Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Mar 2016, 21:56

Ne matraj se preveč z iskanjem v ogledalu. Vleči kar na slepo, zaupaj si!!!!
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Mar 2016, 22:02

Puskin napisal/-a:Ne matraj se preveč z iskanjem v ogledalu. Vleči kar na slepo, zaupaj si!!!!
na slepo še z machom nisem drajsal po obrazu :) To bo že moderate stage zame :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2016, 22:07

Puskin napisal/-a:Ne matraj se preveč z iskanjem v ogledalu. Vleči kar na slepo, zaupaj si!!!!
Puskin, ti si covjek od akcije,.. jaz pa se dostikrat zalotim a to delam pa se nekako probam spravit do tega da pazim kaj delam, da nebi kam zarezal,.. sploh ce se clovek zjutraj brije si ne more privoscit da bi kri scala se pol ure ko mora na siht...

s kaksnim neagresinim De, s ito se predstavljam, z R41 pa ne,.. pri britvi pa zna biti problem ce pozabis kaj en konec dela ko se prevec koncentriras na drugi (cca isti princip, kot sem gor pisal)
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Mar 2016, 22:13

Z DE brivnivnikom se z lahkoto obrijem miže. In morda še bolje!
Problem sem imel s šaveto, kjer res nisem videl v ogledalo...pa sem en dan začel vleči kar na slepo in problema ni bilo več. :D

Zdaj ste me napalili pa se grem obrit...jutri pa še v frizeraj potrimat brado! :ugeek:
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Mar 2016, 22:16

bom nehal spremljat forum, ker drugače ne bom več užival v svojem maratonskem mučenju z merkurjem. Medtem, ko nekateri uspot miže :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2016, 22:33

blaz napisal/-a:bom nehal spremljat forum, ker drugače ne bom več užival v svojem maratonskem mučenju z merkurjem. Medtem, ko nekateri uspot miže :)
ena od moznih razlag...... se brijejo(mo) mize ker omedlijo(mo) ob pogledu na kri :twisted: :twisted: :twisted:
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Mar 2016, 09:29

miha napisal/-a:
blaz napisal/-a:
miha napisal/-a:...sori se ne morem upreti..
kaj so pa tiste crtice na in pod adamovim jabolkom, materina znamenja :twisted: :twisted: ? (šala)
:D saj sem napisal, da okoli adamovega j. še vedno s straho spoštovanjem oz. čisto pozabim, ker sem že na 3/4 utrujen od naprezanja pred ogledalom. Vidni kot, kot britvice. Z desno roko na levi strani, Atg,... skratka cel cirkus :) :)
...maaaah, to samo enkrat na hitro fajn potehni cez pa bo za vedno ravno (oz ga ne bo vec, jabolka that is)..

no malo bolj resno... ja to je kar delikaten del, krivine ima p ase strli spicasto ven,.. kar pocasi, s cajtom bo to piece of cake..
Pri jabolku je tehnika, da potegneš kožo na vstran, torej da kocine pridejo na raven del poleg jabolka - nato tam povlečeš ATG. Ko spustiš - lepo obrito.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 09 Mar 2016, 09:13

Meni samo britje ni toliko težko kot me jezi samo to, da si enkrat uspešen, drugič pa prideš ven kot da si bil ravnokar na bojišču. Ne vem a se ego tok dvigne, da koncentracija pade al... :roll:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2016, 20:47

MaliFric napisal/-a:Meni samo britje ni toliko težko kot me jezi samo to, da si enkrat uspešen, drugič pa prideš ven kot da si bil ravnokar na bojišču. Ne vem a se ego tok dvigne, da koncentracija pade al... :roll:
verjemi da bo praksa delala cudeze ;)
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 11:59

blaz, le pogumno dalje, moja izkušnja pri DE začetkih je bila precej podobna. Z vztrajnostjo in veliko vaje se stvari postavijo same na svoje mesto. Ugotovil pa sem, da popravki "na suho", brez pene, skoraj vedno pripeljejo do iritacije. Moj nasvet bi bil do nadaljnega WTG in XTG prehoda, nato pa peno le na predele, kjer je ostalo še kaj brade in tam dokončaš ATG, absolutno brez pritiskanja. Rezultat je DFS brez iritacije. Ta metoda mi še vedno služi, kadar se moram briti recimo vsak dan, šest dni zaporedoma. Obraz je gladek cca 7 do 9 ur, naslednji dan pa pripravljen na novo srečanje z brivnikom.
Po britju se daleč najbolje izkaže samo izpiranje z mrzlo vodo. Obraz nato potapkaš s čisto brisačo in pustiš minuto ali dve (med tem pospraviš brivske inštrumente), da se sam posuši, nato naneseš malo bazama ali kreme. Glede na slike imam precej podoben tip kože in meni vsak alkoholni AS ali galunski kamen (alum block) povzroči iritacijo. Je precej vode preteklo, da sem to ugotovil.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori