Postonjski brivec na kanalu A

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Maj 2014, 18:32

Lahko je tudi frameback britev in izgleda podobno kot shavette.

Sicer pa ne vem, kaj je mislil z "milom iz tube". Me zanima, če uporablja milo ali kremo. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Maj 2014, 20:35

frameback po moje ni, bi imela drugacen profil, to verjetno mislis tisto crno, ki ima gledano iz profila korgec na vrhu? screenshot je spodaj

Slika

tako da sedaj ko sem se een 2x pogledal video bi rekel da je mogoce crna shavette, bela pa po moje navadna britev..

se najbolj pametn ob ibilo iti do tja, se obriti in pogledati britve :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Maj 2014, 21:44

Tale Bajkman je naredil celo štalo.Verjemite,da uporablja shavette.Nikakor ne razumem,da bi nekdo menjaval med britvijo in shavetto.Če ima kdo odgovor ? ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Maj 2014, 22:05

:D :D fantje cela zbrka zaradi 1 prispevka v oddaji Svet (to bi jim bilo sigurno vsec :D) .. ajde kdo se javi pa da bo sel na britje in pogledal kaksne britve so to,.. ko sem sel jaz par mesecev nazaj sem pozabil pogladati :D ..
britev.si ruleeees :)

kemik
Prispevkov:25
Pridružen:07 Apr 2014, 01:49

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a kemik » 05 Maj 2014, 15:12

Jaz imam to v načrtu zadnji teden v maju.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a miha » 05 Maj 2014, 15:25

no evo pol pa bos ti lahko malo porocal cee se ti bo dalo :)
britev.si ruleeees :)

splash
Prispevkov:5
Pridružen:06 Maj 2014, 21:36

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a splash » 10 Maj 2014, 22:19

Zdravo

Jast sem Marko iz prispevka. Ta plac pa brivec sta pa res nekaj posebnega: ko sem stopil notri se mi je zdelo da je tam še leto 1960:).
Te stoli, mize, oprema pa diploma na steni - muzej v obratovanju vam povem! Ko sem čakal da je postrigel sivolase strice pred mano
stopita dva mlajša možakarja v brivnico: prvi se mi je zdej malo znan, ko sem pa videl da ma drugi kamero mi je bilo pa takoj jasno
da so pršli prispevek delat. Starejši stirc pred mano sicer ni hotel biti na televiziji in je odstopil mesto meni...ni mi bil problem dat brade na TV :mrgreen:
Kar se samega britja tiče moram priznati da sem kar nastavil brado in niti nisem videl katere stvari je uporabil razen čopiča, ki je bil precej netipičen (vse dlake so gledale nekam
ven iz ročaja - mislim da je to prav nek drug način izdelave iz starih časov). Samo nanašanje pene je trajalo precej dolgo (mislim da je vsaj ene 5 min delal z čopičem v prvem pasu), nato je začel prvi pas WTG. Lica so šla kar hitro medtem ko je okoli ust in okoli adamovega jabolka šel bolj počasi in natančno. Ne bi rekel da se je kaj dosti razlikoval v tehniki ki sem jo videl pri drugih barberjih na youtubu. Edino kar me je presenetilo da na začetku pred nanosom pene ni dal vroče brisače na mojo glavo. Nato je dal še drugič peno got ter bril skoraj ATG. Ko je končal me je pobrisal in dal gor kraljevski tretma: mislim da je dal vsaj ene tri stvari gor (kremo, aftershave etc. na te stvari se ne spoznam toliko da bi lahko kaj pametnega povedal). In za konec še "Postreženi" :!: :D .

Moram pa priznati da sem na svoji bradi ugotovil da poklic brivca ni enostaven. Kjub temu da ima gospod še vedno mirno roko
in brije tehnično pravilno me je še vedno na par mestih malo porezal: predvsem okoli adamovega jabolka in čisto malo pod ustmi. Upal bi si trditi da imam precej zahteven "teren" in če u nulo ne poznaš terena si hitro porezan. To je posledica da imam podolgovat tip obraza, adamovojo jabolko mi štrli ven pa še koža se mi zdi je bolj tanka, da niti ne omenjam da dlake ponekod rastejo v čudne strani. Verjetno te lahko po več britjih zrihta u nulo, ampak če prvič prideš in ko je pena gor ter je "vidljivost" slabša je to po pojem mnenju kar težka naloga za brivca. Kakorkoli odlična izkušnja, ki jo vsakemu priporočam. Ko greste v sobot kdaj na morje se še ustavite pri brivcu:).

Bajkman

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Maj 2014, 22:37

Res bo potrebno tukaj objaviti njegov urnik. Če kdo ve, lepo prosim. Sicer pa na morje Ljubljančani in ostali hodite dopoldan, tako da ne bo težav... ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Maj 2014, 22:39

a n ibil ta urnik ze enkrat gor,.. mislim da dela do cca 12h,.. vseakkor dopoldne.. pa ne vem se ce nima v ponedeljkih zaprto (in nedeljah seveda)
britev.si ruleeees :)

splash
Prispevkov:5
Pridružen:06 Maj 2014, 21:36

Re: Postonjski brivec na kanalu A

Odgovor Napisal/-a splash » 10 Maj 2014, 22:47

http://postojna.blogspot.com/2009/08/po ... rivec.html

Mojster streže - striže in brije - vsak dan od sedmih do dvanajstih, razen ob ponedeljkih.

Odgovori