Britje brez dodatkov

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
g-man
Prispevkov:4
Pridružen:16 Dec 2013, 16:25
Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a g-man » 20 Jun 2014, 17:04

Zadnjič sem razmišljal zakaj sploh potrebujemo kreme, mila, ipd.
Potem sem se probal pobriti brez vsega in ni bilo nobenih problemov.
Našel sem tudi http://www.ndoherty.com/shaving/

Mnenja dobrodošla :)

Bajkman

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 20 Jun 2014, 17:21

Hm, poleg tega, da milo v kombinaciji z vodo zmehca dlake, tudi omogoca drsenje. Jaz si niti pomisliti ne bi upal, da ne bi nic uporabil. Ce grem z rezilom po kozi brez mila, je problem, da britvica ne zdrsi, pac pa odskakuje in se zatika.
Ce se zatika = ureznine
Ko poskakuje = ni gladkosti

Ce ti ta nacin deluje, si srecen, meni pa zal ne deluje niti na roki, kjer pa sem poizkusil.

Sicer pa lahko probas tudi brez vode, "na suho". :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jun 2014, 19:26

Brez mila je precej tezko, jaz se kdaj na koncu samo z vodo (prej z milom), ko sem se s kartusami sem se kdaj samo z vodo, ponavadi pa kar z milom za roke (ala safeguard). Z britvijo (sploh atg) bi slo brez mila tezko oz bi se lahko fajn oklal. Eni se kdaj brijejo z olivnim oljem, obstajajo tudi olja za britje. Aja v brivskih milih i ostalih pripomockih so navadno tudi snovi za nego koze in boljse celjenje...
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 20 Jun 2014, 20:04

Čisto brez vsega je katastrofa, nekaj mora biti da zadeva drsi. Ni nujno, da se dlake zmehčajo, ampak če rezilo ne drsi po koži, hitro zareže v kožo oziroma praska, poskakuje.
Recimo samo z olivnim oljem sem se čisto lepo obril.

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a mango » 19 Sep 2014, 09:50

Sem ravno razmišljal, da bi odprl temo na to temo :D Mi namreč tako kompliciramo z vsemi dodatki pred, med in po britju, moj dedek na primer pa se brije brez vsega (zadnjič je dobil za rojstni dan nek aftershave in mi ga je dal, ker ne nuca in sem videl da ima v omarici peno palmolive letnik 1993 :D). Sem pa tudi sam probal brez oz. Samo z vodo pa ni šlo nikamor. Res pa, da sem se enkrat ko sem še uporabljal G. proglide po tuširanju na hitro brez pene in je delovalo, ker so bile dlake razmočene in tako sploh nisem opazil večje razlike v primerjavi s peno.

Bajkman

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Sep 2014, 09:59

Res se najdejo stvari, katere nam ponujajo kot super in nujne, a niso potrebne. Pač, podjetje mora vsako leto beležiti višji dobiček. :D Naprimer o efektu Pre-shave proizvodov bi lahko debatirali. ravno tako za nekatere glede After-Shave.

Ampak brez nečesa, kar maže med britjem, pa pri meni nikakor ne gre. Dlake so trše itd... Si ne bi upal niti poizkusiti. :oops:

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 19 Sep 2014, 10:49

Sem poskusil že večkrat na suho WTG, na licu. Ampak je kot bi šel s šmirglom, ni glih zdravo to počet... :D
Minimum od minimuma je vsaj olje, brez vsega drugega. Če so kocine trde zaradi odsotnosti vode, še gre, brez mazanja pa nikakor.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Britje brez dodatkov

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Sep 2014, 17:24

Mislim da sem na amazonu enkrat sledil nek shaving powder, ne vem več v čemu je vic...Baje je v obliki sticka, kot nek puder, briješ se brez vode..Pišem po spominu seveda..

Odgovori