Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 28 Dec 2015, 21:42

Današnji drugi poskus mokrega britja s kupom improvizacije. Ker še sedaj nisem našel, za primerno ceno Merkurja, bo dobra ta čas od fotra Astra 501. Verjetno se tudi s tem, da trenirati kot in pritisk brivnika.(Pravih brivnikov se načeloma ne pritiska, kolikor me je naučil ta forum). Če sem vsaj kaj, kolikor toliko pravilno naredil, je bilo to, da sem kupil nove britvice od Giletta classic swords. Seveda sem na vsezgodaj skoraj, da pop****, ker sem bedak jih kupil v Müllerju, kjer so bile ca 3 eur 10kom, v sparu pa 1,65€ ....junior. Ampak sem firbcal za čopiči in sem tam opazil ene hjm, ko bo brivnik pri hiši vas bom prosil še za mnjenje o njih.
Skratka pri današnjem britju me je zmotilo to, da sem pričakoval gladko rezanje za voljo nove britvice, pa nič od tega. Britvica ni hotela briti ampak rezat,mesarit, če bi hotel potegnit. Prav občutil sem kako se hoče zarezat v kožo. In tako je bil feeling cukanja. Če poskušam najti pozitivno lastnost današnjega podviga. Gibi so bili že malo bolj samozavestni (dokler nismo prišli na vrat in predel podbradka :) )
Po tem ko sem nanesel aftershave s krožnimi gibi, sem skoraj znorel zvok in občutek je bil kot, da žmirgl papir nanašam losijon za po britju. Sedaj ko se je vpilo in posušilo je bistveno drugače a vseeno to ni res gladko. Tudi ko pogladim s blazinicami prstov v kontra smer je malenkost boljše ampak vse tu in tam pika. Sploh okoli brade.
Me je imelo, da bi kar vzelo starega dobrega mach3 s katerim sem dosegel boljše rezultate.

Slika


Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Dec 2015, 22:12

Tega brivnika se nisem sprobal a po moje bi ze mogel za silo delati. Za boljse brivnike ti priporocam da kupis kaj rabljenega/novega, npr brico je vceraj dal na prodaj novo muhle r41 glavo z inox rocajem, s tistim bos garant do gladkega brez pritiska obrit, ali pa se precej bolj pokrampan, ker je precej agresiven brivnik (ampak super). Jack the mess tudi prodaja cel kup vintage brivnikov po zelo ugodno ceni. Enega nastavljivega Merkurja (progress) tudi jaz prodajam (stelas agresivnost), zraven ti lahko dam gratis nov svinjski copic omega.

Mogoce je se najboljse da kupis en brivnik (rabljen ali iz stacune) ter sample pack ziletk v kaki internet stacuni pa bos videl katere ziletke ti sedejo. Vem da je sample packe ziletk prodajal tudi en nas clan (mislim da primorec), verjetno pa jih ima se kdo precej razlicnih.
Hjm copici po mojem mnenju niso za kupovati, sploh pa ne pure badger dlak. Za zacetek bo kaksen svinjski copic super (je poceni, ima hrbtenico in dobre karakteristike), pa se precej cenejsi bo, sploh ce se zapeljes do italije (lahko nabavis pri tvbshaving ki ima tudi robo z italije). Ce zelis zelo mehak copic je varianta da kupis copic iz umetnih vlaken (plisson, muhle ipd).

Drugace pa imej v glavi predvsem da vaja dela mojstra, da si prej zmehcaj dlake z vroco vodo (npr s tusiranjem) in da ob britju napenjaj kozo da dlake izstopijo ko jih rezes ;) .
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Dec 2015, 23:48

Bravo za pogum in vztrajnost!
Brivnik na sliki...hm, ne vem kaj bi rekel. Menjaj!!!!
Wilkinson klinge so katastrofa! Vsaj po mojih izkušnjah.
Skratka, ne daj se!
In ja, je kar nekaj zanimivih brivnikov med oglasi. Ne se bat, brivnik ni milo,da se izrabi. Brivnik je še po 50 letih lahko kot nov!
Nothing less...than BBS

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 29 Dec 2015, 08:04

Še 1x : bravo za pogum ;)

Jaz pridem do takega rezultata(porezanosti), kadar želim na hitro priti bo BSS - pa to v kombinacijo s kakšno ne preveč ostro britvico.

