Posodice za britje

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55
Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a uxbal » 11 Jul 2018, 12:36

Pozdravljeni,

kolikor vidim, imate vsi neke fancy posodice za britje, jaz bi pa za proraso potreboval tudi nekaj malo večjega, kakor tisto 100g leseno posodico, ki sem jo kupil na connaughtu. Povejte mi iskreno, je velika razlika med prav brivsko posodo, ali pa navadnim porcelanskim bowlom? + če ja, kje v sloveniji kupujete posode za britje (notri bi penil proraso).

hvala!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jul 2018, 13:06

Sam delam vedno face leather. Pri uporabi posode (v starih casih) sem najbolj obcutno razliko opazil ce je posoda imela utore,.. pena je bila boljsa in se je lazje naredila. V koncni fazi sem nabavil (ultimativni, rocno delo) scuttle s katerim sem lahko npr pozimi peno grel. Ce ti slucajno to pride v postev ga zaradi neuporabe prodajam.. KLIK za oglas
britev.si ruleeees :)

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a uxbal » 11 Jul 2018, 13:13

Uf, zgleda dobro in hvala za ponudbo, ampak je malo drago za moje trenutne zmožnosti...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jul 2018, 14:21

Ja to je bila nabavna cena zal.
britev.si ruleeees :)

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a uxbal » 11 Jul 2018, 15:35

Sem razumel iz posta, ja :)

Imaš mogoče predlog za kaj podobnega. Če bi našel navaden keramični bowl z malo bolj raskavim dnom bi za prvo silo bilo okej?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jul 2018, 15:37

Mogoce ti ga kaksen ljubiteljski izdelovalec keramike naredi? Lahko najdes kaksno posodo, ki ima neravno, teksturirano notranjost.. cena bi morala biti dovolj nizka..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a brico » 11 Jul 2018, 15:54

miha napisal/-a:
11 Jul 2018, 13:06
Sam delam vedno face leather. Pri uporabi posode (v starih casih) sem najbolj obcutno razliko opazil ce je posoda imela utore,.. pena je bila boljsa in se je lazje naredila. V koncni fazi sem nabavil (ultimativni, rocno delo) scuttle s katerim sem lahko npr pozimi peno grel. Ce ti slucajno to pride v postev ga zaradi neuporabe prodajam.. KLIK za oglas
hopaaaa miha...a ta moj????

drgač, težko boš dobil ljubitelja da ti naredi podobno zadevo....obišči kak bolšjak...mogoče naletiš na kako posodo iz prejšnjega milenija...jaz sem kupil jušno posodo iz DajDam_a..... :oops: ...žal je nisem preizkusil....služi kot vrček za: viewtopic.php?f=8&t=1026
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a kavka » 16 Jul 2018, 20:01

Dokler se nisem polenil sem uporabljal kamnit terilnik iz Merkurja. Najprej ga napolniš z vročo vodo, pustiš par minut, da se ogreje...
Zadeva dela.
LP Gorazd

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a uxbal » 16 Jul 2018, 20:08

Sem naročil tisto Proraso posodo z druge teme, če jo Olly hvali, mora biti dobra :) pa še ugodna za žep :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Posodice za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jul 2018, 20:13

brico napisal/-a:
11 Jul 2018, 15:54
miha napisal/-a:
11 Jul 2018, 13:06
Sam delam vedno face leather. Pri uporabi posode (v starih casih) sem najbolj obcutno razliko opazil ce je posoda imela utore,.. pena je bila boljsa in se je lazje naredila. V koncni fazi sem nabavil (ultimativni, rocno delo) scuttle s katerim sem lahko npr pozimi peno grel. Ce ti slucajno to pride v postev ga zaradi neuporabe prodajam.. KLIK za oglas
hopaaaa miha...a ta moj????

drgač, težko boš dobil ljubitelja da ti naredi podobno zadevo....obišči kak bolšjak...mogoče naletiš na kako posodo iz prejšnjega milenija...jaz sem kupil jušno posodo iz DajDam_a..... :oops: ...žal je nisem preizkusil....služi kot vrček za: viewtopic.php?f=8&t=1026
Brico sori sem sele sedaj videl tvoj odgovor, a mislis ce je tvoj scuttle, ne to je se od prej, te se ni bilo na forumu, naredil je en izdelovalec keramike ali loncar ali kakor se ze tem mojstrom rece, je bil pa menda edini redkoh ki je hotel probat..
britev.si ruleeees :)

Odgovori