Brivnica Lučka Škofja Loka

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Nov 2015, 21:25

Hja, fantje, danes se vam pa lahko pohvalim - obrit sem se šel v čisto pravo brivnico in to domala na pragu lastnega doma!

Že @TMB je pred časom omenil, da se je v Škofji Loki odprl brivski salon, ampak sem na to kar pozabil. Preprosto - šlo mi je iz spomina.

Pa grem neki dan mimo parkiranega avtomobila, na katerem se je svetil sveže nalepljen napis "Frizerski salon in brivnica LUČKA", nakar mi pade v oko napis "Brivnica". Se čisto navdušim, odločen, da novost bolj natančno preverim - kajpak, na spletu, ker mi je to najbolj priročen vir informacij.

Mine nekaj dni in spet na vse skupaj pozabim.

Pa pride dan, ko je bilo treba najino dekletce odpeljat k frizerju, da malce skrajša laske. Namenimo se v frizeraj v centru mesta, tam pripomnim, da bi bila lokacija perfektna še za brivsko obrt in gospodična mi reče: "Pa saj se je odprla Lučka, tam čez cesto je, v poslovni stavbi!"

No, tokrat informacija o brivcu le pristane na pravi lokaciji v mojem pomnilniku in končno se pojavim v salonu, da se najavim za obisk - današnji četrtek.

Pričaka me Tjaša v prijetno opremljenem salonu, celo malčkom ni dolgčas, barvice in igrače so na voljo.

Vsedem se na stol, Tjaša mi na obraz nanese olje, mi zmasira obraz, ga prekrije s toplo brisačo, nanese milo s čopičem in se loti dela s shavetto.

Priznam, spreletelo me je, da spet sedim na zobozdravniškem stolu - nekaj prejšnjih dni sem ga redno grel. Saj veste - isti položaj v sedežu, nazaj nagnjena glava, ponovno pomisliš, da bo nekdo šaril, skratka, primerljiva disciplina :)

V britju sem užival. Prepustil sem se, zaupal, si predstavljal, kako je bilo nekoč fino, ko je brivski poklic cvetel in na koncu dočakal rezultat - gladek obraz, ki ga je najino dvoletno dekletce takoj prišlo prekontrolirat.

Po končanem britju sem na obraz dobil mrzlo brisačo. Takrat sem si zaželel toplih copat :) Vem, mraz zapira pore, a meni je ob koncu britja bolj pri srcu topla voda :)

Izkušnja je bila fenomenalna, priporočam jo komurkoli, ki bi rad začutil utrip starih dni, ko so naši dedje in očetje živeli počasneje in lepše kot mi.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Nov 2015, 21:37

no super,.. prilimaj se zemljevid da bomo lahko nasli :).. predvidevam da se je taista Lucka danes pridruzila forumu :)? Nam zaupas se britja?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a olly » 05 Nov 2015, 21:54

Iskreno, s tega zemljevida se še jaz ne bi znašel.

Pa vseeno:

Slika

Sicer pa takole:

Od koderkoli prideš (Ljubljana, Kranj), zavij proti centru mesta in se odpelji proti avtobusni postaji.

Zapelješ skozi križišče in pred seboj vidiš na koncu ravnine visoko poslovno stavbo na desni, vsenaokrog so parkirišča. Zavij tu desno not in nekje parkiraj - ne pozabi vzeti listka na parkomatu - 2 uri parkiranja sta zastonj.

Slika

KLIK

Išči table od Optiweba, Kompasa, Vzajemne in Tilie in zagledal boš levo od njih tablo od Lučke.

Vstopi in po stopnicah navzgor v 1. nadstropje.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Nov 2015, 07:42

Lepo... Še jaz sem podoživel! A da ne bo to kar tako ostalo grem še jaz...a ne Lučki, temveč brivcu za vogalom mojega hotela v Istanbulu!
Tukaj ni problem najti brivca...problem je vedet kateri je TOP! ;-)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Nov 2015, 07:46

In da je problem še hujši - kocine rastejo prepočasi, da bi si lahko privoščil iskat drugega brivca v primeru, da prvi zašuštra :)

Ne zavidam ti, @Puskin, res ne :)

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a ziga » 06 Nov 2015, 09:44

Cena kolko blo?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Nov 2015, 11:11

12€, vendar je za nas, forumaše, 10% popusta.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Nov 2015, 13:09

Pa ni neka strašna cena. Za primerjavo,jaz sem danes na tem koncu sveta plačal 3,5€.....takšno je blo tudi britje! :-)
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Nov 2015, 13:10

No, letalska karta do tja je bila še eno malenkost zraven :)

Zdaj pa hitro spisat nekaj vrstic o tej dogodivščini! :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Brivnica Lučka Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Puskin » 06 Nov 2015, 13:11

Bom ko pridem domov,ker se mi ne da to preko tel.tipkat! ;-)
Nothing less...than BBS

Odgovori