Britje z mrzlo vodo

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Sep 2014, 09:03

Bom kar prilimal link za začetek:
https://www.youtube.com/watch?v=d-z07wbmdOg

Skratka point naj bi bil, da se zaradi namakanja brade z mrzlo vodo kri umakne globje v kožo (vazokonstrikcija), morda je koža tudi bolj napeta, in zaradi tega je manj možnosti za iritacijo ali ureznine.
Bom probal, ne vem zakaj že nisem. Verjetno ni glih prijetno, ampak če bodo rezultati zaradi tega veliko boljši, je to to. Ne vem pa, ali tudi čopič namakati v mrzli vodi in iz nje narediti peno?

Bajkman

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Sep 2014, 11:23

@Slice je na sebi ugotovil, da mu z mrzlo vodo najbolj ustreza, zato redno prakticira. Sam imam tudi namen poizkusiti. Zakaj se nisem lotil, še sam ne vem - mora biti nekaj narobe z mano. :D
Peno se seveda naredi z mrzlo vodo, saj jo je lažje kot z vročo, pa še pozneje se izsuši. Torej da, čopič tudi namakaš v mrzli vodi in za slednje ti lahko na podlagi osebnih izkušenj potrdim, da je pena super.

Nekaj glede pene pri različnih temperaturah sem ugotavljal tukaj. Povzetek:
Kreme, mila na osnovi glicerina delujejo pri vseh temperaturah
Kreme, mila na osnovi loja delujejo samo pri nizkih temperaturah

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Sep 2014, 11:57

Hvala za tole informacijo glede pene.
Sicer bom pa naslednjič že poskusil z mrzlo vodo, čez ene 2 dni. Trenutno imam še BBS od včeraj, nisem dolgo zdržal samo z 2xWTG... :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a denis » 23 Sep 2014, 12:04

Jaz vedno uporabljam hladno vodo. Za mehčanje dlak toplo, itak - tuširanje, za namakanje čopiča hladno ali mlačno, za izpiranje brivnika in splakovanje obraza med prehodi in na koncu britja pa vedno mrzlo. Meni ugaja.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a akaj » 23 Sep 2014, 12:14

Meni odgovarja bolj topla kot zelo vroca voda. Se mi zdi kot, da mi koza rata skoraj manj drseca ker je prevec zmehcana, ce jo namocim z zelo vroco vodo. Poleg tega zgleda rdeca se preden se zacnem brit kar mi ne odgovarja videt v ogledalu :) pa tudi mislim da je bolj obcutljiva, ker je bolj 'polna' (pac vec krvi na povrsju oz saj veste kaj mislim) in omehcana. Mehcanje dlak je eno, koze drugo. Prvo je koristno, drugo nevem ce. Pac se kar topla voda zame zlata sredina najbolje deluje.

Poskusil sem tudi mrzlo. Kot prvo mi ni pasalo(pase samo po britju), kot drugo se mi je zdelo da obcutno manj zmehca dlake.
Lahko da je vse zgoraj navedenov moji glavi ampak solidno topla voda meni najbolj pase, mi daje dobre rezultate in to je to. :D

Kot je Bajkman rekel, vroca voda pomojem tudi ni ok za (predvsem tallow, in se precej bolj tista z lanolinom) mila. 'Sobna' temp je tukaj najboljsa pomoje, saj najmanj spreminja ze aktualno temp... a se posebej kjer je lanolin, zelo vroca ne pride v postev, saj sem nekje zasledil da zacne spreminjat strukturo oz agregatno stanje' ze pri nekih 45stopinj celzija ali tam nekje kakor se spomnem.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Slice » 23 Sep 2014, 13:31

Bajkman napisal/-a:@Slice je na sebi ugotovil, da mu z mrzlo vodo najbolj ustreza, zato redno prakticira.
Točno to! Najveći sam pomak s obzirom na različite iritacije, odnosno njihov izostanak, primjetio kad sam se redovito počeo brijati hladnom vodom. Više uopće ne upotrebljavam toplu vodu, a stoga što uglavnom upotrebljavam sintetičke četke, nemam niti potrebu za prethodnim namakanjem.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 25 Sep 2014, 22:45

Evo mene po "ledenem" britju. Vau!
Lahko bi rekel eno od parih najpopolnejših britij ever. Popoln BBS, povsod kjer potipam, tudi po vratu, nobene iritacije ali ureznin.
Problem je samo, ker sem po parih letih hkrati z mrzlo vodo uporabil spet Mach3. Tako da zdaj ne vem, od česa je ta efekt... :P

Torej najprej sem brado umil s toplo vodo in milom, nato pa se kar nekaj časa hladil z mrzlo vodo. Prav tako pena iz mrzle vode+Arko, spiranje brivnika...
3 prehodi, WTG/XTG/ATG. Na koncu spiranje z mrzlo vodo in po dolgem času sem uporabil alkoholni AS, novega L'Oreal Energy lotion. Skoraj nič ni peklo, koža nič rdeča, skratka skoraj idealno. Očitno stvar pri meni deluje.
Zdaj moram preveriti samo še spremenljivko Mach3, tako da naslednjič bo mrzla voda + Merkur 37C.
Ker Mach3 je dejansko izjemno odpustljiv, to sem pritiskal ATG, večkrat po istem mestu, pa nobene posledice. Ali pa je to zaradi mrzle vode - bom videl naslednjič.

Bajkman

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2014, 08:37

Gotovo tudi sam veš, a vseeno, da te ne premami. :D

Počakaj vsaj toliko dni do britja s 37C, kot si čakal prem Mach3.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 26 Sep 2014, 08:46

Bajkman napisal/-a:Gotovo tudi sam veš, a vseeno, da te ne premami. :D

Počakaj vsaj toliko dni do britja s 37C, kot si čakal prem Mach3.
Vsekakor, torej 3 dni. Upam pa, da je bil to efekt ledene vode, ker sicer bom očitno moral v nakup kartuš Mach3 :lol: :roll:
Še zdaj namreč, 12h po britju imam na zgornjem delu obraza BBS, po vratu počasi prehaja v DFS, nobene rdečice... :geek:

Bajkman

Re: Britje z mrzlo vodo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2014, 08:56

Je*beš DM kartuše. :lol:

Odgovori