Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Mar 2016, 20:59

vostok napisal/-a:blaz, le pogumno dalje, moja izkušnja pri DE začetkih je bila precej podobna. Z vztrajnostjo in veliko vaje se stvari postavijo same na svoje mesto.
+1
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Mar 2016, 08:59

Hvala za vzpodbudo. Ampak imam več slabih britij kot dobrih. Iritacije v spodnji polovici vratu se ne morem znebit. Če je pa ni, pa sploh ni zadovoljivo obrito (kaj šele odlično). In moram 2h sedaj v bajti čepet, ker če grem ven bo kdo mislil, da je za mano poskus samomora. Kaj mi je bilo tega treba se v to podat.
Ne dolgo nazaj sem se prav silil, da sem se šel obrit (ponavadi 1x na teden). Zdaj dežuram pred ogledalom. Sem huje ko pi***, ker popravljam napake iz prejšnjega dne.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 14 Mar 2016, 10:09

blaz napisal/-a:Hvala za vzpodbudo. Ampak imam več slabih britij kot dobrih. Iritacije v spodnji polovici vratu se ne morem znebit. Če je pa ni, pa sploh ni zadovoljivo obrito (kaj šele odlično). In moram 2h sedaj v bajti čepet, ker če grem ven bo kdo mislil, da je za mano poskus samomora. Kaj mi je bilo tega treba se v to podat.
Ne dolgo nazaj sem se prav silil, da sem se šel obrit (ponavadi 1x na teden). Zdaj dežuram pred ogledalom. Sem huje ko pi***, ker popravljam napake iz prejšnjega dne.
Oprosti ampak si me prav nasmejal, pri meni je isto, samo na levi spodnji strani vratu imam malce iritacije, ampak res malce v primerjavi z prejšnjimi britji z kartušami. DE brivnik res dela čudeže. Popravi me, če se motim ampak meni se zdi, da želiš imeti BBS britje brez iritacije, ker se mi zdiš zelo pedanten in malce nestrpen. Ne vem koliko časa že probavaš, ampak očitno boš moral še probavati bodisi z tehnikami, bodisi z drugimi preparati, samo obupat ne. Probaj iskati tudi pozitivne stvari, jaz odkar se brijem z DE si veliko lažje upam čez jabolko, saj nimam več iritacij tam, prav tako so iritacije postale zelo blage proti prejšnjim, prav tako sem bolje obrit, sicer ne tako kot si želim, ampak korak za korakom. Včasih sem tako trpel pri kartušah, da se nisem želel briti tudi po 2-3 tedne, zdaj se brijem 2-3x tedensko. 8-)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Mar 2016, 10:33

Pa ne bi rekel, da sem pedanten. Neučakan pa res. Po 2,5 mescih bi že pa bilo spodobno se obriti, vsaj na pogled popolno, če že dotik pokaže resnico.
Britje z DE je "promovirano" kot najbolj prijazno koži. Pa se ne bi najbolj strinjal, ker po britju z mach3 nisem imel nikoli bilo kakšne iritacije. Večinoma sem uporabljal adidas AS, ker mi je bila NIvea premastna (sploh ko sem športal) in brez vonja. Sedaj imam Niveo balzam in Tabac sensetive.
Z mach3 sem res res redkokdaj šel namensko ATG, sploh po obrazu. Pač toliko kot je bilo zmenkov, torej malo in tudi brade , neurejen videz je počasi prišel v oko ženskam,
Predvsem me nervira, ko obrnem glavo za 90 st ali se z ramo počoham, slišim in čutim kako se majhne kocine zatikajo v tkanino. Jaz sem se pa 15min nazaj bril. In vem da sem na tisti točki bil še posebaj pozoren.

