S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!

Koliko od zgoraj nastetih opcij sem ze preizkusil?

1-2
0
Brez glasov
3-4
3
30%
5-6
3
30%
7-8
2
20%
9-10
1
10%
11-12
1
10%
Vec (katere?)
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 10

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Jan 2017, 14:43

Kot pravi naslov kaksne tipe pripravza britje ste ze sprobali, kaj bi mogoce radi sprobali, cesa nikoli nebi, kaj je najboljsa varianta skratka zmagovita kombinacija za vas..? Napisite kaj teksta da kdo dobi kaksn onovo idejo ;) ter v glasovanju, anketi izberite vam najblizje stevilo.

Ce poskusim nasteti katere sem sprobal, seveda dodajte svoje :)
- elektricni brivnik
- kartusni brivnik na 1ali vec rezil
- DE navadni brivniki nastavljivi
- DE navadni brivniki ne-nastavljivi
- DE slanti
- SE tipa GEM
- SE tipa Feather Artist
- Shavette tipa DE
- full hollow britve
- wedge britve
- kamisori (nesimetricno brusene) britve
- brivniki ki imajo rezilo s profilom britve (npr Rolls Razor, Wlkinson, Brunswick).


Od teh so mi trenutno najbolj pri srcu: britve, DE slanti (agresivni), SE tipa Feather Artst.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Jan 2017, 22:45

Zame je daleč, daleč najslabša varianta električni brivnik. Koža mi po njem domala gori. Rajši se v sili obrijem z nožem, kot da bi se bril s to polomijo.

Zmagovita kombinacija zame so SE brivniki s Feather Artist Club britvicami. Crème de la crème je pa Cobra Classic s Feather Professional SE britvico.

Načeloma pa je vsak brivnik dober, ko se moraš obrit in pri roki nimaš najljubšega orodja, tudi tisti plastični BIC. Resda se je treba namučit, ampak obriješ se pa le.

Za britve mi zmanjka simpatije. Priznam, imam željo, da bi me z britvijo obril mojster svojega poklica, ker hočem podoživeti tiste zlate čase brivnic, ko so brivci svoje delo opravljali rutinsko, vendar bom takšnega verjetno še dolgo iskal.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a blaz » 02 Feb 2017, 21:09

kartuša (mach3), DE brivnik, shaweta. Električnega sem menda samo enkrat probal in še tisto enega starega Brauna od očeta. Me je minilo do tega, da bi moral en površino 15x "podrsat" da bi obrilo. Vedno sem na mokrem britju.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Feb 2017, 21:07

1) Kartuše (na sto in eno rezilo). Če se poskušam spomniti na čase kartuš, meni so vedno ustrezale tiste, ki so imele prečno žice nameščene - mislim, da so to bile Gillette-ove z več rezili. S kakšnimi BIC 2-rezilnimi sem se hitro porezal. Ampak pri vseh se pa spomnim neznosnega cukanja pod nosom, na bradi (kjer so dlake najmočnejše). Aha, zdaj sem se spomnil tudi, da sem imel najrajši 5 rezilno Gillette Fusion something, ker je imela na vrhu enojno rezilo. Mišljeno je bilo za tik pod nosom, ampak jaz sem z njim delal prvi pas britja na zgornji ustnici. Tako da sem že takrat ugotovil, da se eno rezilo boljše spopada z dlakami, kot več njih.
2) Električni brivnik. Tudi jaz sem davno probal nekega brauna od fotra in sem si skoraj obraz amputiral. Kasneje sem investiral v Philipsa, ki je imel drugačen sistem (okrogla rezila) kot braun. Mi je bolj odgovarjal in sem ga začuda kar nekaj časa uporabljal, ampak nikoli nisem dosegal gladkega britja in po vratu me je vedno porezal. In električni brivnik je tak začaran krog. Če se ne briješ redno z njim, potem je ekstremno neučinkovit pri odstranjevanju dlak, če se briješ redno, si pa kožo sfiliraš po enem tednu.
3) DE nastavljiv. Luštna stvar, ampak nekako imam rajši nenastavljive brivnike. Iz te skupine se redno vračam le k Fatboy-u.
3) Nenastavljivi brivniki. Uf, teh imam največ in po njih tudi največ posegam. V to skupino spada tudi moja "zmagovita kombinacija": to je neagresiven brivnik in (naj)ostra britvica. Primer bi bil AS-D2 s Feather, Gillette Rocket HD s Feather itd.
4) Slant brivniki. Splošno mnenje je, da so primerni za občutljivo kožo in trd kožuh :) Bi se mogoče strinjal. Merkur 37c je moj favorit v teh skupini.
5) SE tipa GEM. Zanimiva izkušnja, a klinge so premalo ostre za mojo dlako. Pika.
6) SE tipa Feather AC. Boljše kot GEM, slabše kot DE. Mogoče bi moral probati še kak (boljši) brivnik kot Hawk.
7) Šaveta tipa DE. Ni za mene. Geometrija vratu in rast dlak (na vratu asimetrično pobegnejo na eno in drugo stran in se obrnejo nazaj gor) sta takšna, da lahko samo z brivnikom izvajam potrebne manevre, da se izognem iritaciji.
8) Šaveta tipa Feather AC. Manj grize kot DE šaveta, ostaja pa problem pod točko 7.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Feb 2017, 22:24

