Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jul 2016, 21:48

Saj pravim da je hec, po moje bo marsikdo dobil kaksno idejo kako si pomagat. Torej je R41 to kar si iskal? Od 1-10, s koliko bi ga ocenil?
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 30 Jul 2016, 21:59

Jaz bi mu dal kar 10ko. Že wtg me obrije tako kot prej v dveh prehodih. Res super.
Izboljšave, ki jih je treba naredit pri sebi: Tehnika britja, samozavestne poteze. Ta brivnik
ima velik potencial za moj željen prfektni bbs. Ampak že zdaj zadovoljen.
Nudi "close shave" v pravem pomenu besede.In to zgolj in samo ob sami teži glave brivnika.
Tudi dimenzijsko mi odgovarja. Pregovorno drseč ročaj me ne moti. Je kompatibilen z merkurjem ampak ne menjam. Raje držim v roki konkretno držalo in ne zobotrebca.

R41 mi je danes ponudil izkušnjo, ki sem jo iskal od samega začetka pri tovrstnem britju. Upam le, da se obraz in kocine ne bodo peivadile in našle drugo pot za nerviranje :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jul 2016, 22:05

Se podpisem :)..
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 02 Avg 2016, 14:40

drugo britje z Mühle r41 Ne morem verjeti kako to pobira povrhnjico. Britje v neposredni bližini adamovega jabolka ter zgodnjo in spodnjo ustnico že meji na adrenalinsko doživetje :) :) brivnik hoče za vsako ceno "ugriznit" Tako, da danes je bilo kar nekaj "kolin" na račun starih "poškodb" na koži. Ampak vseeno super zadovoljen, ker imam res olajšan dostop, čutim kdaj je pravilni kot. Zadeva obrije kot se šika.

potestiral sem tud aftershave LEA classic, ki sem ga dobil kot vzorček. Sem pozabil kako že to izgleda, ko res ZAPEČE :) Vonj je res osvežilen in prijeten. Niso klasični citrusi, ker je nek nežen ne pretironoma sladek vonj zraven. Tako, da nima človek občutka, da se poliva z "dišečo smrekco" Osvežilen vonj in prijeten. Sedajle bo 4 ure od britja, koža še vedno mehka, voljna in ni mastna. Tudi britje dolgo zdrži.


Ko mi se koža v red spravla (brez mozoljev in ostalih rdečih flekov ipd) in ko ne bo sledu o iritaciji na vratu.....to bo šele zadovoljstvo, ker je že sedaj :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 02 Avg 2016, 15:06

Super da si našel orodje, katero ti končno leži :mrgreen:
If you don´t have a razor, make one

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 05 Avg 2016, 09:52

Pridejo dnevi kot današanji. Najprej komaj čakam, da mineta dva dni in zrastejo kocine, da se bom lahko obril z novim birvnikom, ki je že na otip oz. ko ga potežkaš veš, da je to tisto pravo. Je nek občutek zadovoljstva.

Malo pogledam v katero smer rastejo kocine, tiste najbolj zahrbtne. Se odločim, da danes poskusim s Cello, ki jo itak imam največ.
Omijem obraz z navadnim trdim milom, na hitro splahnem in nanesem s čopičom spenjeno Cello. Že pri WTG prehodu sem malo slabo volje, ker pena prehitro izgine. Dodam še malo mila, da veže nase očitno preveč vode v čopiču. NIč kaj bolje. Nič...na hitro končam WTG. Splahnem obraz s toplo-mlačno vodo, sperem čopič in naredim s Haslingerjem peno za drugi pass XTG. Še vedno tipkam neke kocine, sploh na vratu in na kosti (čeljusti). Kot, da to ni dovolj je zunaj za namenček še vroče in to notri pritiska. Brivnika ne upam pritisnit, ker res grize. Želja po gladkem britju je enostavno premočna. Zato vlečem kožo na ravne predele in poskušam z buffingom. Ne gre!!!

Že vidim, da bo iritacija na vratu. Upam, na to, da bo Cade brin rešil ali vsaj omilil. Nima haska večjega. Dan pokvarjen, živčen, ker se mi rok bliža h koncu. Grem se briti z namenom, da bom vsaj nekaj lepega imel od dneva,a me še pa bolj razkuri in naredi živčnega. Danes je dan, ko ni za britje ampak za apatično sedenje nekje v senci in piti pivo.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 05 Avg 2016, 11:22

Ma -- mislim, da dobivamo novega Puskina -- sem moral 2x preveriti, če ni on pisal tega ;)

Drugač pa ... moje sožalje za pokvarjen vikend :(
Nekje v Savinjski dolini...

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 05 Avg 2016, 11:25

hahah zakaj že? :) :)


Sem že boljše volje iritacija izginila skoraj 100% :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Avg 2016, 11:27

iii napisal/-a:Ma -- mislim, da dobivamo novega Puskina -- sem moral 2x preveriti, če ni on pisal tega ;)

Drugač pa ... moje sožalje za pokvarjen vikend :(

Imas prav :)..
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Sep 2016, 09:44

Slika

ko ti britje pokvari in dan in imaš občutek, da si te dela največja krivica sveta, ker se ne obriješ do gladkega ne glede kako obrneš brivnik in nategneš kožo. Ko že deuje sveta jeza da bi Mühleja pritisnil kot pri norcih. Saj vem, da niste vi nič krivi. Ampak danes nisem za med ljudi in ne me jebat s tistimi izjavami na youtube, da akrtuša povzroča iritacijo in nevem kaj še. Kocine imam tako močne seda, dani šans da s kartušo obrijem. Se počutim nesposobnega v 3PM

Jaz se pač ne morem obrit, da bi bilo udobno in BBs. Ali eno ali drugo.

Odgovori