Res nevem, kako so se naši fotri v JNA bril za 10min ali pa na zmenek odšli brez ene fu**** rdeče pikice na vratu. Pa verjetno niso imelo 5000 vrst brivnikov in 5000000 žiletk. So se s tisim obrili 100%, kar je socializem ponujal. Ali pa imam samo jaz takšno predstavo. Moj fotr se redno brije z električnim brivnikom. Ko sem imel manj kot 8 let sem nazadnje idel, da se je šel mokro britje. Grem raje nazaj na mach3 kot pa instant električno sranje, ki ne obrije tako kot je treba.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 14 Mar 2016, 10:51

blaz napisal/-a:Pa ne bi rekel, da sem pedanten. Neučakan pa res. Po 2,5 mescih bi že pa bilo spodobno se obriti, vsaj na pogled popolno, če že dotik pokaže resnico.
Britje z DE je "promovirano" kot najbolj prijazno koži. Pa se ne bi najbolj strinjal, ker po britju z mach3 nisem imel nikoli bilo kakšne iritacije. Večinoma sem uporabljal adidas AS, ker mi je bila NIvea premastna (sploh ko sem športal) in brez vonja. Sedaj imam Niveo balzam in Tabac sensetive.
Z mach3 sem res res redkokdaj šel namensko ATG, sploh po obrazu. Pač toliko kot je bilo zmenkov, torej malo in tudi brade , neurejen videz je počasi prišel v oko ženskam,
Predvsem me nervira, ko obrnem glavo za 90 st ali se z ramo počoham, slišim in čutim kako se majhne kocine zatikajo v tkanino. Jaz sem se pa 15min nazaj bril. In vem da sem na tisti točki bil še posebaj pozoren.

Res nevem, kako so se naši fotri v JNA bril za 10min ali pa na zmenek odšli brez ene fu**** rdeče pikice na vratu. Pa verjetno niso imelo 5000 vrst brivnikov in 5000000 žiletk. So se s tisim obrili 100%, kar je socializem ponujal. Ali pa imam samo jaz takšno predstavo. Moj fotr se redno brije z električnim brivnikom. Ko sem imel manj kot 8 let sem nazadnje idel, da se je šel mokro britje. Grem raje nazaj na mach3 kot pa instant električno sranje, ki ne obrije tako kot je treba.
No vidiš, jaz se pa z Machom ne bi mogel briti, ker mi je naredil nenormalno iritacijo, res brutalno je bilo, pa še srbelo me je potem cel dan. Mogoče nimaš dobro nastavljeno žiletko ali pa preveč pritiskaš, ne vem jaz. Jaz sem po občutku spreminjal in lahko rečem, da mi največ težav dela samo še krema za britje, pa sem se tudi te počasi navadil, ker je tok mastna, da samo malce vode dodam na obraz in se spet lahko naprej brijem, sej se speni.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Mar 2016, 13:16

blaz napisal/-a:Pa ne bi rekel, da sem pedanten. Neučakan pa res. Po 2,5 mescih bi že pa bilo spodobno se obriti, vsaj na pogled popolno, če že dotik pokaže resnico.
Britje z DE je "promovirano" kot najbolj prijazno koži. Pa se ne bi najbolj strinjal, ker po britju z mach3 nisem imel nikoli bilo kakšne iritacije. Večinoma sem uporabljal adidas AS, ker mi je bila NIvea premastna (sploh ko sem športal) in brez vonja. Sedaj imam Niveo balzam in Tabac sensetive.
Z mach3 sem res res redkokdaj šel namensko ATG, sploh po obrazu. Pač toliko kot je bilo zmenkov, torej malo in tudi brade , neurejen videz je počasi prišel v oko ženskam,
Predvsem me nervira, ko obrnem glavo za 90 st ali se z ramo počoham, slišim in čutim kako se majhne kocine zatikajo v tkanino. Jaz sem se pa 15min nazaj bril. In vem da sem na tisti točki bil še posebaj pozoren.

