Brivska posoda

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Sep 2014, 20:38

ja to z vodo na vrhu sem tudi jaz parkrat sprakticiral, ampak je problem ker ce imas res vroco vodo potem tezko drzis zaprto posodo z roko (oz bi si moral najti zamasek) da odlijes odvecno vodo iz vrha posode..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 20:40

Mislim da bom dal izdelati še en prototi v velikosti Zagrebške posode, a z glazuro "našega" lončarja in obenem s kljunom za čopič. Upam, da bom imel možnost preizkusiti. Poročam. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Sep 2014, 21:05

.. le daj, slisi se dobro...
edino to z namakanjem copica,.. ce so kaksne usedline noter v copicu se ti potem to zamaze prostor kamor dajas vodo za greti.., mogoce se motim
britev.si ruleeees :)

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 17 Sep 2014, 11:15

Če ni skivnost, kolikšna je bila potem končna cena tiste 2. verzije posodic? Večje in s "pajkovo mrežo"?

V čem je fora da imaš toplo vodo spodaj? Da je pena topleša? Še kakšen drug razlog?
Predajte mi vso modrost in znanje! :P

Bajkman

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 11:22

cena je bila 40 €. Ampak posoda je enormne velikosti.
Manjša je bila 30€. A sem prepričan, da bi se dalo dobiti prvo za 25€, drugo za 35€.

LP
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 04 Jul 2015, 20:54, skupaj popravljeno 1 krat.

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 17 Sep 2014, 11:25

Je to treba sploh vprašat? :P

Bajkman

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 11:31

DaMachk napisal/-a: V čem je fora da imaš toplo vodo spodaj? Da je pena topleša? Še kakšen drug razlog?
Predajte mi vso modrost in znanje! :P
Tole sem pozabil odgovoriti. Tako je, finta tople/vroče vode je topla/vroča pena. Je bolj prijetna, a smisel se skriva v ohranjanju toplih dlak, da so mehkejše.

Znano je, da si z namenom gretja dlak umijemo obraz z "vročo vodo". S tem zagotovimo njihovo mehčanje, rezilo pa se ne zatika toliko. Britje je bolj drseče, lepše, manj iritirajoče, rezilo britvice pa se manj deformira - britvica omogoča več britij. ;)

To je v teoriji. :lol: V praksi pa je probelm da se Tallow-based mila ne naredijo v redu, če so segreta. Hitro razpadejo. Glicerinska so pa OK. A kaj ko se vsaj pri meni Tallow-based bolje izkažejo. Tako da sta na koncu dve izbiri:

1.) Glicerinsko milo/krema v ogreti posodi
2.) Tallow-based milo v neogreti posodi.

Bajkman

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2014, 11:54

Si me še ujel, da lahko to opravim, tako da evo:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

V živo je razlika še bolj očitna.

Bajkman

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Okt 2014, 21:39

Morda še ena ročno narejena posodica po tradicionalnem starinskem načinu iz gline. Ni grelna, je pa zelo zelo lahka, S spodnje strani se čudovito prilega roki, zgoraj pa je rob obrnjen navznoter, kar pripomore, da ne gre pena čez rob.
Iz takih posod so v davnih časih jedli žgance, rob pa je obrnjen navznoter rano zaradi tega. Ko so s žlico zajli in vsebino potegnili do vrha, se je prekucnila v žlico.
Slika

Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Brivska posoda

Odgovor Napisal/-a olly » 24 Nov 2014, 11:18

Tole je v bistvu pomanjšana latvica, ali kako?

Navznoter zavihan rob je seveda odlična ideja, ki posodici daje dodatno vrednost.

Podobno so narejeni tudi japonski chawani, v katerih se pripravlja matcha. Navznoter zavihan rob pri chawanih je le rahlo zavihan, pa vseeno. Smešno, vendar bi s penjenjem brivskih mil lahko potegnil marsikatero vzporednico, saj je cilj pri penjenju matche prav to, da na koncu prideš do solidne penice, ki jo je pravzaprav mnogo težje narediti kot brivsko :)

Takole to izgleda, če koga zanima --> KLIK

Se opravičujem za offtopic, ampak enostavno sem moral ... :)

Odgovori