Britje nog (za dame) s standardno britvico

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Bajkman
Britje nog (za dame) s standardno britvico

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 19:58

Če forum spremlja kaka teta iz ozadja. Lahko tudi člani povabite svoje boljše polovice. Če bo slučajno kako zanimalo.

Nekaj podatkov.

In še praktični video.

Zakaj bi torej dama sploh posegla po standardnem brivniku, saj ima vendar na razpolago plastične kartušne brivnike. Tudi dame so deležne vseh prednosti, katere imamo mi s takim britjem obraza:
1.) Uporaba veliko kvalitetnejših, naravnih sestavin v klasični brivski kozmetiki (vemo, da gele v piksnah sestavlja "kemija")
2.) Je veliko ugodneje napram kartušnemu britju, saj je cena praktično zanemarljiva. Cena britvice od 0,08€ do 0,3€ napram 2€ do 5€ za različne tipe Gillette Venus nastavkov. Predvsem iz brivskega mila dobimo veliko več britij kot iz enega brivskega gela. Cena 150 ml Proraso mila (kateri mimogrede zelo lepo diši) je v Italiji zelo ugodna in stane slaba 2€. Nekaj dražje pa se lahko kupi tudi v Sloveniji preko spletnega naročila za 3.6€ s kodo za popust "Tvbforum". Obstaja še vrhunsko milo Cella za cca 4€. Pri obeh je poštnina samo 1.58€ Lahko se kupi kar 1kg Celle, kar je še ceneje in kljub redni uporabi traja in traja.
3.) Tako britje je okolju bistveno bolj prijazno, saj v odtok ne spuščamo kemije, v koš pa ne zavržemo kovinsko/plastične embalaže in britvic.
4.) Brije je do kože veliko prizanesljivejše, posebno ko se naučimo. Po koži namreč drgne samo ena britvica namesto umotvorov z 3 do 5 rezili. Poleg tega zaradi nizke cene ne "raztegujemo" življenjske dobe britvice.

Primeren brivnik si mislim, da bi bil tak z daljšo ročko. Mislim da je dobra izbira Feather Popular.
Čopič pa Omega 10065. Če sklepate, da je za noge premajhen, lahko tudi 10049 ali 10048.
Seveda nihče ne brani fancy jazbečjih Simpson čopičev, a cena je temu primerna.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 14 Dec 2014, 22:18, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Dec 2014, 20:09

se britje zensk z britvijo

in se en video prispevek na tem obritja zenskih nog z britvijo :)

glede na moje izkusnje z britvijo, si z uporabo le.te prisparajo par dodatnih dni do naslednjega britja (v primerjavi z npr britjem s kartusami)


drugace se pa ocitno tudi (nekatere) zenske birjejo z britvijo po obrazu (ceprav do sedja tega nisem vedel, videl sem da se po nogah,..)

Britje zenske z britvijo po obrazu
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Dec 2014, 20:14

Ostanimo kar pri nogah, mislim da dame ne bodo želele tukaj omenjati britja njihovega obraza. :)

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a janez011 » 14 Dec 2014, 21:37

Padem v bano pa nogo bek odrežem(naravni talent) :D dobr da nisem dama.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Dec 2014, 09:11

miha napisal/-a:glede na moje izkusnje z britvijo, si z uporabo le.te prisparajo par dodatnih dni do naslednjega britja (v primerjavi z npr britjem s kartusami)
Ne vem no, moja prisega pri nogah na epilator. Torej tako zadevo:
Slika

Tole kocine izpuli in zato je mir praktično 1 teden. Pri britju bi se pa "morala" briti na 2-3 dni. Prav tako je razen začetne investicije puljenje zastonj.
Mislim, da ima kar prav.
Za nas po bradi seveda tole ne pride v poštev, ker bi bolelo ko hudič - ampak BBS bi bil pa svetoven. :lol:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Dec 2014, 09:36

Mach3 napisal/-a:Za nas po bradi seveda tole ne pride v poštev, ker bi bolelo ko hudič ...
Kaj nam to pove?

Da smo deci reve? :lol: :lol:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje nog (za dame) s standardno britvico

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Dec 2014, 09:39

Nene, samo to da so kocine na ženskih nogah precej bolj nežne kot pri nas na bradi..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Britje nog (za dame) s standardno britvico

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Dec 2014, 09:40

Ti se kar tolaži :lol:

Bajkman

Re: DE britje nog (za dame)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Dec 2014, 15:19

Mach3 napisal/-a: Ne vem no, moja prisega pri nogah na epilator. Torej tako zadevo:
Slika

Tole kocine izpuli in zato je mir praktično 1 teden. Pri britju bi se pa "morala" briti na 2-3 dni. Prav tako je razen začetne investicije puljenje zastonj.
Mislim, da ima kar prav.
Za nas po bradi seveda tole ne pride v poštev, ker bi bolelo ko hudič - ampak BBS bi bil pa svetoven. :lol:
Tudi moja, imenuje ga "kombajn".

Vendar nekaterim damam vseeno bolj ustreza britje. Zakaj, vedo najbrž one bolje od nas.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje nog (za dame) s standardno britvico

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2014, 19:34

tile kombanji precej cukajo (no vsja eni), poleg tega je treba kar nekaj passov narediti pa se vedno preksoci dlake oz jih utrze na sredi,.. sem enkrat z enim ful fensi smensi probal na nogi pa ni najbolj si obcutek,.. cuka ,.. no ni ravno za umreti (depiliranje z limom ali smolo boli bolj) ampak britje je le nebolece...
sem pa imel potem poleti eno zaplato na nogi brez dlak (zrtvovane so bile za znanost,.. oz no radovednost :D)
potme obstajajo se laserski depilatorji (ki so rpecej dragi) pa so baje tudi precej neucinkoviti (sprobal ga pa se nisem, ker ga se nisem nikjer videl, pa konec koncev tist ezaplate brez dlak na nogi tudi smesno zgledajo :D)
britev.si ruleeees :)

Odgovori