Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47
Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 09 Jan 2015, 13:33

Majko mila, pa ne bote se menda brili z vso to plastiko in kemijo?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Jan 2015, 15:08

Se že in se bom, ker dobim s tem boljše in hitrejše rezultate. Pač nimam časa vsakič namakati čopiča, nalagati mila in delati pene. In če dobim iz "plastike" popoln BBS brez iritacije, medtem ko z DE brivnikom pridelam vsaj nekaj iritacije, potem je pač izbira logična.
"Kemije" v sensitive peni iz piksne pa ni nič več kot v milu za britje, če pogledaš sestavine.

Kot se že omenil, DE brivnike in shavette, čopič in mila imam za takrat, ko se najde zvečer nekaj odveč časa in ko mi zapaše, za občasen luksus. :)

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Jan 2015, 15:35

@Mach3, mene pa predvsem zanima število britij s to Lidl kartušo. Predvidel si 5 britij, verjetno samo zaradi kalkuliranja letnega stroška. Torej, število kvalitetno sprejemljivih britij.
Morda veš, koliko britij dobiš iz Sensor Excel kartuše?

Tudi tvoje mnenje glede primerjave britja z obema kartušama me zanima.

Hvala in LP

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 09 Jan 2015, 21:31

Mach3 napisal/-a:Se že in se bom, ker dobim s tem boljše in hitrejše rezultate. Pač nimam časa vsakič namakati čopiča, nalagati mila in delati pene. In če dobim iz "plastike" popoln BBS brez iritacije, medtem ko z DE brivnikom pridelam vsaj nekaj iritacije, potem je pač izbira logična.
"Kemije" v sensitive peni iz piksne pa ni nič več kot v milu za britje, če pogledaš sestavine.

Kot se že omenil, DE brivnike in shavette, čopič in mila imam za takrat, ko se najde zvečer nekaj odveč časa in ko mi zapaše, za občasen luksus. :)
Ja, saj se hecam. Vsakomur svoje.

Definitivno pa ti ni treba namakati čopiča, če imaš jazbeca ali sintetiko. In definitivno je v peni iz piksne ohohohohoh več škodljive kemije kot v milu (sicer tudi odvisno od mila, ampak je toliko naravnih na voljo. Jaz sedaj prisegam na Cold River works soap, ki namesto vode uporablja kozje mleko :D ).

In če nimaš iritacije pri kartušah imaš pa jo pri DE potem predlagam, da vztrajaš tudi z DE, dokler ne ujameš pravega kota in pritiska. Ker ne vidim kako bi lahko prihajalo do iritacije z DE, ne pa z kartušo. Mogoče ima kdo kako teorijo?

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 09 Jan 2015, 22:43

Bajkman napisal/-a:@Mach3, mene pa predvsem zanima število britij s to Lidl kartušo. Predvidel si 5 britij, verjetno samo zaradi kalkuliranja letnega stroška. Torej, število kvalitetno sprejemljivih britij.
Morda veš, koliko britij dobiš iz Sensor Excel kartuše?

Tudi tvoje mnenje glede primerjave britja z obema kartušama me zanima.

Hvala in LP
Bom ta prvič sigurno preizkusil, kolikokrat bo šlo. Težko ocenim, koliko dobim iz Sensor Excela, 10x sigurno. 5x Lidl sem predvidel, ker tolikokrat uporabim tudi DE žiletko, cena pa je ista.
chrom napisal/-a:Ja, saj se hecam. Vsakomur svoje.

Definitivno pa ti ni treba namakati čopiča, če imaš jazbeca ali sintetiko. In definitivno je v peni iz piksne ohohohohoh več škodljive kemije kot v milu (sicer tudi odvisno od mila, ampak je toliko naravnih na voljo. Jaz sedaj prisegam na Cold River works soap, ki namesto vode uporablja kozje mleko :D ).