G_man napisal/-a: 6) SE tipa Feather AC. Boljše kot GEM, slabše kot DE. Mogoče bi moral probati še kak (boljši) brivnik kot Hawk.
Tu se moram boljše izraziti: brivnik SE tipa AC me sicer boljše obrije kot DE (gladkost dlje traja), ampak so DE brivniki bolj udobni med samim britjem zaradi ostrejših britvic..? Še vedno mi ni čisto jasno, zakaj me SE AC britvice cukajo toliko bolj kot DE.

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a kavka » 12 Feb 2017, 07:27

G_man napisal/-a:1) Kartuše (na sto in eno rezilo). Če se poskušam spomniti na čase kartuš, meni so vedno ustrezale tiste, ki so imele prečno žice nameščene - mislim, da so to bile Gillette-ove z več rezili.
w.jpg
w.jpg (27.94KiB)Pogledano 15797 krat
Tudi sam sem imel par kosov
LP Gorazd

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Feb 2017, 10:54

@G_man, ne morem govoriti za Hawka, ker ga nimam in ga še nisem nikoli dobil v roke, ampak meni se zdi, da je ravno brivnik problem, da ti ne gre.

Mislim, da je - vsaj glede na slike - zelo podoben El Jefeu, ta pa je zelo agresiven in pri napačnem kotu zelo hitro pride do zatikanja.

Ko se boš bril, dvigni ročaj navzgor, top cap čim bolj približaj koži, da bo vzporedna z njo in boš dobil oster kot, ki ga rabiš za gladek rez skozi dlake.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Feb 2017, 14:36

Hask je mogoce podoben po geometriji elJeffeju, posledicno bi bilo vredno poskusiti s kotom. Po agresivnosi sta na dveh razlicnih bregovih.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Feb 2017, 22:20

olly napisal/-a:@G_man, ne morem govoriti za Hawka, ker ga nimam in ga še nisem nikoli dobil v roke, ampak meni se zdi, da je ravno brivnik problem, da ti ne gre.

Mislim, da je - vsaj glede na slike - zelo podoben El Jefeu, ta pa je zelo agresiven in pri napačnem kotu zelo hitro pride do zatikanja.

Ko se boš bril, dvigni ročaj navzgor, top cap čim bolj približaj koži, da bo vzporedna z njo in boš dobil oster kot, ki ga rabiš za gladek rez skozi dlake.
Bom še malo poskusil. Ampak midva sva že mela točno to debato, ko sem imel težave pri DE. Podobna stvar, vsaka britvica me je cukala, če nisem kože prej pol ure v kropu namakal. In ja, rešitev je bila kot brivnika. Ampak od takrat je že dolga pot in skoraj ne verjamem, da bi me Hawk kje ukanil. Isto težavo sem imel z šaveto, ki sem jo držal skoraj navpično (oz. vzporedno s kožo).
Ampak kot pravim, ne bom še obupal :)

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: S čim, kakšnimi pripravami sem se že bril?

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Feb 2017, 22:37

Kot rečeno, nimam Hawka in ne morem govoriti prepričano o tem, da je kriv ravno kot, ampak glede na to, da uporabljam iste britvice kot ti, jih lahko z gotovostjo izločim iz verjetnostne formule, ki tebi onemogoča udobno britje.

Jaz imam goste in trde kocine, na katerih je odpovedal čisto vsak kartušni oné, z lahkoto pa jih pokosi večina DE britvic in do sedaj še vsaka AC SE britvica v vsakem brivniku.

Je možno, da je pri Hawku kriv morebiten prevelik blade gap, zaradi katerega britvica naenkrat grabi preveč dlak?

Odgovori