Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 04 Apr 2016, 20:44

Saj je balzam, nimam alkoholnega

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2016, 20:59

.. no saj si lahko preobcutljiv na kaksno od sestavin balzama,.. (ugibam) ?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 04 Apr 2016, 22:51

Miha...res imaš! Feather je zame neprekosljiv v tem segmentu. Al jaz se super obrijem tudi s Fatipom in Feather klingo, al pa tudi s slantom. Samo bolj nežen/previden moram bit!
Ne vem pa, kako naj razložim Malemufricu kaj sem mislil s tem, ko sem omenil utrujeno kožo.
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 04 Apr 2016, 22:56

da ji moreš dati vsaj en dan, da se obnovi za silo. Eni še pa nič nismo "zreli" za vsako dnevno britje in si tega tudi ne želim.
Mogoče zdaj ja, ko bi rad pogruntal pravo tehniko in svoj ritual britja skrajšal na 30 min (predpriprava, britje, pospravi). Potem, ko bo navdušenje usahnilo bo drugače.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a vostok » 04 Apr 2016, 23:19

Pozdravljeni!

@blaz, bi rekel, da je definitivno nekaj narobe z:
a) after shave-om, ker bi moral kožo pomiriti in ne obratno
b) agresivnostjo brivnika ALI britvice, ki ti ne ustreza
Sem se precej časa srečeval s podobnimi nevšečnostmi, dokler si nisem omislil manj agresivnega brivnika (začel sem brihtno z Merkur Futur-jem :roll: ), odkril "svoje" britvice, ki mi najbolj ustreza in nehal komplicirati z rituali po britju. Sedaj samo temeljito sperem obraz z mrzlo vodo, potapkam z brisačo, počakam, da se sam posuši do konca in nato namažem z minimalno količino navadne Arko kreme za obraz. Deluje. Ostale kreme in občasno after shave uporabim, ker lepo dišijo, malo za spremembo.

@Puskin & @MaliFric; brijem se dnevno in v procesu učenja je še posebno na začetku, zaradi nepravilnega kota, pritiskanja, slabe kvalitete pene, agresivnega brivnika, napačne britvice.... prihajalo do poškodb kože in iritacije. Do naslednnega britja je imela koža na voljo samo cca 24 ur časa za regeneracijo in celjenje poškodb. To včasih ni bilo dovolj in novo britje po taki "utrujeni" koži se, kljub trudu, pogosto zopet ni dobro končalo. Za začetek priporočam britje na 2 do 3 dni, kolikor ti brada raste in kolikor hitro se koža celi. Bolj pogosto tvegaš iritacijo zaradi utrujene kože, redkeje pa podaljša trajanje učenja.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 06 Apr 2016, 11:03

@blaz: Aha razumljivo, jaz se itak brijem na 2-3 dni. V ponedeljek sem se bril preveč na hitro, ker se mi nekam mudilo, posledično sem premalo vlažil kožo in evo je, moja draga iritacija. Zgleda, da se bom moral vsakič pred britjem stuširat, takrat se še najlepše obrijem. 8-) probaj se z kartušo, ampak jaz menim, da ni krivo to...jaz se enostavno nočem obriti prej kot v 30min, to mislim, da bo prišlo samo od sebe, ko bo moja tehnika že sama tako daleč, tako da tu mislim, da delaš glavno napako.

@vostok a ni problem manj agresivnih brivnikov v tem, da tudi težje prideš do bbsja? Dobro, teb ni to toliko problem, ker se vsak dan briješ. Si pa ne znam predstavljat, da bi se jaz moral vsak dan brit. Ko boš v penziji, se pomoje do smrti ne boš več bril. :lol:

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a vostok » 06 Apr 2016, 18:01

Pozdravljeni!

Glede agresivnih brivnikov bi rekel, da je z njimi precej lažje doseči DFS, še posebej pri bradi stari 2 dni ali več. Največja razlika se pokaže pri prvem prehodu, kjer so precej bolj učinkoviti od nežnejših, posledično je potrebno manj prehodov za dosego končnega rezultata. Za dosego BBS-a pa je potrebno biti z agresivnim brivnikom zelo previden, predvsem s pritiskanjem in s kvaliteto pene.
Sam sem z "odprtim" Futurjem dosegel najboljše rezultate pri britju daljše brade (recimo 3 dni narastka), uporabi res ostre britvice in samo ob dveh prehodih. Kakor hitro začneš loviti BBS in ponavljati prehode oziroma popravke po določenem področju, tvegaš iritacijo.
Futur je k sreči nastavljiv, tako da je moja priljubljena taktika sedaj sledeča: prehod WTG na nastavitvi 4, prehod XTG na nastavitvi 3, prehod ATG oziroma popravki (eno ali drugo, nikakor oboje) pa na nastavitvi 2. Za razliko od mojih ostalih brivnikov zelo dobro prenese britvico Permasharp.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Apr 2016, 14:18

čez vikend pustim in potem probam, po 3 mescih, z mach3, in da vidim razliko v rezultatu. Mogoče bom še en brivnik prodajal poleg merkurja 34c hd. Ne najdem več užitka v tresoči roki in nategovanju kože, ker drugače itak ne drsi lepo niti ne "spod-reže".

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Apr 2016, 15:05

Blaz...morda je pa problem v tej tvoji tresoči roki. :D
Vztrajnost se poplača, to bi pa ti ja lahko vedel!
S peciklom v nemogoče...brivnik pa da te užene?
Nau šlo!
Gremo vztrajaj dalje!
Nothing less...than BBS

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Apr 2016, 15:12

blaz napisal/-a:čez vikend pustim in potem probam, po 3 mescih, z mach3, in da vidim razliko v rezultatu. Mogoče bom še en brivnik prodajal poleg merkurja 34c hd. Ne najdem več užitka v tresoči roki in nategovanju kože, ker drugače itak ne drsi lepo niti ne "spod-reže".
Si skoraj na istem kot jaz. Vedno sem se z Mach3 in ekvivalenti obril praktično enako dobro kot z DE, s precej manj truda. Ampak sem vztrajal in sedaj se brijem nekako hibridno. Ob dolgi bradi itak vedno vzamem Slanta, ob kratki kartušo, ali pa grem WTG s DE brivnikom, XTG in ATG s kartušo. In je super.

Odgovori