Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2013, 16:34

V Postojni je ze od vedno brivec na Ljubljanski ulici v arhitekturno markantni kotni zgradbi :). V njem dela gospod Janko Ozbic. Spoda je link do prispevka na blogu Postojna, kot sem zadnjic preveril naj bi gospod se vedno bril, ob priliki bom poskusil zaviti tja. V kolikor se kdo pelje cez Postojno po stari cesti tega ne more zgresiti, v smeri proti Ljubljani je zgradba na desni strani, po centru mestako zacne cesta prehajati v klanec.

LINK do prispevka (KLIK)

Slika

Slika

Slika

(vir fotografij je zgornji link)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Sep 2013, 16:48

Res grem občasno skozi Postojno!

Hvala za informacijo, ob prvi priliki se oglasim!

Bajkman

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2013, 12:56

Uspel sem dobiti telefonsko številko gospoda:

(01) 895 38 88

ZooGal
Prispevkov:4
Pridružen:01 Okt 2013, 10:27

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a ZooGal » 01 Okt 2013, 10:34

Bajkman,

če / ko ti bo uspelo iti tja, poročaj prosim kako je bilo, ker me res zanima.

Bajkman

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Okt 2013, 10:48

Zagotovo mi bo uspelo, vprašanje je samo kdaj.

Vsekakor bom z veseljem poročal.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Okt 2013, 19:18

Evo jaz sem danes slucajno sel mimo in po nakljucju sel se noter na britje (in pri tem zaklal Bajkmana, tako da se 1x sori, bova sla skupi drugic). Skratka zanimiva izkusnja, sam se nisem bil pri brivcu do sedaj.
britev.si ruleeees :)

Vlayke
Prispevkov:3
Pridružen:15 Sep 2013, 20:51

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Vlayke » 31 Okt 2013, 12:10

No, včeraj sem bil tudi sam pri gospodu Ozbiču. Glede na to, da se ne brijem z britvijo in da do sedaj nisem bil še nikdar pri brivcu, sta bili to zame dve prvi izkušnji.

Same brivnice ni težko najti. Nahaja se na Ljubljanski 24, tam kjer se ta križa s Kalistrovo ulico.
Vhod v brivnico bi lahko odvrnil ne-odločnega obiskovalca. Na vhodnih vratih je bilo malo kondenza in v kombinaciji s tem, da se sama vrata težje odprejo, kljub temu, da so odklenjena, si človek skoraj misli, da brivnica ne obratuje. V nasprotju s tem, da delovni čas pravi, da je odprta od ponedeljka do sobote, že od sedme ure zjutraj dalje. Kljub temu pa je brivnica odprta in gospod Ozbič je pripravljen na stranke.
Notranjost na prvi pogled deluje malo podobno kot naprimer pri Meti Podkrajšek na Trubarjevi, v Ljubljani. V brivnici so štirje starinski, kovinski, frizersko/brivski stoli. Ob zadnji steni pa je, med drugim, stol/konjiček za najmlajše, da lažje počakajo na vrsto ali pa na svojega atija, da konča opravek v brivnici.
Ko prideš, te gospod Ozbič pozdravi, vpraša kakšen tretman imaš v mislih in te posede na enega od stolov. Sam se nato obleče v belo haljo, nadene očala in je s tem pripravljen za začetek.
Britje se začne s tem, da gospod Ozbič nastavi naslonjalo za glavo na stolu, na primerno višino. Nato ti za ovratnik zatakne krpo, s katero ti zaščiti oblačila. Potem je na vrsti miljenje. Sam sem imel približno pet dni stare kocine in gospod si je vzel približno dve minuti, da je namilil moj obraz. Sam čopič je bil izjemno mehek in celoten postopek je bil bistveno bolj temeljit, kot ga kadarkoli opravim sam. :)
Ko je miljenja konec, pride na vrsto britev. Gospod Ozbič se je, z očitno vajenim pristopom, lotil postopka in odstranjeval kocine z mojega obraza. Prvi korak, pri katerem je šel čez celoten obraz, je očitno služil grobemu britju, saj je po zaključku miljenje ponovil. Drugič je miljenje trajalo hitreje. Verjetno, ker so bile kocine že zmehčane in jih je bilo manj. V drugo je bil tudi bolj pozoren do raznih malenkosti na obrazu, dokler ni britja zaključil.
Ko je bilo britja konec, je obraz obrisal, ga z alkoholom razkužil in namazal z Niveo.
Celotna "procedura" je trajala okoli 15 min, cena pa je 5 EUR.

