Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Mar 2016, 10:37

G_man napisal/-a:Evo pa je za mano - moje prvo britje z mrzlo vodo.
Najprej naj povem, da nisem pretiraval z nizko temperaturo. Ni bilo nobene kurje kože in ozeblin, tako da brez skrbi ;)

Kje naj začnem, občutki so zelo mešani. Najprej sem začel predpripravo z mlačno vodo (ne mrzlo) in tu sem takoj naredil že napako, ki je bila stalnica pri tem britju - hitel sem. Dlake niso bile dovolj zmehčane, ampak se ne dam kar takoj prepričat, da je bilo to zaradi mlačne oz. ne-vroče vode, ampak ker sem hitel s predpripravo.
Čopič (merjasec Semogue 830) se je namakal v hladni vodi in se je enako zmehčal, kot pri vroči/topli. Tudi hladna pena (Haslinger Schafmilch) je bila zelo dobra.

Pri prvem pasu (WTG) je bilo kot sem že povedal malo težje briti, ampak mislim, da da bi to lahko odpravil z bolj temeljito pripravo. Drugi pas (XTG) je šel odlično. Zato sem spet hitel in se cca. triX porezal po bradi :o :o Sicer se nikoli ne porežem - my specialty je irtacija. ;) Ajde, lahko da so bile vreznine tudi na račun mrzle vode - po enem britju je nesmiselno postavljati zaključke (je pa ostra ko hudič ta Perma sharp).
Skratka, naredil sem še 3. pas (XTG v drugo smer) in zaključil. BBS pri meni še ne obstaja! Ampak kot je nekdo dejal: ne išči BBS-ja, ker ko si pripravljen, BBS poišče tebe. 8-)

Aja, zdaj pa glavno. Iritacija na vratu je bila minimalna - upam, da pa je tukaj mrzla voda mogoče res pripomogla (fingers crossed) in tudi občutek po britju je boljši kot pri vroči vodi. Ampak tega ne znam opisat.

V glavnem, nekaj časa se bom bril s hladno vodo, da vidim, ali lahko na ta način rešim iritacijo na vratu. Poskusil bom tudi hibriden način, t.j. predpriprava s toplo vodo, pred nanosom pene pa preklopim na mrzlo.

Bom še poročal, za enkrat pa dovolj o tem ;)

Lp, Grega
Poišči temo o britju z mrzlo vodo. Smo o tem že na veliko razpravljali. Meni zelo ustreza, čeprav zdaj v glavnem le zaključim z mrzlo oz. ledeno.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 22 Mar 2016, 19:52

OPEN COMB JE ZAKON!! :D :D Začetniki nič razmišljat in tuhtat ali open comb ali ne.

Hvala še 1x Ollyu, ker mi je predlagal, da naj probam z open combom. Tako lepo kot sem pa danes obril po vratu in v okolici adamovega jabolka, se z merkur 34c hd nisem nikoli. Iritacije bistveno, bistveno manj. Noro fajn feeling :)
Kakšna fotka pade v prihodnjih dneh. Da bo primerjava

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Mar 2016, 20:16

No vidis, torej je bi glavni problem v preslabem brivniku ce prav razumem :)?
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 22 Mar 2016, 20:20

Tako. Bolj direkten dostop rezila sem rabil. Sedaj pa je res dovolj zgolj teža samega brivnika in pravilen kot.
Čisto drug občutek.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 22 Mar 2016, 21:40

No no! Vidiš, če te nekaj ne zadovoljuje, preprosto zamenjaš! In če ni bolje, pol si kriv sam.
Lepo je prebrat, da si zadovoljen. Olly je itak možak na mestu!
Nothing less...than BBS

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 23 Mar 2016, 06:30

Ma si me radovednega napravu blaž....
sem takoj začel gledat, kje se da dobit samo glava od R41(R89 imam), da še jaz to preizkusim ;)

Slika

Če kdo najde samo glavo od R41 pod 20€, naj mi javi :oops:
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 23 Mar 2016, 08:43

Samo glava za 19,95 € ;)
http://www.giftsandcare.com/en/maquinil ... muhle.html

Amapak je še nekaj malega poštnine.

Bi pa rekel, da je R41 (tudi letnik 2013 ->) precej bolj agresiven kot Merkur 15c. Takole, če gledaš izpostavljenost rezila. Merkur 15c mi deluje zelo podoben starim Gillette New Short Comb, ki pa niso zelo agresivni.
Špekuliram, seveda :P

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 23 Mar 2016, 08:49

Aha...thx -- isto kot na shaving.ie
http://www.shaving.ie/products/muhle-re ... 41-oc.html

-- ga že imam v košarici... sam zdej brskam še po drugih stvareh... pa pol 1.dan da prespim, 2.dan da premislim, pol pa vidim kaj se bo izcimilo iz vsega tega ;)
Nekje v Savinjski dolini...

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 26 Mar 2016, 10:11

A se komu zgodi, da ko prvič nanaša peno (v mojem primeru Cella) je razmeroma OK. Tudi na čopiču je obstojna. Ko hočem drugič nanesit (drugi nanos) na obraz je izredno vodena in hitro "izpuhti". Tudi, če dodatno naredim peno, je bolj tako tako. Edino kar reši situacijo, da spet segrejem in operem čopič, solidno ožemem in jovo na novo delam peno.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 26 Mar 2016, 11:01

Sem kar vesel, da si to napisal, ker me znima, kaj bodo rekli forumski strokovnjaki :)

Jaz sem se tudi dolgo ubadal s tem problemom in lahko ti tako odgovorim:
najbrž premalo naložiš čopič. Pri prvem nanosu je seveda še vredu, potem si pred drugim nanosom spereš obraz in s tem dodaš precej vode, ki je pena več ne more "prebavit".

Predlagam ti, če tega še ne delaš, da takrat ko namakaš čopič, malo vode preliješ tudi čez milo. Preden začneš nalagat, to vodo odliješ, ali še bolje, naneseš jo na obraz. Ko pa nalagaš čopič, pa bodi kar vztrajen.
Druga stvar pri meni je bila ta, da ko spiram obraz med prehodi, to delam z minimalno vode. Rajši na začetku dodaj več vode in veliko pene, potem pa vodo minimalno dodajaj..

Lp, Grega

Odgovori