Zakaj mora biti povsem gladko?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15
Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Leiito » 09 Sep 2014, 16:27

Menim oz. upam, da nisem edini s problemom, ki ga bom opisal in vsekakor me zanima mnenje drugih.
Pretirano se obremenjujem z gladkostjo britja. Danes npr, sem se bril zjutraj in mi ni v naglici ni uspelo pobrati vsega. Ena večjih frustracij v lajfu mi je, da po britju nanesem AS in pod prsti čutim špičke. Yuck. Pokvarjen dan. Čez dan sem šel večkrat s hrbtom dlani čez obraz in odkril rezistenco dlak še na čeljusti in ko sem prišel domov, sem se še enkrat obril. Zdaj imam več notranjega miru, ampak sprašujem se odkod ta iracionalna obsedenost? Drugače namreč niti približno nisem A-type personality, moja delovna miza je razmetana, mirno spim, tudi če je avto umazan ipd. Sicer sem veliko bolj skrben pri telesni negi, nisem pa obseden, tako kot pri britju. Zakaj mora biti povsem gladko? Čez 24 ur itak ne bo nobene razlike. Zakaj potem 7., 8. x-ti prehod, čeprav vem, da bo posledica razor burn? Bom vprašal ob priliki Vodeba kaj poreče psihoanaliza.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:42

:D :D ... perfekcionizem oz stremenje h gladkosti ki si jo kdja dosegel,.. po moje daimamo vsi probleme,.. jaz kdaj ko se mudi recem da se bom smao na "presentable" obril, pa na koncu vsaj priblizno na gladko, oz cim bolj kolikor situacija dopusca :D..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 16:44

Tudi jaz sem imel eksistencialne probleme zaradi gladkosti. Z vatko sem gledal, če se kje kak lasek zatakne.

Sedaj opažam, da se najbolj gladko obrijem z Slim Adjustable z nižjo agresivnostjo in močno pritisnem.

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Luka » 09 Sep 2014, 16:46

Poznana stvar tudi pri meni :D Čudno je, da raje občutim cel neobrit obraz kot pa le kje kašno neobrito zaplato. Zato se brijem le takrat, ko imam čas za natančnost, nikoli v naglici :D
✞ Memento Mori ✞

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2014, 16:52

hehe, z vato se nisem probal...

Bajkman: vzami britev pa mocno prtisni,.. ne pozai na snemanje vide-a (garantiram da prides na 24 ur :D )
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 16:56

Ko bom imel cajt.. :lol:

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 09 Sep 2014, 18:19

Moje mnenje je tako,da s gladkim britjem izražaš svojo natančnost in odnos še do drugih stvari.

Bajkman

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 20:53

Verjetno "zdravo" razmisljas. Vem da so v vojski v tisti castni ceti kontrolirali z vatko.
Ce ni bilo OK, si moral nazaj v kopalnico, se enkrat obriti in priti v jutranji zbor najkasneje v 5 minutah.
Verjetno je bilo res odvisno od poveljnika. Vsaj za en primer vem in najbrz ni edini.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a akaj » 09 Sep 2014, 21:10

Morda iz misljenja.."ce se ze brijem se obrijem do konca, kaj bom puscal neke koscke smirgla tu pa tam"...mas filing da neke stvari nisi do konca naredu ce se ne obrijes do glatkega povsod.
Vsaj meni se zdi tako :)
Aja in brijem se zvecer zato ker mi res ni do tega, da bi gledal na uro ko uzivam v britju.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Sep 2014, 21:22

Luka napisal/-a:Poznana stvar tudi pri meni :D Čudno je, da raje občutim cel neobrit obraz kot pa le kje kašno neobrito zaplato. Zato se brijem le takrat, ko imam čas za natančnost, nikoli v naglici :D
Enako tudi jaz. Obrijem se le, če vem da imam čas za temeljito britje. Sicer se pač ne obrijem.

Zoprna stvar je to; če bi se hotel obriti samo "presentable", kot je rekel Miha, bi mi bila koža veliko bolj hvaležna, dovolj bi bil en WTG prehod s slantom. Ampak ne, hočem BBS. :D

Odgovori