Zadevo bi vsekakor priporočil. Če ne zaradi drugega, pa zato, da izkusite, kako so se brili naši očetje in dedki. V njihovih časih je bila atmosfera v teh lokalih sicer malo bolj živa, sedaj pa si jo moramo pričarati sami.

lp,
Vlayke

Drago
Prispevkov:3
Pridružen:23 Okt 2013, 02:15
Kraj:LJ

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Drago » 01 Nov 2013, 03:28

O hudo. Sem glih hotu barat če še kje obstaja kak ta prav brivec, da probam to izkušnjo. Zdej vem :)
Na idejo, da bi rad sprobal kako profiči nardijo sem dobu, ko sem po jutubu blodu in končal na tele dveh videih (btw moj najljubši komentar na youtubu je "hot the f..k I ended here")

http://www.youtube.com/watch?v=scz1Ys2rsZQ

http://www.youtube.com/watch?v=orNAi5y80sg

Mater. To morm probat tud jest, ne sam zarad britja, ampak celotne izkušnje, sej klele v videih ni samo britje.

Ta teden sem v Novosibirskem, pa sem si reku, dej poišč klele kerga brivca, da vidš kaj rusi počnejo. Žal fantje, žalost kot v Sloveniji. V treh dnevih kljub pomoči domorodcev nč pametnega najdu. Frizerji, brado ti še pristrižejo, kocine na temenu pobrijejo pa zalizce preč dajo in to je to. Sem še mal po štacunah pogledal če je kaj "robe" pa isto kot pri nas. Gillet kartuše, Wilkinson edin DE kitajskih ponaredkov je ene par. Mater, pa večino Gillet DE britvic je v zadnjem cajtu narjenih v rusiji, pa nč pametnega na voljo. Sem se pa spomnu, da sem v St.Petersburgu na bolšjaku vidu med drugim ene par klasičnih in DE britev iz komunizma, tko da naslednjič ko bom tam, saj vem kaj delat na bojšjaku.

Naslednji teden sem pa na mojo srečo glede britja v Istanbulu, tko da ne me basat, da ne bom najdu kak takle tretma kot ga je Vlayke opisal oz. je v videih. Če pa v turčiji pri turških mojstrih britja ne najdem enga pravga brivca, pol pa tud ne vem :) ...
A ma kdo kak hint kam se obrit v Istanbulu? ;)

Bajkman

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Nov 2013, 08:07

Kolikor vem, je pa v turčiji brivec v centrih mest skoraj v vsakem drugem vhodu. Tako da tam zagotovo ne bo problema.

Sem govoril z enim turčinom, ki v Ajdovščini prodaja kebab. Cena je 2 EUR, če sem ga prav razumel, s striženjem vred (slabo govori slovensko). :D Ampak tam ti res gre po obrazu tudi s temi nitkami, spuca dlake v ušesih,...Turčini brijejo z britvijo z izmenljivimi klincami (Shavette), da ne pride do okužb. Je pa veliko teh turških brivnic tudi v Nemčiji. V Kreuzbergu 100 % najdeš brez težav, hahaha.
Vlayke in Miha, upam da nekdo od vaju pove, če tudi Ozbič brije z Shavette britvijo?

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Stara brivnica (oz frizer) v Postojni - Ozbič

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Nov 2013, 09:10

Sicer sem mizal ko je bril ampak kot sem na pultu videl zaprto se mi je zdelo da je navadna, mogoce je Vlajke kaj vec gledal :D.
britev.si ruleeees :)

Odgovori