Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2015, 13:22

:shock:
Sam se to se mi manjka da me bodo nategnili ko bom naslednjic maxi pack feather kupil
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Dec 2015, 13:58

klanje gor dol, nič hudega...verjetno si izbral napačno kombinacijo...prej žiletke kot brivnika...jaz se tudi včasih zakoljem...to je predvsem ovisno od spočitosti kože...jaz sem nanovo štartal s svojim prvim Gilletteom, +30 let, in se zaklal...potem s Feather popular, preveč soft...trenutno sem na Muhle R41 (ne ta ki ga prodajam.. 8-) ..) in Ikon slant...oba rabe mirno roko...
dobrodošel in veselo naprej...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2015, 14:06

Brico kaksen ti je ikon napram r41...? Mene ikon ni preprical ko sem ga mel sanso nabaviti.. Pa me zanima se drugo mnenje :D.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a brico » 29 Dec 2015, 14:16

ne vem kaj bi rekel...komaj sem ga dobil...je bolj agresiven kot Merkur...vsekakor na pozitivni strani agresivnosti....moram ga še naštudirat...efekt giljotine v pravem smislu...zahteva mirno ali bolj izkušeno roko...vsekakor, na prvo žogo, sem najbolj navdušen do sedaj...pa fajn je ko začutiš piece "orožja" v roki... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 12 Jan 2016, 08:45

Včeraj je bilo brivsko jutro. Enostavno nisem verjel, da to lahko vzame toliko časa, če še nisi izvežban. Preden sem se lotil namakanja obraza z brisačo, sem si prištimal youtube s klasiki, ki je nekako sam prešel na Pavarottija in 3 Tenorje. Priznam, umirjen sem bil kot morje zjutraj, ko ni burje. Z merkurjem sem se sedaj bril drugič in vidim, da so moje prve ureznine bile posledica neposrečenga očetovega brivnika. Tako, da ko sem zagledal sliko v tej temi, sem se samo nasmehnil. Do sedaj sem "pridelal" samo eno "ureznino", ki to ni. Okoli brade gre preveč povrhnjice, koža je zgubana in čudno trda.

Splačalo se je "matrati" 1h25min. :D :oops: ker je okoli brade bilo zelo blizu BBS in to v vse smeri glajenja. Opazil sem, da Haslinger milo zahteva veliko vode oz. se hitro suši. Ali pa jaz enostavno uporabljam premalo vode ali pa prepočasi brijem, ker delam akrobacije za ogledalom. Sploh, ko grem na levo lice z desno roko, z levo pa nategujem kožo. Tudi suh zrak v kopalnici zaradi kaloriferja mislim, da je prispeval svoje, ko je kar naenkrat začelo "snežiti" pred ogedalom. Najprej sem mislil, da so kosmi vate ampak vate ni bilo nikjer. Potem sem zagledal sušeče se milo na mojem obrazu. To britje je bilo res pravi EGO booster za tisti prihajajoč dan..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 12 Jan 2016, 08:56

Sneženje je posledica dolgega britja... :) Se je tudi meni dogajalo, sploh ko sem vadil s shavetto.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 15 Jan 2016, 11:01

Kot sem že v temi "BBS oziroma obrit kot dojenčkova rit " omenil, sem imel včeraj kar nekaj težav na vratu. Nekako nisem zadel kota britvice, da bi le to začutil, če pa sem že mi pa anatomija vratu ni dopuščala lepega potega, niti nateg kože. In tako me je potem cel večer in noč pikalo in peklo po vratu. Zelo razdražena koža. Nevem kaj naredit, da bom v predelu pod robom čeljustne kosti in po vratu solidno obrit. Brez iritacije in pikanja.
Se mi zdi, da sedaj ko se brijem z DE brivnikom postajajo kocine močnejše in bolj vidne in prav tako bolj občutno, ko se pogladim s prsti. Ali je to zgolj zato, ker sem mogoče bolj pozoren na rezultat britja?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Jan 2016, 09:52

Samo to zadnje. Barva in trdota kocin je neodvisna od načina in pogostosti britja.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 18 Jan 2016, 12:19

Slika

Slika


Ne gre pa ne gre. To je posledica 1h britja. Izgleda pa kot, da senebi bril. Po vratu me strašno peče. Po bradi in licih je bbs dosežen, ker sem ga bril "kocino za kocino". Torej sproti popravljal, ne po nekem vrstnem redu (WTG, ATG in XTG) Tak, da sem kar slabe volje.

Predhodno z milom haslinger očistil obraz s toplo vodo. 2x. Ta čas se je čopič namakal v topli vodi in prav tako merkur 34 z astra platinum čisto novo žiletko.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Jan 2016, 13:22

Ne pretiravaj! Zaenkrat pozabi ATG in BBS in navajaj kožo na ta način britja. Posveti se izdelavi pene in sami tehniki britja, da dobiš nežno rokco. Brez ATG se boš lahko večkrat bril, kar pomeni več prakse in koža si bo dodobra opomogla.
Nothing less...than BBS

Odgovori