Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Okt 2013, 17:57

... kakor pravi naslov,.. kako izgleda vas ritual britja :)...

sam to dela mnajraje ko iamm cas,.. ponavadi ponoci, kar itak ni problem saj z britvijo se naslednji dan ni problema z gladkostjo tudi ce se ne brijes zjutraj... ponavadi najprej postropam britev, potem si z brisaco zmehcam dlake, medtem ko se copic namaka,.. naredim peno in se malo brisaco gor potem britje,.. ponavadi zraven poslusam muziko da je uzitek popoln,..koliko casa, .. od 10-20 minut... vem da to ni ravno hitro, ampak kot ze veckrat receno je to "quality time for me :D " , kaj pa vi, se kdo z britvijo, predvidevam da je z DE hitreje?
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 12 Okt 2013, 19:50

Včasih, preden sem preizkusil DE, se mi ni glih nekaj dalo. Na hitro sem si zmočil brado, gor peno ali gel in s kartušo WTG in ATG. Vse skupaj max 8 min.
No, zdj pa malo bolj uživam. Najprej namočim čopič v toplo vodo. Nato brado umijem in vsaj 1-2 min namakam z vročo vodo. Potem naredim peno in nato sledi britje. S kartušo traja ene 15min, z DE pa vsaj pol ure, če ne več. Nato spiranje s toplo vodo in nato z mrzlo. Potem pa uporabim balzam, trenutno imam balzam od DMja, ki se mi zdi kar dober, je pa skoraj zastonj.
Muzke pa zaenkrat nimam zravn. :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a chrom » 13 Okt 2013, 09:25

Jaz to naredim hitreje.

Brado zmočim z vročo vodo in pustim, da se "namaka" medtem, ko se odločim za hardware in pripravim peno. Naredim peno na obrazu, tako se dlake dodatno zmehčajo in obraz je pripravljen za britje, peno pustimna obrazu medtem ko pripravim pribor. 3 passi, včasih tudi 4. Vedno do BBS (zakaj bi se drugače šel te igre?).

Aja, še en moj namig. Vsi poznamo, da se je potrebno po britju umiti z mrzlo vodo. Jaz vam priporočam, da vtaknete cel obraz pod ledeno vodo in ga držite kako minuto. Vsaj minuto. To fino ohladi mikro poškodbe od britje, t.i. razor burn. Saj tudi po navadnih opeklinah opečeno mesto dalj časa namakamo v mrzli vodi, kajneda?

Na koncu britja nanesem Thayers witch hazel. Medtem ko se suši, pospravim umivalnik in pribor. Na koncu dodam aftershave.

Koliko traja vse skupaj? 7-10 minut.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a TMB » 13 Okt 2013, 13:11

Jaz se večinoma brijem po večernem tuširanju.

Pred tuširanjem nalijem vročo vodo v scuttle, izberem opremo, s katero se bom obril in grem pod tuš. Po tuširanju si umijem obraz z glicerinskim milom in naredim peno v skodeli ali pa direktno na obraz. Potem vedno naredim 3 prehode (WTG, XTG, ATG). Po britju si umijem obraz najprej s toplo, nato z mrzlo vodo in obraz namažem z alumom. Medtem vso opremo pospravim, obraz sperem in si na obraz nanesem še nepozebnik (witch hazel). Na koncu pa še vodico po britju.

Vse skupaj s tuširanjem ponavadi traja 20-30 minut.

Poleti, ko je bolj vroče si obraz po britju sperem kar z ledeno kocko.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a Slice » 13 Okt 2013, 15:31

Ujutro ili navečer; isključivo hladna voda bez ikakvih posebnih priprema; 2 x WTG.

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a robert » 13 Okt 2013, 21:44

Vedno zjutraj.

Najprej namočim brado s toplo vodo. Potem na mokro brado vtrem olje, vendar ne vedno. Izdelava pene, največkrat kar na bradi. Sledi britje WTG, XTG, ATG ali če se mi mudi XTG od zgoraj navzdol in še XTG od spodaj navzgor. Preverim, če še kje kaj manjka do BBS in ustrezno ukrepam :). Splakovanje s toplo in nato mrzlo vodo. Aftershave.

Traja od 10-20 minut.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 03 Nov 2013, 21:16

Kaj so WTG, XTG, ATG...? Načini britja, smeri britja, ali...?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Nov 2013, 21:37

naceloma se najveckrat dela pri britju 3 passe (torej 3x se namilis in gres cez cel obraz), poanvadi si sledijo tako:
1. WTG: with the grain,.. v smeri rasti dlak
2. XTG: across the grain ,.. torej od strani
3. ATG: against the grain,.. torej v smeri nasproti rasti dlak...

za obsirnejso razlago in za najveckrat uporabljene smeri (ki se seveda razlikujejo od posameznika do posameznika) ti prilagam del skopiran iz druge teme na tem forumu

zacnemo z britjem, ponavadi se brije v 3 pasazah (angl. pass-ih) in sicer najprej z dlako, nato pocez in na koncu proti dlaki, oz anglesko with the grain pass (=WTG), across the grain pass (=XTG) in against the grain pass (ATG).. glede na smer rasti dlak (ki je pri vsakem posamezniku drugacna) je treba do neke mere prilagajati tudi britje, za zacetek pa vam lahko pomagata spodnji shemi, ki prikazujeta WTG in ATG (XTG pa je nekje vmes :) )

Pomembno je poudariti da kozo ob britju napnemo, saj le tako dosezemo res "baby face" efekt, oz dobro britje.. Ko napnemo kozo se dlake dvignejo in lepse odrezejo, dodatno pa (npr na bradi) dele kjer je vec koze (in spehca, recimo na "spici" brade) lepo napnemo in nardedimo malo bolj trdo in gladko povrsino da ne pride do kaksnih nezeljenih rezov :D ... (ce imamo kaksna strleca zanmenja ali bradavice moramo seveda paziti, ampak glede tega pa je treba biti pazljiv tako ali tako pri vsaki vrsti britja..), v videu Lynn-a Abrams-a se lepo vidi kako napenja kozo.. Ce pride do manjsih rezov se uproablja ti. styptic pen ki hitreje ustavi krvavitev (in malo pece :D )

Shema WTH (stevilke prikazujejo priporoceni vrstni red)
Slika

Shema ATG (stevilke spet prikazujejo priporoceni vrstni red)
Slika
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a TMB » 03 Nov 2013, 21:37

Smer britja.

WTG = with the grain = v smeri rasti dlak
XTG = across the grain = pravokotno na smer rasti dlak
ATG = against the grain = nasprotno v smeri rasti dlak

me je prehitel miha :D
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Kako se brijete, koliko casa porabite ipd

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 03 Nov 2013, 22:54

Mater ste profiji! Svaka čast! :D
Kar malo cvikam da se ne zakoljem, zato sem takoj že naročil Osma Alum Bloc. Ker sem bolj furjast znam narediti kakšno štalo, da me bo nazadnje vse minilo. :roll:

Odgovori