Res nevem, kako so se naši fotri v JNA bril za 10min ali pa na zmenek odšli brez ene fu**** rdeče pikice na vratu. Pa verjetno niso imelo 5000 vrst brivnikov in 5000000 žiletk. So se s tisim obrili 100%, kar je socializem ponujal. Ali pa imam samo jaz takšno predstavo. Moj fotr se redno brije z električnim brivnikom. Ko sem imel manj kot 8 let sem nazadnje idel, da se je šel mokro britje. Grem raje nazaj na mach3 kot pa instant električno sranje, ki ne obrije tako kot je treba.
Če z mach3 nisi imel iritacije, zdaj pa jo imaš, potem mogoče nisi zadel najboljšega kota na vratu. Ker ena redkih "prednosti" kartuš je v tem, da je kot rezila na kožo praviloma vedno enak, ne glede na to, ali greš čez ravno, konkavno, ali konveksno ploskev. Jaz sem imel enak problem z iritacijo na predelu vratu (še vedno nisem popolnoma odpravil, ampak sem na pravi poti) in problem je sestavljen iz dveh delov: 1) kontrola kota rezila na vratu - če je kot prevelik (to je kot žiletke glede na površino obraza in ne kot ročaja glede na površino obraza), potem sem namesto da bi rezal, praskal po koži in s tem povzročal iritacijo. Ker sem bril pogosto, se seveda koža ni imela časa pozdraviti in vrtel sem se v začaranem krogu. Drugi del problema pa je bil pri prevelikem napenjanju kože. Se pravi, če sem hotel kožo oz. ploskev na vratu izravnati, sem nategoval kožo in delal grimase. Ampak ker imam zelo občutljivo kožo, sem tudi z zelo nežnim pritiskom na tej očitno stanjšani koži povzročal iritacijo. Tako da zdaj brijem tako, da je koža skoraj v naravnem položaju, zato je seveda več neravnin na vratu in toliko težje zadeti pravi kot. Zdaj tudi vidim, zakaj je pri DE (najbrž je to še toliko bolj izrazito pri britvi) potrebno upoštevati learning curve.
Zadnjič spremenil G_man, dne 14 Mar 2016, 13:30, skupaj popravljeno 1 krat.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a iii » 14 Mar 2016, 13:20

Ko zdaj to berem se spomnim tud mojih začetkov.. Kako sem se s kitajcem skor vedno klal in obupoval, potem pa nabavil Muhleja(R89) in se je zadeva z istimi britvicami izboljšala vsaj za 100%.
Res da BBSja ne poizkušam vsakič dobit (ker nimam časa za tolk potegov), sem pa zadnjič poizkusil in sem bil presenečen nad rezultatom - torej najprej 2x britje z DE (+katerakoli britvica), na koncu pa popravljanje in iskanje najbolj kritičnih mest še z Mach3 (oz.nekim približkom tega iz Lidla) -- rezultat je bil obraz, ki sem ga celo dopoldne občudoval in se ga dotikal ter (neuspešno) iskal "pikanje" :))

Edit: Napenjanja kože jaz ne prakticiram,ker tudi pri meni potem hitro pride do iritacije in rdečice.
Nekje v Savinjski dolini...

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Mar 2016, 13:26

V čakanju na open comp brivnik. Ker sem hitel z naročanjem, sem bil površen in namesto 11c vzel 15c. Razlika je v tem, da je slednji iz iz 3 kosov, kar mi ni všeč. Ampak kot sem videl kasneje je ta celo cenejši. Upam, da imata glavo, agresivnost isto. Če to ne bo pomagalo, potem nevem. Ali mach 3 ali kaj druga. Nimam potrplenja in denarja za materialno eksperimentiranje. Sratka 34c ali 15c, eden se bo zagotovo prodajal.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 14 Mar 2016, 13:31

Govoriš o merkurju 34? Potem bi bil potencialen kupec :oops: Čeprav tukaj bom še rabil malo pomoči, ker ne vem katerega najbolj priporočajo 39, 41 ali 89...

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Mar 2016, 13:33

MaliFric napisal/-a:Govoriš o merkurju 34? Potem bi bil potencialen kupec :oops: Čeprav tukaj bom še rabil malo pomoči, ker ne vem katerega najbolj priporočajo 39, 41 ali 89...
V roku 2-3 tednov bom zagotovo kaj več vedel ali bo 34c hd ali 15c šel v prodajo

Odgovori