online trgovina

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a denis » 19 Jul 2014, 23:32

Meni bi se bolj dopadlo ce bi v sloveniji imeli eno trgovino kjer bi prodajali take stvari. Po kos ali dva na zalogi ostalo se pa naroci pa lahko tudi poslje potem na dom. Pac imam raje da grem v trgovino pa tam pregledam kaj je zanimivega zame, pa da se s prodajalcem pogovorim kaj mi priporoca in podobno. Na zalogi bi lahko imel pa res lahko samo najbolj prodajane stvari.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a Leiito » 20 Jul 2014, 02:46

To bi najbrž vsi imeli radi, vendar dvomim, da je trg dovolj velik. Morda, če bi imel v prodaji še Gillette in oatale kartuše po nižjih cenah kot drugod.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 20 Jul 2014, 07:32

Jaz sem se malo pozanimal in računal kako in kaj. Če bi hotel preživeti z trgovino (ker bi to bil čisti minus, najemnina,...) bi moral ponudbo razširit verjetno še na frizerske izdelke, to bi bilo nekako najbolj logična zadeva. Moral bi imeti enega trgovskega potnika, kateri bi zadeve tržil po slo. Sam bi pa vodil trgovino in internetno prodajo (Ebay, online trgovina,.). Moral bi imeti dovolj široko ponudbo da zajame čim več kupcev in dovolj širok trg, ker je slovenija definitivno premajhna. Da bi se pa razlikoval od drugih kateri to že delajo bi si moral izmislit neko blagovno znamko in se povezat z kakšnim tišlerjem, lončarjem kateri bi izdelovali shutle, posode, stojala in podobne zadeve. Sam bi jih pa tržil pod neko eksotiko v svetu made in slo ali nekaj takega. Potreboval bi pa tudi nekaj gotovine za začetek (najemnina, zaloge, plače, stroški,...) in tu se zadeva ustavi, ker žal nimam 10000 ali 20000€ za igrat se. mogoče nekoč.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a Leiito » 20 Jul 2014, 09:08

Nisem prepričan za frizerske izdelke. Občutek imam, da jih kupujejo predvsem ženske, moški pa, če jim Fa ni dovolj, pri svojem frizerju. Morda ima večji potencial dejanska brivnica. Za prave džentlmene in tiste z občutljivo kožo. Uvoziš Bosanca, ki nima dinaroidnih potez, ga lepo oblečeš, naučiš briti s single blade in razširiš govorice, da je bil osebni brivec katarskega emirja, ki je moral v naglici zapustiti državo (ne razlagaš zakaj, naj vsak sam projicira).

Oa nek brand, itak, fejsbuk pa take fore, dokler še traja ta internet.

Bajkman

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jul 2014, 09:55

Menim, da je @caus24 imel v mislih tudi profesionalne frizerske izdelke, katere bi frizerskim salonom prodajal njegov potnik..?

To pa ni samo za ženske. :D

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a Leiito » 20 Jul 2014, 10:34

Vem, hipotetično, scenarij pač, ampak gre ta potnik? Door to door? Frizerski saloni že imajo tovrstne izdelke, Paul Mithchell, Tony&Guy ipd., ne vem kaj bistveno novega bi jim lahko ponudil in koliko je ta trg sploh propulziven.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a caus24 » 20 Jul 2014, 11:37

Leiito v mislih sem sem imel profesionalne frizerske izdelke in pripomočke katere bi dobavljal frizerskim salonom in za maloprodajo. Glede brivskega salona pa mislim da ni veliko ljudi pripravljenih plačat 12€ za britje ( mogoce v LJ), ce bi pa bril za manj pa nebi imel dovolj niti za stroske.
Ps Bosanci nismo zivina da se nas uvaza in sluzi na nas racun. Zato pa je ta drzava kjer je. Zaradi taksnega razmisljanja, pripelji cefurja in naj dela za tebe ti bos pa veliki sef. Probaj sam kaj narediti.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a Leiito » 20 Jul 2014, 11:57

Ne jemlji prosim vsega, kar napišem, resno. + kot neSlovenec si lahko dovolim tak humor.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: online trgovina

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jul 2014, 12:36

:roll: leiito, dej mir s takimi, ce si ne slovenec verjetno tudi sam ves da zna biti to sila neprijetno, da o pravilih foruma niti ne govorim (ki pravijo da se tega ne sme delat ;) )

Glede trgovine: super bi bilo ce bi bila taka trgovina mozna kot pravis ti Denis, problem nastane ker se mora clovek s tega preziveti oz vsaj na plus priti... ze na forumu vidis koliko nas je in koliko se folku da s tem ukvarjati pa pokrivamo celo slovenijo (da ne recem svet :D), zdaj si pa zamisli da bi ieml eno stacuno v enem pajzlu npr v btcju v LJ... No go po moje..

Po mojem mnenju bi bila se najboljsa zdruzena varianta brivnice z izdelki nekje v strogem centru Ljubljane (na najemnino tu raje niti ne pomislim).. Pa bi ti dosti prometa tudi kaksen turist prinesel, sploh ko bi se to razvedelo in bi te kdo omenil po tv ali blogu ali tiskanem vodicu.. Samo preden bi prislo do tega bi ene toliko ljubljanice se preteklo :D. Mogoce bi bila varianta da nekdo ki ze ima frizeraj v centru se to zacne furat... Podobno kot je npr g. Ozbic v postojni (no on je klasicni brivec)...
britev.si ruleeees :)

Odgovori