Električni brivniki

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33
Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 27 Mar 2014, 14:59

Tudi po vratu se jaz najbolje pobrijem s Panasonicom. Z Braunom serije 3 sem se moral vedno najdlje drgniti, da sem imel vrat zadovoljivo pobrit. Philips PT877 zna vrat sicer obriti solidno v sprejemljivem času, a se mi zdi, da je (skoraj) čisti BBS zame dosegljiv le s Panasonicom. Morda bi ob nekoliko daljšem britju podoben rezultat lahko dosegel tudi z Braunom serije 7, ki pa sem ga uporabil le enkrat, kar je premalo, da bi mogel dati dokončno oceno. Najboljših modelov Philipsa pa še nisem preizkusil, verjetno so vsaj malo boljši od mojega PT877. Ne morem pa se znebiti občutka, da meni najbolj ustrezajo klasični linearni (folijski) brivniki. Zdi se mi, da je z rotacijskimi brivniki preveč dela, če se hočeš res dobro obriti. S Panasonicom gre vse bolj intuitivno in hitreje, najbrž deloma tudi zato, ker sem z izjemo zadnjega meseca vedno uporabljal le ta tip brivnika in sem zelo navajen briti se na ta način.

Kar se pa tiče klasike, pa se sploh ne spomnim več. Vem, da sem se do skoraj BBS z M3 pobril v najboljšem primeru nekajkrat na leto, drugače pa recimo do SAS/CCS. :lol: Danes sem se malce gledal v ogledalo in sem naštel štiri manjše brazgotine na obrazu, ki izvirajo še iz časov, ko sem prakticiral ročno britje in so posledica moje nerodnosti oz. nezbranosti. :roll: Ja, celo s karušnim brivnikom si lahko trajno poškoduješ kožo na obrazu, če si malce štorast. Meni je enkrat brivnik zdrsnil en centimeter na stran in mi je od tega ostala zarezica v večni spomin. Na robu zraven zgornje ustnice pa imam eno vdrtino, ki je posledica spraskane kože z britvico, nadalje pa imam še ene dve brazgotini, ki sta vidni s prostim očesom in sta posledica britja.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 15:13

Jaz z Mach3 nikoli nisem bil resnično zadovoljen. Zato sem takoj po izidu kupil Fusion.

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 27 Mar 2014, 15:31

Ne gre toliko za zadovoljstvo s samo kakovostjo britja, bolj za to, da je treba pri drgnjenju po koži z britvico bistveno bolj paziti, kot če se briješ s strojnim brivnikom. Pri tem je vseeno kaj uporabljaš, en čas sem celo uporabljal Wilkinson Sword Protector ali kako se že imenuje. Če se še spomni kdo reklame: 'Tako oster, da je moral za rešetke.' S tistim se pa res skoraj ni dalo urezati. :lol: Je pa Wilkinson bril slabše kot Gillette M3 in pa zaradi 'rešetk' je bilo kartušo precej težje očistiti, posebej, če sem se bolj redko bril in sem imel daljše dlake.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 16:06

Mislim da se tega Wilkinsona spomnim. To je tisti, ki ima čez vsa rezila speljane tanke žičke. Kupil sem ga in mislim da je še nekje. Res ni brilo. :lol:

Da ne bo kdo rekel, da govorim stalno eno in isto, a rad bi tudi tukaj povedal, da če bi se sedaj bril s kartušami, bi uporabil Gillette Sensor (Excel). Na razpolago imam ročke in nove nastavke Gillette Contour, Sensor Excel, Mach3 Turbo in Gillette Fusion. Praktično vse generacije, manjka edino čisto prva različica iz začetka 70tih po imenu Gillette Trac.

Primerjal sem jih med sabo in Sensor se obnese najbolje. Imaš kontrolo nad pritiskom, dve rezili sta vzmeteni, kartuča je ozka, tako da imaš pregled, pri zaliscah si komot natančen, pa še cena je 1.20 EUR/kartušo.
Contour ima lepo KOVINSKO ročko, a imam občutek, da vzmetena rezila naredijo razliko. Cena kartuš je še nekaj nižja, ampak ni vredno varčevanja.

Obstajajo pa še dvo in tro-rezilne kartuše Feather, katere bi znale nuditi veliko korak naprej od Gilletta, a jih še nisem poizkusil. Čeprav sem opustil kartušne brivnike, pa me bo vedoželjnost gotovo premagala in bom stestiral tudi Feather kartuše.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Mar 2014, 16:50

Sicer smo v napačni temi, ampak Bajkman predlagam ti, da probaš še 3-rezilno kartušo iz DM. Je skoraj tako ozka kot SensorExcel, ima enak način vpetja, samo vzmetenih rezil nima. Stane pa 65c/kartušo, kar je že blizu DE žiletk.
Se pa strinjam, da je SensorExcel z 2 reziloma odlična zadeva, če bi bila le še cena pod 1€, pa bi bil moj primarni brivnik.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2014, 17:19

Ja, skrenili smo s poti, morda bo treba napisati kak povzetek v temu namenjeni temi.

Blizu cene DE še nismo, razen če je faktor nad 3 že bližina. :D Najboljše, najdražje stanejo pod 20 centov/kos.

Bom upošteval nasvet in poizkusil še DM ob priložnosti. Hvala za nasvet. Vprašal bi te, če je to podoben način kot Hoferjev 3-rezilni Prince, s katerim nisem bil zadovoljen. Zavedam pa se, da je kljub podobnosti lahko čisto drugačen učinek.

