Brivniki na kartuše

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Bajkman
Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 11:42

Se ti zdi britje s hladno vodo še vedno v prednosti?

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 17 Nov 2014, 13:29

Ja, manj oz. si ne spraskam kože. Ko sem si še držal vročo brisačo za predpripravo, sem imel kožo rdečo in preveč mehko že pred britjem.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a chrom » 27 Dec 2014, 09:30


Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 27 Dec 2014, 22:44

chrom napisal/-a:Če že kupujete kartuše:

http://www.fasttech.com/category/2220/h ... ty-shavers
Eh, imam za vogalom DM in njihove kartuše za 65c.

Čeprav tele z linka so precej poceni, Mach3 pod 1€. Verjetno kitajski ponaredek.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Jan 2015, 22:18

Bajkman napisal/-a:2.) Lidl Gibellini dvorezilna, narejena v vzhodno-nemškem podjetju Feintechnik, 0,18 EUR/kartušo:
Slika
Evo, končno nabavu. In sicer se zdaj prodaja pod imenom Cien, cena pa je 23c/kartušo. Zanimivo je, da se ne prodaja posebej brivnik in kartuše, ampak na vsakih 20 kartuš pač pride nov brivnik.
In sedaj, britje. Lahko rečem samo, da si moram narediti zalogo in to je to. Super BBS, rezala je brez upora. Sicer zgleda malo bolj "kitajsko" kot DM Balea ali Prince, ampak še vedno razred boljše kot brivniki za enkratno uporabo, povsem spodobno. Dobro sede v roko in jasno ne drsi zaradi gume v ročaju.
Cena pa na nivoju DE britvic - zdaj še bolj vidim, kako se drugi proizvajalci kartuš dobesedno norčujejo iz uporabnikov.
Tako da očitno bo to moj brivnik za vsakdanjo uporabo, DE pa bo za posebne priložnosti.

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Jan 2015, 22:30

Morda je kaka sprememba. So ročka in kartuše vizualno enake? Prosim, poglej še proizvajalca. Nekje je naveden in bi moral biti Feintechnik gmbh. To je tisti, ki dela Bolzano britvice.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 03 Jan 2015, 23:36

Ja, vse je enako. Sem izbrskal iz smeti ovitek :) - ja je Feintechik iz Eisfelda. Vprašanje pa kje jih dejansko delajo..

Očitno je to to.

Skratka s tem paketom (če uporabim vsako kartušo 5x) bom porabil slabih 5€/leto za britje. :lol:
Arkota in Celle je pa itak ves čas enako, sploh ne izginjata kljub uporabi... :P

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 04 Jan 2015, 12:22

Sem si jih tudi kupil nazadnje ko sem bil v Lidlu. Za mano sta dve britji in sem srednje zadovoljen. Vedno mi ti brivniki vlečejo dlake in ni nič kaj prijetno. :)

Bajkman

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2015, 15:52

@mach3, daj prosim, navedi kako primerjavo teh kartuš z DM-ovimi. Ko utegneš..

Hvala

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Brivniki na kartuše

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Jan 2015, 09:23

Jah, do zdaj sem se s temi Lidlovimi obril le enkrat. Kartuša je podobne velikosti, vpeta je po mojem dovolj mehko, vsekakor bolje kot Prince (Hofer). Je pa vpetje morda malo manj robustno, ampak itak dobiš nov ročaj na vsakih 20 kartuš.
Kakor gledam konstrukcijo je tudi bolj odprta zgradba kot pri DM kartuši, torej se bo manj mašila.
Sama ostrina (pri novi) se mi zdi podobna, morda je še malo manj upora zarad 1 rezila manj.

Skratka obril sem se odlično (samo 2 dni brade), danes preizkusim še po 4 dneh rasti. Zaenkrat ne vidim razloga (tehničnega ali ekonomskega) za kateri drug brivnik. Verjetno bom menjal kartuše na vsako 5. britje.

Odgovori