Najboljše britje

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a caus24 » 30 Sep 2014, 11:57

Vsakdo ima neko svojo kombinacijo čopiča, mila, britvice,.... z katerim najbolj pogosto doseže BBS. V to temo bi lahko vsak napisal z kakšno kombinacijo doseže najboljše britje najbolj pogosto. Jaz osebno še nimam pojma ker še vedno kombiniram razne stvari da vidim kaj najbolje pase moji kozi in bradi.

Bajkman

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 12:16

Pošteno rečeno, jaz po letu in pol nikakor ne bi mogel govoriti o svoji najboljši kombinaciji. Če pa že:

Gillette Slim Adjustable + Polsilver SI + brivska posoda + D.R. Harris ali Stirling (A Cella je čisto blizu) + Omega 10275 (morda jo v prihodnosti zamenja Simpson Duke 3 Best) + Floid Blue + Bepanthol losjon


Moram priznati, odlična tema! ;)
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 30 Sep 2014, 13:08, skupaj popravljeno 1 krat.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a caus24 » 30 Sep 2014, 12:42

Jaz še vedno preizkušam različne možnosti ampak nekateri se že dlje časa brijete na klasičen način in ste že marsikaj poizkusili in za enega začetnika kateri pride na forum je tu lahko lepa informacija kam se usmerit, da bi že na začetku dobil čim bolj kvalitetno britje. Ker vidim da obstaja ogromno mnenj ampak pri nekaterih milih, britvicah, čopičih,... ste si pa kar enotnega mnenja da zadeve delujejo.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 30 Sep 2014, 14:04

Jaz bi po 1 letu DE britja težko določil najboljšo kombinacijo.
OK, če gledam samo DE brivnik, je to pri meni sigurno Merkur 37C, to je pa tudi vse. Britvice so mi vse bolj kot ne podobne. Z večino mil in krem dosežem dobro, gladko peno, prav tako s peno/gelom iz piksne.

Če bi gledal price/performance pri meni, je to morda kombinacija Merkur 37, Astra SP, Cella in Omega 10029 + AS sensitive balzam iz DM.

Ker boljše britje dosegam s kartušami pa še ta kombinacija: SensorExcel ali Mach3, DM sensitive pena ali gel + AS sensitive balzam iz DM.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a caus24 » 05 Okt 2014, 08:00

No bom še jaz napisal svoje:

Edvin Jagger de89
Bic britvice
HTGM lime

Nisem še poizkusil britvic kot so polisilver, fether,.... Mogoče bo še bolje.

Počivanje Brade:
Zanima me če je kdo opazil da se lepše obriješ če pustiš brado kak dan počivat. Zadnjih nekaj britij sem imel hudo iritacijo in urezninice ne glede na to kaj sem naredil. Odločil sem se da se ne bom obril 5 dni in sem danes uporabil zgoraj navedeno kombinacijo. Perfekten bbs brez iritacije in eno malo ureznino zaradi moje nerodnosti

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a denis » 05 Okt 2014, 16:33

Ja, meni tudi kar nekaj pripomore pri britju, ce se koza dobro zaceli. Se posebno, ce je bilo prejsnje britje prevec agresivno. Pa tudi pri predpripravi moram paziti, da pri mehcanju dlak ne zmehcam koze prevec.

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Luka » 05 Okt 2014, 18:08

Glede na to, da se ne brijem prav dolgo, si ne morem ustvariti nekega dobrega mnenja, ker še nisem sprobal toliko stvari. Ne glede na to pa mi je do zdaj najboljše rezultate pokazala ta varjanta:
Merkur 38c
Feather blade
Tabac shaving soap
Tabac aftershave
Ko sprobam kaj novega kar se bolje obnese pa updatam. :D
✞ Memento Mori ✞

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Okt 2014, 21:45

Mach3 napisal/-a:Ker boljše britje dosegam s kartušami pa še ta kombinacija: SensorExcel ali Mach3, DM sensitive pena ali gel + AS sensitive balzam iz DM.
Popravljam svojo najboljšo "kartušno" kombinacijo. Dodajam DM Balea (3 rezila) + DM sensitive pena(mrzla voda ves čas britja) + L'Oreal Energetic AS, s katero sem danes dosegel 10/10 britje. Res popoln BBS povsod, niti kapljice krvi, koža pa niti malo rdeča tudi po nanosu AS.
Edinokrat do zdaj poleg Mach3 in SensorExcel. Torej nabava Mach3 in SensorExcel kartuš ni smiselna.

Poskusiti moram še tiste iz Lidla, 2-rezilne.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Okt 2014, 17:01

Hmmm, pri meni so fiksne že nekaj časa 3 stvari:
-brivnik feather popular
-feather britvica, tu še upam na kako presenečenje (rapira SS)..V sili rabim permasharp, polsilver..
-weleda AS

Z mili pa je križ..Meni so dobra: MWF, tabac,cella, proraso red, dr Harris, arko...
Gel je taboljši od Afrodite MEN 3D sensitive (priporočam)
Krema mi je še je najboljša od welede, dokler ne probam brinell?

Z Američani (mila) sem manj zadovoljen, imam PPF, HTGAM, Strop Shoppe, VdH, Mike's, Ogallala. Vsa so slabša kot tista iz prve alineje, da ostajajo v omarici jih rešuje vonj..

Na listi za kupit je še panna crema, morebiti kak tiki, potem se bo počasi končalo..no..mogoče še kak barrister&mann??

Bajkman

Re: Najboljše britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Okt 2014, 17:12

Panna Cremo Paolo že ima. V osnovi pa sem želel pokomentirati tvoje upanje za Brinell. Krema je zelo dobra, a pričakovanja, da bi bila boljša od Welede, so verjetno nerealna. Weleda ima čisto naravne sestavine, pa še BIO.

To je res, Ameriška mila temeljijo na vonjavah - velik minus. Zaradi tega še niso slaba, a lahko da ti enostavno ne ustrezajo. Milo Stirling je tudi ameriško in je tehnično odlično.

Čez Arko ga ni - za britje. Ga pa dosežejo. Vendar pa Arko po britju nekoliko izsušuje kožo, kar že pri Celli ni primer.

barrister&mann pa res ima nekaj več, sestavino katere imena se sedaj ne spomnim, bompa imel v glavi in zagotovo ne bom pozabil. ;)

Odgovori