Priprava kože, obraza

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a blaz » 18 Okt 2016, 21:56

Vprašanje okoli uporabe tople vode ali celo "savnanje" obraza z brisačo?

Tukaj smo nekako dognali, da to ni dobro to početje. Nekaterim, ki nimajo toliko občutljive kože je vseeno.
Kjerkoli na internetu bodisi blogi, youtube, namenske internet strani vse povsod začnejo oz. "učijo", da je potrebno do dobra zmočit kožo (topla , NE vroča voda) in jo očistiti maščob pred nanašanjem brivske pene. Ali še pred tem uporabo pre-shave olja (meni to zveni protislovno).

Torej vprašanje, ali sploh ti maistri in "maistri" na internetu, sploh vedo o čem govorijo in prikazujejo?

in seveda vaše tehnike in pogledi/mnenja na to dvoje.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Okt 2016, 22:02

z zbiranjem inf opo netu velja ponavadi nacelo 100 ljudi 100 cudi (pa se en scepec cudakov vmes)... k temu dodaj v te mdoticnem primeru se ponavljanje raznih internetnih manter, ki so trenutno moderne ter specifiko koze/britje vsakega posameznika in kaj hitro bos videl da bos oral na konc usam pogruntati :)... jaz sem sprobal spekter teh variant skozi cas, se najboljsi ucinek se mi zdi vlazenje dlak med tusiranjem, mila pred britjem (z nameonm izboljsanja britja) ne uporabljam, taksnih in onakih pre-shave pripravkov tudi ne.. ampak kot receno 100 ljudi 100 cudi 8-)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 14:22

Jaz kot "uporabnik" zelo občutljive kože in trdih kocin lahko dodam, da predpriprava z vročo/toplo vodo (tuši, brisače ipd.) ni potrebna, oz. kot je nekoč rekel @Olly, lahko naredi več škode kot koristi.

Vendar je pri meni keč v tem, da dlake do neke mere zmehčam s peno samo. Se pravi, tik preden začnem nabirati peno na čopič šele prvič zmočim obraz. Ampak peno pa pokušam čim prej spraviti v dlake.
Če delam peno na obrazu je to itak samoumevno, če jo delam na dlani (kar je meni ljubša metoda) potem jo med delanjem pene večkrat z kar z dlanjo nanesem na obraz in malo vtrem med dlake.

Drugače praktično vsa mila vsebujejo sestavine za mehčenje kocin, tako da.. brivsko milo samo je najboljša pre-shave rutina :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 14:26

blaz napisal/-a: Torej vprašanje, ali sploh ti maistri in "maistri" na internetu, sploh vedo o čem govorijo in prikazujejo?
Po moje večkrat ne kot ja :) Upam, da zdaj ne bom koga užalil, ampak itak veš, da pametni pišejo (po brivskih forumih 8-) ). Tisti, ki pa pretirano snemajo (sami sebe) in objavljajo, se pač radi kažejo. :twisted: :twisted:

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a blaz » 25 Okt 2016, 14:59

G_man napisal/-a: Se pravi, tik preden začnem nabirati peno na čopič šele prvič zmočim obraz. Ampak peno pa pokušam čim prej spraviti v dlake.
Če prav razumem, ti predhodno ne umivaš obraza?

Žal je internet poln vsega in svaštiga. (Glede show man-ov) :) Generalno gledno, vsi se nekaj extra tuširajo in "kuhajo" v brisači. Nisem pa še nikogar videl, ki bi naredil dejnasko posnetek od blizu (par cm) da vidim kaj razni Nick Shavesi, Buste, Geoffi in tako dalje...kaj pridelajo. :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 25 Okt 2016, 16:24

Blaž predlagam da pogledaš PaulHFilms kanal :D on sicer zelo veliko čara po obrazu ampak rezultate ima pa dobre :p
Moja pre shave rutina je trenutno taka, da pred ustvarjanjem pene z milom umijem obraz in ga pustim mokrega...trenutno se poslužujem face lather metode in je koža dejansko vedno mokra...meni osebno to zadostuje in se tuširam šele po britju
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 17:54

blaz napisal/-a: Če prav razumem, ti predhodno ne umivaš obraza?

