem z jeklenim okvirom, v spomin na stare čase, ampak tudi Orbee se ne bi branil :)

Sam si sicer lastim Focusa, a sem ga v zadnjih treh letih komaj kaj peljal na sprehod. Trenutno se lahko peljem zgolj s kakšno staro mamo vštric, a po kakšni 300-tki treninga pod ritjo bi že zlezel kakšen Krvavec, ali Jezersko, da spet podoživim svoje zlate kolesarske čase.

A o tem bo bolje nadaljevat v drugi temi.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jul 2016, 08:58

olly napisal/-a:Ne rabiš se posipat s pepelom, le upoštevaj moj nasvet - sprosti se in počakaj, da pošta prispe. Prispela bo.

Meni je Španec poslal paket na Slovaško, čeprav sem jasno navedel, da živim v Sloveniji. Pa sem spisal en mail, prodajalec je popravil napako in zadovoljni smo vsi.

Orbee so pa meni zelo všečna kolesa. Rajši bi sicer posegel po Colnagu, sploh tistem z jeklenim okvirom, v spomin na stare čase, ampak tudi Orbee se ne bi branil :)

Sam si sicer lastim Focusa, a sem ga v zadnjih treh letih komaj kaj peljal na sprehod. Trenutno se lahko peljem zgolj s kakšno staro mamo vštric, a po kakšni 300-tki treninga pod ritjo bi že zlezel kakšen Krvavec, ali Jezersko, da spet podoživim svoje zlate kolesarske čase.

A o tem bo bolje nadaljevat v drugi temi.
Tako! :) že na bicikel.com preveč znanosti off topica. Ni treba še tukaj njihovih cvetk in "znanja" :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jul 2016, 10:04

Evo olajsan prehod na ustrezno temo KLIK ze temo... ;)
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 27 Jul 2016, 12:59

https://www.youtube.com/watch?v=ps88RU_BXlA

Rad bi z vsemi, ki se na novo srečujete/mo britjem DE, podelil tale filmček (klik zgoraj). S tem filmom se je začelo pri meni raziskovanje po protokolih mokrega britja in "strojno opremo". Nevem zakaj, a vsi in povsod, priporočajo pripravo s toplo vodo z namenom mehčanja kocin, odpiranja por in nasploh lažjega britja. AMPAK s pomočjo starih mačkov tega foruma, sem ta korak malo spremenil oz. priredil. Predvsem krajši čas "namakanja" in nekje med toplo in mlačno vodo. In iritacija je izginila v 90%. Tako da nevem zakaj povsod "nalagajo" s to zelo toplo vodo.

Druga stvar, ki sem jo opazil, ko sem po nekem času spet gledal tega "čičota". Če ste pozoni na to, ko brije ATG smer, še zmeraj lahko slišimo "prsketanje" kocin. Kljub temu, da je že tam "15x" bril. S tem bi lahko rekel, da je mit o "dojenčkovi ritki" ovržen. Sploh pri tistih, ki imajo/mo malo močnejše kocine in ne ravno puha.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 30 Jul 2016, 20:03

Mislim, da nisem več junior v britju z DE. Britje z Mühle r41 uspešno za mano. Vse, kar lahko rečem :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jul 2016, 21:08

Torej si zaspvoljen...

Evo zaklepam temo, zdej pa resne debate :twisted: (sala)..
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 30 Jul 2016, 21:13

Hahahhah. Ja zarad mene lahko :D na veliko škodo drugim juniorjem in potencialnim iskalcem BBSa :) sem kar malo ponosen, da je moja tema toliko strani na šopala :)

Odgovori