Električni brivniki

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Bajkman
Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Mar 2014, 11:51

@miha, to je bilo med poletjem v avgustu, ko se ni bilo foruma.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Mar 2014, 12:56

:D no pol pa naj ti bo :D
britev.si ruleeees :)

Jake the Mess
Prispevkov:30
Pridružen:13 Feb 2014, 11:25

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Jake the Mess » 27 Mar 2014, 00:49

Še malo offtopica: Tudi sam sem imel precej slabo izkušnjo v brivnici, oz pri frizerju. V Banja Luki sem po glavni ulici iskal prav specializiranega brivca, vendar me nihče ni vedel kam napotiti, in so spraševali ali sem resen ali se hecam in če to sploh še obstaja. Na koncu me je nek gospod napotil v frizerski salon in rekel da tam tudi brijejo. Ok, grem tja, počakam 10 minut da je gospa zaključila s striženjem in se parkiram na stol. Gospa vzame neki no-name svinjski čopič, Nivea kremo in v posodici v zelo kratkem času zmeša res vrhunsko peno. Nato jo lepo nanese, zelo skrbno, lep topel čopič... so far so good, sem ratal super sproščen (sploh po prepiti noči, so mi kar oči zlezle skupaj od udobja :oops: ). No potlej pa britje. Vzeme neko cheap shavetto in ne spomnim pa se katero britvico je uporabila. Po licih vse okej, na vratu pa kar takoj v vse smeri, kakor je padlo je padlo. Pa sem si mislil, hja, mogoče pa bolje pozna rast mojih dlak kot sam in gre dejansko WTG in se jaz že od samega začetka motim, in bo šla z drugim prehodom ATG oz XTG. No, drugega prehoda sploh ni bilo :) Pač z brisačo mi je zbrisala dol ostanek pene, vprašala če mi nanese AS, k čemer sem prikimal. Vzame nek močno alkoholen Nivea AS in si ga zlije pol litre na roke (ok pretiravam, 4 deci je blo :lol: ) in mi ga brez vsakega občutka vrže na obraz, najprej v predel ust in po ustnicah :!: WTF? Ustnice so me pekle še cel dan, po vratu iritacija in kar nekaj zgrešenih dlak... Kolega ki se je bril pri njeni kolegici je bil sicer z britjem kar zadovoljen, vendar on ima itak namesto kože usnje in glede britja ni tako zahteven (beri tečen ;) ) kot jaz.

V glavnem bil sem precej razočaran in sem moral že takoj zjutraj zaviti v najbližjo gostilno na travarico in pivo da sem si spral okus AS iz ust :P Sem se pa odločil da bom preizkusil britje kamorkoli bom šel, čeprav lani v Londonu mi preprosto ni zneslo, letos pa bom sigurno obiskal tistega strica ki ste ga nalepili v temo z videoti (vsaj upam da bo zneslo in ne bo ostalo samo pri "letos pa sigurno grem"). Sem pa zvedel da tudi moja frizerka brije in se moram 1x zmeniti z njo, da vidim če bo kaj boljše.


še ontopic: Zdaj sem se 2x na hitro obril z el. philishave-om in bil res totalno razočaran. Je pa res da nisem posvetil praktično nič časa pripravi in je verjetno to krivo za slabo britje, čeprav če bi že precej časa posvetil pripravi je potem vseeno če zalavfam DE oz. Feather ac. Zame je pač brivnik samo za takrat ko pač res nimam časa za cel postopek britja in si želim na brzino obriti.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 01:03

Offtopic:
Predvčerajšnjim sem bil na kebabu, katerega dela in prodaja neki Makedonec. Poleg obvezna debate o zelenjavi in omakah v kebabu je nanesla debata še na ostale stvari. Verjetno je iz bontona vprašal kaj kaj počnem. Pa sva prišla tudi do brivnikov. :lol:
V Makedoniji je brivnica še vedno nekaj običajnega. Ampak tudi on ni zadovoljen s takim britjem, isto se mu pojavi iritacija. Ampak pojavi se mu tudi, če vzame enorezilni BIC brivnik.
Če pa uporabi Mach3 ali Fusion, pa nima problemov.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a chrom » 27 Mar 2014, 10:28

Jaz imam tudi eden od tistih super duper brivnikov z polnilno postajo, ki mi sedi nekje v omari ze nekaj let, dobil za darilo. Ce bi kdo imel, menjam za 6 pack piva.

To jaz ne iluporabljam niti ko se mi mudi. Ce se mudi, hitro pena na obrazu(30 sec.) in potem samo XTG z iKon slantim. Vse skupaj 2 minuti. Pac ni BBS, dalec od tega, je pa cisto lepo druzbeno sprejemljiv obrit obraz.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 27 Mar 2014, 10:48

Haha, a za six pack, to ti pa še jaz odkupim, pošlji pm, če hočeš. Bom imel za rezervo, če mi kateri crkne. :D

Drugače je tudi pri električnih brivnikih tako, da si je treba vzeti čas za kvalitetno britje. Jaz rabim cirka 5 minut, da dosežem res dober rezultat. V treh minutah se lahko obrijem solidno, ne pa vrhunsko.

Sicer pa je po mojih izkušnjah daleč najboljši brivnik Panasonic, v manj kot petih minutah lahko z njim dosežem odličen rezultat, vsaj na meji BBS, če že ne čisti BBS. S Philipsom se moram bolj namučiti, da se približam Panasonicu, dosegel ali presegel pa ga zaenkrat še nisem z ničimer, niti z ročnim brivnikom ne.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Mar 2014, 12:10

Če se meni mudi, se pač ne obrijem. :)
Danes pa res ni razloga, da ne bi bila sprejemljiva par dnevna brada, veliko folka se itak ne brije ampak samo trima na par mm.

Razen če greš ravno na zmenek s kakšno punco, ki ne mara šmergla. :twisted:
Na srečo imam moja raje par mm kot BBS.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 27 Mar 2014, 13:12

Se absolutno strinjam s tem, da je dvo- ali tridnevna brada danes povsem sprejemljiva. No, razen, če si v vojski. :lol: Mislim, da je ta 'lov' za BBS bolj stvar obsesije kot nekaj zares nujno potrebnega. Saj včasih pride prav, če si v nulo gladko pobrit, tudi dlje časa traja preden začneš bosti, a za običajen vsak dan povsem zadošča, če si solidno obrit ali pa celo, če imaš nekajdnevno strnišče. ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Mar 2014, 13:57

Je res, BBS je bolj obsesija. :) Jaz imam vsake toliko rad občutek BBS. Sicer se raje ne obrijem in imam nekajdnevno strnišče.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 14:02

Res BBS vizualno ni nujen. A meni je vsaj približek po vratu potreben.

Tam imam najobčutljivejšo kožo in če ni BBS, se mi malo zatika za ovratnik, kar pa povzroča iritacijo.

Odgovori