Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 19 Apr 2016, 11:23

Aja...za najbolj ostro!!!! Feather ali Polsilver!!!!
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 19 Apr 2016, 11:25

Puskin napisal/-a:Menjaj klingo!
astra platinum
gilette
rapira (stainless)
polsilver

Vse isto sr****, drugo pakovanje. Gilette je še najbolj "udobna" in da občutek, da brije.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Apr 2016, 20:38

ce se nisi probal Feather in je nimas sporoci pa ti magar eno posljem

mogoce se splaca probat z bolj agresivnim brivnikom in se pobrijes brez pritiska, brez dabi delal 100 passov da ti vse pobere?
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 19 Apr 2016, 21:33

Pa ne more biti to tako zakomplicirano. Probal sem polsilver, ki pravite, da ima ostrino nekje ranga feather. Prvič, ko sem z njim se bril, delal prve potege sem res bil previden, da ne rečem posran. Kakšna rezila so potem v mach3, da obrijejo, če pritisneš pa dobiš zagotovo bbs?

Saj bi naročil featherja oz. kdaj drugi,č ko ne bojo finančne težave, mogoče kakšen drug brivnik. (merkur 34c se še prodaja) 10 eur dajat za ene žiletke (na pamet govorim 5 eur+ 5 eur poštnina) in jih potem čakat teden ali več.Dam 2 eur zrraven in imam kartuše, ki so zdržale cel mesec. Mi je smešno.
Ko pa jih ima doma v predalu(žiletk) kar nekaj. Zahvaljujoč nekaterim uporabnikom tukaj, ki so mi poslali sample. Hvala še enkrat.

Če se lahko nekateri obrijejo z Derbyem, se bom še pa jaz moral z rapiro, gilette in polsilver. Saj bi šel nazaj na mach3 ampak ne. Kot je že nekdo napisal v SOTD, imaš neko zadovljstvo, če ne druga ker veš, da se vsaj ne briješ tako kot se večina. Edino to me še drži,da sem v slabih 4 mescih, samo enkrat popravljal z mach3.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Apr 2016, 22:00

do sedaj si probal 2 brivnika a ne ? Wilkinsona in tega sedaj,.. mogoce ti pa nesede,. Kot je tudi pravilen?
Ce je sl opri plastiki bi moralo iti tudi tu, tako kot si sam rekel, tako zakomplicirano p aspet ni.. :( .. (no pri meni ni bilo)
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 19 Apr 2016, 22:09

miha napisal/-a:do sedaj si probal 2 brivnika a ne ? Wilkinsona in tega sedaj,.. mogoce ti pa nesede,. Kot je tudi pravilen?
Ce je sl opri plastiki bi moralo iti tudi tu, tako kot si sam rekel, tako zakomplicirano p aspet ni.. :( .. (no pri meni ni bilo)
V bistvu 3 brivnike. S tisto plastično omego sem samo 2x toliko, da sem sploh dobil feeling, kako je to ko si daš žiletko na obraz. Potem sem se lep čas trudil z merkurjem 34c hd in astro platinum. Od začetka ni bilo neke iritacije potem pa zmeraj pogostejša. Sedaj imam open comb merkur 15c. In počasi, počasi spoznavam fore in cake svojega obraza.

Je misel na shaveto preveč predrzna?
si z njo bolj flekibilen in fo lahko lažje fiksiraš v roki kot brivnik?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Apr 2016, 22:17

Shavette se nisem probal, lahko pa kaksno poceni dobis pri kitajcih, pobrskaj po forumu, nekje so bili linki..
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 19 Apr 2016, 22:18

Jaz imam eno. Če želiš ti jo podarim.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Apr 2016, 00:49

Jaz bi na tvojem mestu pustil šaveto kar na miru. Vsaj zaenkrat. Sposodil bi si nekje;najagresivnejši brivnik;najmilejšega in pa slanta. Z vsakim bi se obril trikrat, v vsakega bi vstavil enako novo klingo (npr. Polsilver) in pri britju uporabil peno iz piksne.
Zna biti, da je koža po športu bolj dojemljiva za iritacijo.
Nothing less...than BBS

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 20 Apr 2016, 08:26

Blaž sem imel podobne težave kot ti. O prednostih Mach3 & Co. sva z Bajkmanom že razglabljala - kartuša očitno sama nekoliko napne koži in izpostavi te zoprne skrite kocine, ki jih nato vsaj eno od 3 rezil pobere. Zato se tudi jaz s kartušo (2-3 rezili) lahko v nulo obrijem.

No, sedaj znam tudi pri DE tako napeti kožo, da gre v nulo. Pri tem žiletka sploh ni važna, razen tega da mi najostrejše žiletke naredijo miniaturne urezninice pri 1.-2. britju.

Odgovori