Led po britju

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01
Led po britju

Odgovor Napisal/-a mango » 15 Dec 2014, 22:20

Dostikrat slišim, da pred in po britju zmočite brisačo z mrzlo ali vročo vodo in si jo položite na obraz. Meni se enostavno ne ljubi močiti treh brisač za britje, saj se pred britjem tako ali tako stuširam in preden nanesem peno še enkrat zmočim z toplo vodo, po britju pa obraz sperem z mrzlo vodo. Prejšnji teden sem se ravno obril in sem se spomnil da imam v zamrzovalniku jogurtov lonček ledu in sem si rekel zakaj ne bi poskusil namesto z mrzlo vodo obraza pomiriti z ledom. In glej hudiča, najprej sem šel po obritem delu obraza cca. trikrat z ledom in nato aftershave ni nič pekel na koži. Danes sem zato naredil še en test in sicer takšen, da je imela koža le en dan počitka med britji. Na srečo imam nastavljiv DE, saj si brez tega ne bi upal narediti tega testa :) Se je kar poznalo da koža ni spočita in je bila hitro iritiana, pa tudi šparal je nisem saj sem hotel videti do katere mere bo metoda učinkovala. Rezultat britja je bila dodobra razdražena koža na bradi in vratu (moj najbolj občutljiv del), na licih pa je bila samo ena krvava pikica in kratek rdeč pas (tu lahko ponavadi "drgnem" kolikor hočem pa se na koži ne pozna nič). Nato sem spral obraz z hladnejšo vodo in šel po led. Obraz sem zopet premazal z ledom kakor prvič in nanesel AS. Nisem mogel verjeti ampak ni čisto nič peklo, kakor da se sploh ne bi obril :D

To je mogoče tudi majhna pomoč oz. pain relief za tiste ki se morajo ali želijo briti vsak dan, pa jim koža tega enostavno ne dopusti.

Bajkman

Re: Led po britju

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Dec 2014, 00:07

Kaj pa potem, čez recimo 20 minut, ko se koža ogreje? Še vedno vse OK?

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Led po britju

Odgovor Napisal/-a mango » 16 Dec 2014, 10:49

Ja, tudi kasneje je bilo vse ok

Odgovori