Žal je internet poln vsega in svaštiga. (Glede show man-ov) :) Generalno gledno, vsi se nekaj extra tuširajo in "kuhajo" v brisači. Nisem pa še nikogar videl, ki bi naredil dejnasko posnetek od blizu (par cm) da vidim kaj razni Nick Shavesi, Buste, Geoffi in tako dalje...kaj pridelajo. :)
Ja, vbistvu ga. Takrat ko ga zmočim, ga načeloma umijem z milom (biobaza mi je še najboljša). Ne pa vsakič. Kakor mi je. Mila tudi ne izmijem povsem iz obraza. Ampak vedi, da dosti mil (ne vem sicer, kaj uporabljaš) ni narejenih za to, da ga dalj časa pustiš na koži. Se tudi hitro suši. Za slednji dve trditvi sicer ne dam roke v ogenj, se mi pa zdi da imam prav.. ;)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a blaz » 25 Okt 2016, 18:11

Jap se strinjam. kar se tiče hitrega sušenja mila. V moji "zbirki" so Haslinger in Latoja, ki se mi zdi, da se full hitro sušita zaradi linalol-a. In tudi puščata svetel , mlekast film na brivniku (imam občutek kot, da zaradi tega brivnik ne drsi lepo). Ki ga potem umijem z milnico. In potem še Cello, ki pa rada hitro "izpari". Tako, da mila sedaj nobenga več ne šparam. Naredim občutno preveč pene oz. naknadno. Zato bo moj naslednji nakup enega izmed manjših čopičev. Razmišljam o sintetiki. Trenutno imam prašičjega (Omega)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Okt 2016, 18:24

Pozdravljeni!

+1 za občutljivo kožo in bolj ali manj vsakodnevno britje.
Preizkusil sem že praktično vse variacije na temo predpriprave; od vroče vode in brisače, olja, umivanja obraza s tekočim namenskim in trdim nenamenskim milom, tuširanje pred britjem, brez tuširanja pred britjem, penjenje mila na obrazu in v posodi, nanašanje pene na suh in moker obraz.
Rezultat: od vsega se še najbolje obnese britje po tuširanju s toplo vodo, brez ostalih komplikacij. Med tuširnajem se čopič razmoči v topli vodi in peno naredim direktno na vlažnem obrazu (brez brisanja po tuširanju).
Brez tuša ali močenja obraza s toplo vodo (cca 30 do 60 sekund) je koža premalo voljna in kocine pretrde, posledično pridelam med britjem več urezninic.
Milo (kakršno koli) pred britjem preveč izsušuje kožo, kar samo po sebi povzroča iritacijo.
Olje malo pripomore k voljnosti kože in jo zaščiti pred izsuševanjem, vendar neugodno vpliva na kvaliteto britja in maže brivnik.
Penjenje mila na obrazu, roki, ali v posodi je najbolje prepustiti osebni preferenci. Meni paše nežna masaža čopiča na obrazu, na rezultat britja pa nima nekega opaznega vpliva.

Naj vam britje dobro teče!

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Priprava kože, obraza

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Okt 2016, 21:55

vostok napisal/-a: Rezultat: od vsega se še najbolje obnese britje po tuširanju s toplo vodo, brez ostalih komplikacij.
Nikoli nisem pogruntal, zakaj ravno tuš. A si takrat tudi pereš glavo in voda ves čas teče po bradi? Ali se gre samo za to, da je obraz moker eno minuto. Ker potem bi to lahko najbrž naredil za umivalnikom, ne?
Pa ne sprašujem zato, ker bi se na vsak način rad izognil tuširanju! ;) Se tudi kdaj stuširam :lol: Ampak med tednom se ponavadi brijem pred spanjem in takrat se ne tuširam, zato tega nisem nikoli prakticiral.

Odgovori