Delanje pene na obrazu

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Feb 2019, 15:09

Bok brivci.

Zelo zanimiv video na temo delanja pene na obrazu. Sem zdaj že 2x preskusil to tehniko in se mi zelo dopade:
https://www.youtube.com/watch?v=ecoUdtWxQxo

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Feb 2019, 06:03

Zanimivo.
Ampak meni se zdi to precej nepraktično. Če delaš tri prehode, zgubiš skoraj pol ure. :lol:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Feb 2019, 10:34


Puskin napisal/-a:Zanimivo.
Ampak meni se zdi to precej nepraktično. Če delaš tri prehode, zgubiš skoraj pol ure. Slika
A res? Meni se je pa glih zato zdela fajn tehnika, ker je hitrejša. Namesto da vodo dodajam po kapljicah in vmes vsakič peno meš, dam vso vodo na začetku in samo enkrat namešam. Bistveno je seveda, da pred dodajanjem vode spraviš vso peno na obraz (se pravi delaš "paint" gibe, ne krožnih..).

Meni vzame vse skupaj 15 min cca. Trije prehodi.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Feb 2019, 11:04

Aja? Tudi to obstaja? :-)

Hecno, na točno tak način si jaz delam peno že več kot leto dni, pa niti pomislil nisem, da bi lahko to nekomu od vas pomenilo ‘novo tehniko’ :-)

Točno vem, koliko vode rabim v čopiču, da dobim točno tako peno, kot jo rabim in včasih, če se pena vseeno izkaže za presuho, se s čopičem, ki ima milo že nabrano, le rahlo dotaknem vode, ki jo imam vedno v skodelici in problem je rešen.

Pene, ki mi ostane v posodi z milom, nikdar ne bezam s prsti ven, ampak jo kar pustim, posode pa ne zaprem, ampak pustim, da se milo suši do naslednjega britja. Nobeno se še ni razdišalo, pa četudi bi se, se ne bi obremenjeval.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Feb 2019, 11:17

jaz tudi delam peno samo na obrazu ze takorekoc od zacetka (v posodi sem jo verjetno naredil manj kot 10x :D) ... iz posode je s prstom tkao kot Olly ne dajem ven,.. ali pustim ali pa splahnem
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Delanje pene na obrazu

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Feb 2019, 23:26

olly napisal/-a:
16 Feb 2019, 11:04
Aja? Tudi to obstaja? :-)

Hecno, na točno tak način si jaz delam peno že več kot leto dni, pa niti pomislil nisem, da bi lahko to nekomu od vas pomenilo ‘novo tehniko’ :-)

Točno vem, koliko vode rabim v čopiču, da dobim točno tako peno, kot jo rabim in včasih, če se pena vseeno izkaže za presuho, se s čopičem, ki ima milo že nabrano, le rahlo dotaknem vode, ki jo imam vedno v skodelici in problem je rešen.

Pene, ki mi ostane v posodi z milom, nikdar ne bezam s prsti ven, ampak jo kar pustim, posode pa ne zaprem, ampak pustim, da se milo suši do naslednjega britja. Nobeno se še ni razdišalo, pa četudi bi se, se ne bi obremenjeval.
Bistveno se mi zdi, da lahko začneš s povsem ožetim čopičem, kar je garancija, da boš nabral dovolj mila (nekatera mila se rada hitro penijo, če gremo nad njih s čopičem, ki vsebuje preveč vode; tako "zapolnijo" kapaciteto vozla z zrakom in vodo, samega mila v čopiču pa je premalo). Prav tako rabiš pri ožetem čopiču, ki si ga napolnil z milom precej precej! vode, če hočeš peno nasičiti z njo. Se pravi, način da dodaš vso vodo naenkrat, sigurno pohitri postopek. Je pa to bolj en tak recept, ki se mi zdi predvsem fajn za začetnike! Za vas prekaljene mačke itak vem, da delate (delamo) pol stvari po filingu.

Odgovori