Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 13 Apr 2016, 16:01

sem rekel, da bom za spremembo spet probal z machom. Pa nisem. Bila podzavest močnejša.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Apr 2016, 16:03

Blaž probaj si obraz umiti z kaksnim boljsim milom pred nanosom pene.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 13 Apr 2016, 16:09

sem nekaj drugega probal, pa se mi zdi, da je bilo boljše. Obraz sem si na hitro umil s toplo vodo. Nisem si ga izdatno močil kot pred tem. In se mi zdi, da je bilo boljše. Koža razpoložena, kocine pa še vedno ravno dovolj "suhe", da jih je odrezalo.
Tudi potem, ko mi ne da miru in grem na suho popravljat, enostavno noče odrezat. Kakšne 2 uri lahko rečem, da imam wanna be BBS potem pa že itak vidim in čutim kako pikam.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Apr 2016, 16:12

Jaz sem dobil za RD neko milo od loccitana. Pa sem rekel ce sem ga dobil da ga porabim in se zadnje case tusiram z tem. Nekajkrat sem si se obraz umil z tem milom in je rezultat opazen. Manj iritacije in urezninic. Ne sprašuj za kaj ni mi cisto jasno. Sedaj nacrtno preiskusam z umivanjem obraza in brez. Moram povedat da je boljsi rezultat ce je obraz imit/razmaščen.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Apr 2016, 00:40

O tem je že Olly pisal, da priporoča pred nanosom pene dobro izmit z glicerinskim milom. To je tudi moj prvi korak. Včasih sem še nanesel prorasovo kremo za pred britjem, pa sem to pol nekako opustil.
Blaž, če ti kocin ne obrije...al je slaba klinga al pa napačen kot s katerim vlečes brivnik po koži.
Nothing less...than BBS

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a vostok » 16 Apr 2016, 11:39

Pozdravljeni,

Zelo zanimivo branje. Pri meni je ravno obratno, za dobro in udobno britje moram najprej dobro namočiti strnišče (tuš ali vroča brisača), da se dlake zmehčajo, nato pa pred peno nanesti jojoba olje, ki dodatno zaščiti kožo. Je pa res, da delam v izredno suhem okolju (vlaga okrog 5%) in imam zato kožo že pred umivanjem z milom dokaj suho.
Loccitane tekoče milo za obraz sicer zelo dobro služi svojemu namenu, vendar ga pred britjem nikoli ne uporabljam.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Apr 2016, 22:39

@Vostok, jaz sem pred nekaj časa tudi poskusil z jojoba oljem. Težko rečem, ali je kaj pripomoglo k britju, ker sem poskusil samo enkrat. Sem pa imel velik problem s tem, da nisem olja spravil iz rok, potem sem zamastil še na brivnik in čopič. Prava štala :)

A ga ti z rokami naneseš?

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 17 Apr 2016, 22:42

Going to minimal :) še aftershave ne bi uporabljal ampak mi je enostavno rutina + občutek
zategnjene kože, ne elastične mi ni všeč

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 19 Apr 2016, 09:03

Včeraj se obrijem kot normalno (open comb merur, gilette, cella) Pozoren sem na to, da nekako vzdržujem pravi kot. Strukturiranih prehodov nekako nimam več. Prvi je še edino WTG. Potem pa že gre vse po svoje. Ko končam srednje zadovoljen. Vendar mi cel dan ne da miru, da me nekaj pika. In to že slabe 2, 3 uri po britju. Grem spat, ko me posteljnina potegne po kocinah in kar čutim in slišim, kako posteljnino grabi ob obraz. :evil: :evil: :evil: Naslednji dan v miru se najem spijem kavo. In grem v kopalnico. Isto kot prejšnji dan, le da grem takoj na ATG in zraven fajn pritisnem brivnik. Bilo mi je vseeno za iritacijo. Če predpostavljate, da sem imel koline. Ni bilo hudo 3 ureznine, verejtno še stare ne dobro zaceljene rane se zopet odprle.

In po vsemu temu, mene še zmeraj pika. Kako vam uspe, da brez pritiska pridete do gladke bele kože, brez posledic, da je kadarkoli šel mimo brivnih in da sploh ni videt rasti kocin. To kar vidite na fotografijah. To je max close shave in me pizdi. Ker ne moreš po britju izgledat, kot da se nisi bril. In naj še omenim, da te hinavske kocine so med britjem nekje skrite Majke mi!! Ko pa osušim obraz pa skoijo ven in prav vidim kako mi kažejo fuck you in jezik.

Slika

Ne sprašujte me zakaj na sredini izgleda, da je obrito tako kot more bit drugje, ko je lažje dostopno pa ne.

Slika

A vam to mogoče izgleda kot obrito? daleč od tega. In povdarjam brivnik je šel čez vse možne strani in kote. In tudi pritisnal in nategoval kožo.
Obe sliki 15 min po britju.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 19 Apr 2016, 11:22

Menjaj klingo!
Nothing less...than BBS

Odgovori