Kje v Evropi najdeš brivca?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15
Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Leiito » 21 Jun 2014, 21:31

Na to-do listi mi je obisk fensi brivca, a la mojstri v Londonu ali ZDA, ne Laos ali Indija stil. Morda kdo ve, ali je celo bil, pri takem v katerem od evropskih veilkih mest, pa da ni London ali Paris?

Bajkman

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jun 2014, 22:11

Ni London, ni Paris, največ brivskih mojstrov na kupu na evropskih tleh je enostavno v Carigradu. Tudi gostota brivcev na kvadratni kilometer je tam največja. To so mojstri, kateri to delajo od rojstva in gre z njimi iz roda v rod.

Postojnski brivec je na evropskih tleh. Če bi pa rad prav zahodnjaški brivski salon, potem so tudi v Nemčiji, ampak spet brijejo po večini Turki. Tudi takoj čez mejo v Gorici je "barbiere", a je zelo "instant".

Pogost pojav so brivski saloni tudi v grčiji in tido Makedoniji.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jun 2014, 22:16

Panna nizozenskemn so eni zelo moderni brivci, usa like, imajo svoj kanal na youtube-u..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jun 2014, 22:22

miha napisal/-a:Panna nizozenskemn so eni zelo moderni brivci, usa like, imajo svoj kanal na youtube-u..
Točno, pozabil... :oops:

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Leiito » 21 Jun 2014, 22:41

Cut throat Barber & Coffee misliš? S tisto ta dolgo Omego dela, nobenih krožnih gibov, kot bi barval ograjo.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Leiito » 21 Jun 2014, 23:02

Poučno gledati Nomad Barberja. Zanimivo tehniko za brisačo imajo brivci, isto v Amsterdamu in Kairu. In Omego tudi oba uporabljata. In straight razor. Videti je krasno.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a caus24 » 21 Jun 2014, 23:09

Sarajevo Baš čaršija. No vsaj dve leti nazaj ko sem bil tam je bil.

Bajkman

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jun 2014, 00:07

Da te obrije Fuad Midžić... ;)

Tudi v Mostarju sem videl en brivski salon. Ne vem pa, zakaj imam v spominu, da je na našem forumu eden jamral, da to v Bosni težko najdeš.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a caus24 » 22 Jun 2014, 07:05

Zadnjič sem se pogovarjal z sestricem kateri zivi v velenju in me je gledal tk malo cudno kao a ti to komi zdej probavas. Je rekel da ko gre v bih na dopus nikoli ne vzame pribora za britje zraven ker je brico vsepovso in te obrije za 3KM ali po nase 1,5€ edino kar ga miras opozorit pred britjem ce ti ni dovolj sam WTG ampak da zelis tudi ATG. Mi je opisal kje je v Puračiču ( manjse mesto v okolici Tuzle). Če ga imajo tam pol ga imajo se kje drugje 100%.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Kje v Evropi najdeš brivca?

Odgovor Napisal/-a Leiito » 22 Jun 2014, 07:53

Tudi v Aziji, sploh v manj razvitih državah, pogosto vidiš te brivce, včasih s stoli na prostem, ampak bi pričakoval bolj shavette, kot prave kline, pa še vprašanje koliko izkušenj imajo z resnimi dlakami, glede na puh, ki raste vzhodnim azijatom

Odgovori