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 27 Mar 2014, 21:07

Kar nekaj časa sem uporabljal Sensor Excel uredu zadeva sam vložki mal dragi.Probal tudi iz DM Balea brivnik pa mi ni bil všeč.Sedaj pa tk uporabljam žiletke trenutno Timor solingen

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 31 Maj 2014, 15:55

Kot sem obljubil, bom napisal še nekaj novih ugotovitev pri britju z električnimi mašincami. Najbolj zanimivo je, da se z električnim brivnikom obrijem bolje, če se namesto vsak dan brijem vsak drugi dan. To še posebej velja za britje z mojim Philips PT877, v malo manjši meri pa tudi za Panasonic ES-LA63-S, ki je malce manj imun na zelo kratke dlake. :lol: Glavni razlog, da z mojima električnima brivnikoma nisem vedno dosegal najboljšega rezultata, tiči v tem, da sem se v dobi testiranja z njima prepogosto bril, neredko tudi dvakrat na dan. Torej, po mojih izkušnjah je britje manj kot 24 ur stare brade z električnim brivnikom precej manj učinkovito kot britje 24-48 ur stare brade. Če imam dlake prekratke, moram brivnik precej bolj pritiskati ob kožo, da se približam rezultatu, ki ga dosežem z nežnim drgnjenjem pri malce daljših dlakah, tj. ob vsaj dober dan ali več stari bradi. Tako moram zdaj popraviti nasvete za strojno britje. :lol: Optimalen rezultat jaz dosežem že brez kakršne koli priprave na britje, razen eventuelno spiranja potu z milom proti aknam(jericho) in mlačno vodo, kadar imam občutek, da imam mastno kožo. Če dlake niso prekratke, dosežem z obema brivnikoma približno enako odličen rezultat že ob nežnem drsenjem brivne glave po koži. Torej, raje grem večkrat nežno po istem mestu in na koncu dobim isti oz. še boljši rezultat, kot če bi močneje pritiskal, in se seveda tako tudi izognem iritaciji kože. Pri Philipsu lift&cut sistem poskrbi za zelo gladek rezultat brez iritacije in agresivnega pritiskanja, pri Panasonicu pa je podoben rezultat dosegljiv zaradi odličnih rezil in ultra tanke mrežice, le da tam ne delam krožnih gibov med britjem, ampak se brijem v ravnih potezah vedno ATG in XTG. Britje WTH z električnim brivnikom je IMHO popolnoma neučinkovito. Prav tako ne priporočam britja v premajhnem zatohlem prostoru, ker se tam koža prehitro spoti in potem britje ne poteka gladko. Britje takoj po tuširanju v majhni kopalnici ni priporočljivo, ker je v zraku preveč vlage, suho britje na vlažni koži pa je mučno in neučinkovito. Torej, v mali kopalnici se brijte s strojčkom le, če imate možnost ustreznega zračenja, sicer bo potenje kože preprečilo udobno in kvalitetno britje. Je pa v poletni vročini suho britje na štrom v vsakem primeru mučno, zato je za ljudi z gosto brado priporočljiva uporaba pre shave preparatov, ki poskrbijo, da koža med britjem ostane suha, hkrati pa še postavijo dlake v navpičen položaj, da jih brivnik lažje in učinkoviteje obrije. Eden najbolj priporočanih pre shave losjonov je Williams lectric pre shave lotion.

Ob upoštevanju zgoraj navedenega dosežem odličen rezultat z obema vrstama brivnikov, praktično BBS skoraj povsod, ki traja 8-10 ur, še po 24 urah pa imam komaj kaj obriti. ;) Je pa seveda trajanje gladkosti odvisno tudi od hitrosti rasti dlak, ki je pri vsakem moškem malo drugačna. Meni brada raste povprečno hitro in je tudi povprečno gosta. Seveda pa dopuščam možnost, da se z britvijo obriješ še za odtenek bolj gladko, kakšnih drastičnih razlik pa po mojem ne more biti, ker že električni brivnik obrije čisto do kože oz. že pod kožo in kakršno koli še globlje britje verjetno privede kvečjemu do podkožnega vraščanja dlak in je po mojem torej nesmiselno.

P.S.: Za najboljši rezultat, se moraš z električnim brivnikom briti toliko časa, dokler ne slišiš, da brivnik več ne brije kocin, šele takrat si res v nulo pobrit. ;) Res pa to pomeni par minut drgnjenja več; v dveh ali treh minutah se jaz z električnim ne morem obriti dobro oz. dosežem le SAS.

Bajkman

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Maj 2014, 17:04

Pa kaj bi ti rad, da mi opustimo "dejavnost"?? :lol: :lol:

trance0
Prispevkov:43
Pridružen:12 Mar 2014, 13:33

Re: Električni brivniki

Odgovor Napisal/-a trance0 » 31 Maj 2014, 17:17

LOL, ne! Stroj je stroj, tu ni nobene umetnosti ali romantike. Klasično britje pa terja malce več občutka in znanja kot drgnjenje z električno kosilnico po koži. ;) Tako je to bolj hobi kot nuja in ne verjamem, da ga bo tu kdo opustil samo zato, ker se strojno lahko (skoraj) isto dobro obriješ kot ročno. Se pa vsaj jaz v povprečju z električnim občutno bolje obrijem, kot sem se včasih s kartušami. To pa tudi nekaj pove. :)

Odgovori