In če nimaš iritacije pri kartušah imaš pa jo pri DE potem predlagam, da vztrajaš tudi z DE, dokler ne ujameš pravega kota in pritiska. Ker ne vidim kako bi lahko prihajalo do iritacije z DE, ne pa z kartušo. Mogoče ima kdo kako teorijo?
Imam prasca od čopiča. :)
No, glede kemije vprašanje. Trenutno uporabljam Ultra Sensitive peno iz DM, ki tudi parfuma nima, le 7 sestavin poleg vode, pa še od tega sta 2 propan in butan, ki sta neškodljiva plina. Ekstrakt aloe vere, glicerin, stearat pa še 2 drugi sestavini. Še Cella ima več kemikalij notri.

Kar se tiče DE britja, v letu in pol se, poskusil že praktično vse tehnike, kote, pritiske, žiletke, ni da ni. Saj še vedno vztrajam.
Kot pa sva nekako dorekla z Bajkmanom, je prednost pri kartuši zame to, da tista guma pred rezili napne kožo, zato rezila ne zarežejo vanjo. Ja vem, z vestnim napenjanjem kože bi verjetno prišel do podobnega tudi z DE, ampak je s kartušo to precej lažje.

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2015, 19:48

chrom napisal/-a: In če nimaš iritacije pri kartušah imaš pa jo pri DE potem predlagam, da vztrajaš tudi z DE, dokler ne ujameš pravega kota in pritiska. Ker ne vidim kako bi lahko prihajalo do iritacije z DE, ne pa z kartušo. Mogoče ima kdo kako teorijo?

Če gremo TEORETIZIRATI:
Slika
Kartuša takole delno poglobi kožo po celi površini, vmes med nosilcema pa je tudi napeta. Zaradi poglobljenost je iz slike jasno, da bo dlako porezala celo pod površino kože, torej bo dolžina dlake negativna. Med obema nosilcema kartuše je koža tudi napeta, zato ni strahu po iritaciji.

Če pa gledamo samo rezilo, katero drsi po ne dovolj napeti koži:
Slika

Pred rezilom guba, ureznine in iritacija so neizbežno dejstvo.

Pri DE:
Slika

Ker ni pritiska, nikakor ni možno briti na "negativno" dolžino dlak. Vendar vseeno nek minimalen, s kartušo zanemarljiv pritisk je. Safety bar mora vedno miti malo nad kožo, zaradi česar pa se zaradi minimalnega pritiska koža vseeno malo naguba in imamo scenarij z druge slike. Na konveksnih delih kože komot obrijemo na 0.
Na konkavnih delih pa (konkavna oblika je na s strani po vratu), ker moramo kožo napeti, napnemo povrhnjico in jo zaradi konkavnosti celo oddaljimo od njene osnove, s tem pa efektivno dlake spravimo celo nekoliko pod površje. Ko kožo sprostimo, pa dlake ponovno pogledajo iz kože. Ni BBS, ni 0. Naš @Mach3 z rezultatom ni zadovoljen, zato po vratu ponovno drgne, BBS ne doseže, iritacijo pa. :D

Na tak način si jaz predstavljam superiornost kartušnega brivnika. Slabost pa je dovzetnost kože na vraščanje dlak.
Slabost je tudi, da če pritisnemo preveč, se bo koža pod kartušo že uvila navzgor, kar pa lahko korigirajo vzmetena rezila Gillette kartuš od Sensorja dalje.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 10 Jan 2015, 22:19

Svaka čast Bajkman, s telim slikcam si me nasmeju :lol: ..pravi Piccasso :D

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2015, 22:21

Dobro da nisem napisal loj... :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Jan 2015, 22:27

Bajkman, tole si superiorno zrisal. :P
Ja, takole si tudi jaz predstavljam. Na konveksnih, ravnih delih obraza tudi z DE nimam težav, na vratu pa imam toliko neravnin in nagubane kože, da enostavno skoraj vedno pride do manjših urezninic/iritacije pri DE britju. Kartuša mi očitno tudi te dele poravna in napne.

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jan 2015, 22:33

Ne me zdaj zajebavat, se bom usrdil... :lol:

Odgovori