Izdelovanje vodic po britju

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a Omega » 21 Jan 2015, 19:11

Ali ima kdo tukaj kaj izkušenj z izdelovanjem svojih aftershavov? Rahlo me mika izdelava svojega bay ruma, pa ne vem ali lahko uporabim eterično olje bay ali moram iskat liste?
Up spirits!

titanko
Prispevkov:14
Pridružen:27 Nov 2013, 08:18

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a titanko » 22 Jan 2015, 21:40

Živjo,

končno še en, ki bi "šejkal" :D .

Pred novim letom sem imel v mislih novoletna darilca za kolege in iskal "taprave" liste pa žal obupal. Eteričnih olj ne uporabljam, ker prevečkrat ne veš kaj resnično vsebujejo, pa tudi povsem organski lahko dražijo kožo. Sam pa se še nisem spravil k izdelovanju tovrstne eterike.

Tako sem se odločil narediti neko NE BAY RUM kombinacijo s pomarančno lupino in celimi začimbami (piment, cimet in poper) z malo ruma in witchhazel destilata, ker mi preveč alkota ne diši. Mislim, da sem dodal še malo aloe vere, bi moral poiskati listek - trenutno nimam pri sebi.
Zadeva se zanimivo obnese, meni osebno je sicer preveč "sladka", testerji, ki sem jim zadevo dal na preizkus, pa so kar zadovoljni. Drugače pa nič ne draži kože in ker se brijem na "straight" način mi je zelo pomembno, da se zelo nežno vpije v kožo in daje občutek hladnega in pomirjujočega. Seveda prej še s svinčnikom popravim morebitne zaorane brazde, ki pa jih je vedno manj :P . Primerjam težko s čim neposredno, ker drugače uporabljam samo kak brezalkoholni balzam, so pa seveda vsi veliko bolj "kremasti" in mastni. Verjetno bom poskusil ohraniti bazo in poskusiti še kakšnimi drugimi dišavami.

Kakšne vrste bayruma si imel v mislih ? Na netu je ogromno receptov in je res težko zadeti s prve. Kar pogumno, tatretji bo že OK ;), sicer pa če ne daš notri kakih umetnih zadev, na koncu koncev lahko tudi spiješ :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Jan 2015, 21:51

hahah, če bi dodal Witchazel raje nebi pil potem :lol: Pomoje bom malo pogledal po teh "bio-eko-karkoli že trgovinah v okolici, pa da vidim če najdem pimenta racemosa liste, ali pa vsaj olje. Olje je baje fajn, ker ni treba čakat da se izloči iz listov, in samo zmešaš pa je. Bom pa najbrž s tem začel ekperimentirati čez par mesecev, če bo uspeh pa tudi kakšne lime ali mentol verzije.
Me pa zanima samo še to: za bazo vzameš kar rum ali etanol? kolikor si jaz predstavljam bi se znalo malo limat če uporabiš rum?
Up spirits!

titanko
Prispevkov:14
Pridružen:27 Nov 2013, 08:18

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a titanko » 22 Jan 2015, 22:05

kolikor sem uspel prebrati je do pravih karibskih listov en korak, do pravega ruma drugi, potem pa je vse enostavno :).

Verjamem, da bi ob uporabi navadnega kuhinjskega ruma potreboval še "delimanizacijo". Nekateri mešajo zraven še malo mineralne vode, dodajanje "umetnega" alkota pa mi nekako ne gre v moj osebni koncept.

Uživaj v delu, poročaj

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Mar 2015, 21:44

Ve mogoce kdo ali je pimenta racimosa nas lovor ali je to nekaj drugega. Ker pise marsikje lovor in v oklepaju pimenta racimosa.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a Omega » 09 Mar 2015, 22:39

ne, na žalost je pimenta racemosa karibski lovor, naš pa je Laurus nobilis... sem tudi jaz razmišljal o tem, kolikor sem iskal pa se ga pri nas sploh ne dobi. mislim, da bom junija enkrat kupil eno flaško eteričnega olja za probat :D
Up spirits!

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Mar 2015, 05:08

Vceri sem se spomnil da bi to znala bit neka taka fora. Znanec je danes sel v dominikansko za 7 dni in sem mu narocil naj mi prinese nek njihov rum ker bi si rad naredil Bay rum. Ocitno mi bo moral pogledat se za to etericno olje ;-) .

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Mar 2015, 05:49

Pa je v teh alkoholnih aftershavih dejansko rum not? Tak, kot ga pijemo, če ga že zmoremo stresti po grlu? :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a Omega » 10 Mar 2015, 06:51

ja, mora bit blanco, pa pravi rum. če je domači rum je lepljiv aftershave. saj to so edine sestavine v bay-rum aftershavih, potem se pa dodaja po želji karkoli :)
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Izdelovanje vodic po britju

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Mar 2015, 06:55

Zanimivo! Pa še res je.

En recept:

Bay Rum Aftershave

4 Ounces Vodka
2 Tablespoons Jamaican Rum
2 Dried Bay Leaves (Don’t use the bay leaf they sell at the grocery store. While it’s good for soups, it’s not good for bay rum. Make sure to use Pimenta racemosa, sometimes available at natural food stores)
1/4 Teaspoon Allspice
1 Stick of Cinnamon, broken in pieces
Fresh Zest from a Small Orange

Slika

Odgovori