Torej preveč pritiska in že uporabljena (ali ne ostra britvica). Moraš si vzeti čas in delati rajši več prehodov v različnih smereh z minimalnim pritiskom -- kot pa z enim potegom in večjim pritiskom.

Tak da samo vaja- vaja - vaja... dela mojstra!

Če želiš - ZS povej naslov pa ti pošljem nekaj različnih britvic, da se znebiš teh Wilkinsonov. :twisted:
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2015, 08:34

No evo pa mas mali sample pack ziletk za dzabe to iii!!
britev.si ruleeees :)

ecofst
Prispevkov:50
Pridružen:29 Nov 2015, 14:27

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a ecofst » 29 Dec 2015, 10:01

Dobrodosel!
Slab mesec nazaj sem se sam srecal z enakimi tezavami s to razliko, da sem uporabil boljsi DE(vsaj mislim, da je temu tako). Hitro sem prisel do zakljucka, da je veliko odvisno od ziletk. :) Wilkinson so..khm..se najbolj primerne za lupit krompir, Gilette platinum, ki sem jih ravno tako dobil v fizicni trgovini, so ze boljse. Sedaj sem pa se vedno na poti preizkusanj raznih ziletk, ki sem jih v obliki sample pack-a kupil od clana @caus24(pri cemer ugotavljam, da so tudi Gilette platinum bolj primerne za kj drugega kot pa britje-vsaj pri meni :D ).Tako da ti je nakup sample pack-a(kot so ze pred mano svetovali)najboljsa opcija, da dobis kvalitetno ziletko, ki ti bo najbolj odgovarjala. :) In pa vaja dela mojstra-cas britja se skrajsa in koncni rezultat izboljsa 8-)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 29 Dec 2015, 10:15

huh to pa je odziv in to samo dobronamerni kratki, jedernati komentarji. Super forum :) Ravnokar sem izvedel, da bo moj željen brivnik merkur 34c hd spet dobavljiv po 7 januarju (bom obveščen). Tako, da ja, bom izkoristil to priložnost za sample packe britvic.
Res pozitivno presenečen. Hvala vam še enkrat. :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 29 Dec 2015, 10:36

Ni problema...

Ti pošljem nekaj ruskih britvic (je blo že nekaj govora o njih tuki), pa mojo najljubšo Astra Superior Platinum, s katero sem najbolj zadovoljen(tisto ta pravo-ne ponaredke). Sam nisem mogel verjeti, da je lahko taka razlika med britvicami - in da so ene dobre samo 1x, druge pa znajo kar trajat da izgubijo ostrino.

Je res velik odvisno tudi od brivnika (sam imam Muhle-ja R89 Chrome), ker dokler sem imel tiste kitajske približke sem bil skor vedno porezan ne glede na to kakšno britvico sem dal noter.
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2015, 12:23

@iii: a to od ponaredkov si 100%? Meni je en enkrat razlagal za sveto (in potem sem se po forumih gledal) da se jim ziletk ne splaca ponarejat (slo je za Feather ziletke). Enkrat drugic smo nekaj testirali kao fejk in original samo jaz kaksne razlike nisem opazil
britev.si ruleeees :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 29 Dec 2015, 12:35

Jaz sem bral o tej Astri, da so recimo tiste,ki je vsaka posebej zavita v papirček precej bolj ostre kot one, ki so brez papirja... tud na YB je blo par filmčkov ki so razlagali o tej razliki.
Nekje v Savinjski dolini...

Odgovori