Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:
Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a iii » 12 Jan 2015, 01:55

Se opravičujem-Lidlovova akcija XXL s 25kartušami za 4.69 € se začne danes (in ni bila prejšnji teden).
Nekje v Savinjski dolini...

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 12 Jan 2015, 07:34

@Bajkman

Ne bi potem tole veljalo za vsakogar? Sam recimo BBS ne morem doseči z kartusami, ki imajo vec rezil, z DEvpa z lahkoto, ko na brivniku enkrat obvladam kot?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 12 Jan 2015, 08:45

Potem očitno ne velja enako za vsakogar. Tudi jaz z DE komot dosežem BBS, ampak z veliko več posledicami. Imamo pač različne kombinacije kože+kocine.
Na vratu imam jaz še poseben problem, ker sem precej suh in imam polno vogalov ter konkavnih površin.

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Jan 2015, 13:10

@chrom, tisto je samo teorija in nikakor ni pravilo. Tako meni "špila" v glavi.

Skice so statične, britje pa vemo da je dinamično. Efektivnost pa je potem odvisna od, kot @Mach3 pravi, tipa kože, ukrivljenosti površine kože, "naravne" napetosti tvoje kože, hitrosti s katero greš čez površino in tudi uporabljene pene. Pa sem verjetno naštel majhen odstotek vseh dejavnikov. In seveda ne vem, zakaj ti nisi mogel doseči BBS.
Če bi stavil, bi karto vrgel na to, da narediš pregosto peno. Kartuša ima večjo površino, kar pomeni, da potrebuješ večjo silo, da rezila dosežejo kožo. Spomnim se, da sem ob njihovi uporabi opažal to težavo. Zato sem med peno namešal več vode, pena je bila bolj "mehka", rezila so prišla do kože in eto BBS.

Pa pri novejših kartušah tipa Mach3 in dalje je prolem, da je celo pritisk na kožo določen z vzmetjo za odklon kartuše. Torej, čista avtomatika, zato ni prave kontrole. Jaz sem problem reševal tako, da sem z dvema prstoma pritisnil kartušo na vsaki strani in se posledično ni upognila. Pritisnil sem lahko kolikor sem želel. A je nepraktično. Sensor Excel nima tega problema.

Jaz se na primer na vratu takoj pod brado s strani tudi z Mach3 kartušo nikakor nisem mogel obriti do BBS. Pa da se okozim, mi ni uspelo. In še sedaj ne vem, nabrž pa tudi nikoli ne bom izvedel, kje je bila težava.

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2015, 23:33

Ko smo govorili o Lidl kartušah. To je to:
https://www.feintechnik.com/products/10

Samo malo prefarbano in pakirano v Lidl embalažo.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Mar 2015, 13:11

a poznate tole?...so kartuše dobavljive?...prosim za link, model, po možnosti Ebay

Slika
Slika
Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Mar 2015, 14:22

Kuga pa je tole? :shock:

Neki na baterije še zravn?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Mar 2015, 14:26

spremnik za 3 kartuše
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2015, 14:30

@brico, zagotovo ne bi mogel povedati, a vpetje je popolnoma standardno. Mislim da bi šle gor točno te Lidl kartuše. Pozneje jih lahko slikam, da boš primerjal vpetje.

Jaz sem mislim, da je to neka drmalica. :D

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2015, 16:46

kot obljubljeno:
Slika
Slika

Odgovori