Po britju

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Bajkman
Po britju

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 17:36

Dobra stvar za po britju je naravni kamen alum block. Kožo dezinficira in obenem ustavi mikro krvavitve. Uporablja se ga tako, da se na mokro kožo (ali moker kamen) pač z njim namažemo oz. potegnemo po koži. Počakamo kako minuto in nato speremo s kože. Vendar imam vsaj jaz občutek, da ta kamen meni ne ustreza. No, veliko ostalim je nepogrešljiv. Ponovno naj povem, da v Italiji stane 2 EUR:
http://www.farmaciabrunori.it/it/catalo ... o-845.html

Po tem kamnu pač uporabimo nek After Shave. Jaz namesto kamna uporabim Aftershave z alkoholom, nekaterim alkohol ne ustreza in uporabijo brez alkohola. Zelo dobra stvar po britju je modri Bepanthen ali Bepanthol. Mislim da je bistveno boljši kot razni komercialni Gillette in Nivea balzami brez alkohola.
Verjetno je za nekatere najboljša kombinacija Alum block + bepanthol
Meni je najboljši običajen After Shave in nato Bepanthol.

Dober After Shave pri nas je Brut. Pa da vas spet "peljem v Italijo", tam se dobi Proraso 100 ml za 4,5 EUR. Je zelo zelo priljubljen, verjetno spet zaradi vonja. Priznam, da zelo lepo diši. Dobi pa se tudi profesionalnejši Floid Blue v 400 ml embalaži za 14 EUR. Jaz sem sicer dal 18 EUR tukaj:
http://www.parrucchelanza.com/

Verjetno pa se vsi nad 30 let spomnimo After Shave-a Pino Silvestre, kateri je dostopen V Italiji in celo pri nas v Kompas shopih in trgovini enaa:
http://www.enaa.com/oddelki/parfumi/izd ... letna_voda

V 80tih vsaj v Jugoslaviji je bil to hudičevo legendaren vonj. Vse "bejbe" so bile nore nanj. Za njih si moral imeti Pino Silvestre, celo bolj kot Malizio. :D

Če bi Cristiano Ronaldo živel v 80tih v Jugoslaviji, bi uporabljal Pino Silvestre in ne Malizie, hahaha

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 18:30

ko je bil Pino se je Malizia se okrog ucil kak ose to dela :D ...

ponavadi uporabljam kombinacijo alkoholnega AS (trenutno strueno zelenega Irisch moos) ter potem se kaksen AS losion, npr od Institut Karite

bepanthen zna biti malo pretrd za mazati po britju (ceprav ce se ne motim obstajata 2 varianti, krema in mazilo, ena trsa, gostejsa ena manj viskozna), bepanthol pa bi znal biti kar kul, kot se spomnem izpred kaksnih 15-20 let nazaj odlicno celi :)

lp
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 18:55

Tako je, bepanthen in bepanthol celita pomirjata in vlažita. Kot sem navedel, pride v poštev modri bepanthen ali bepanthol. Načeloma mislim, da je bepanthen boljši, ker je brez parfuma in ima višji odstotek Dekspantenol-a 50 mg/g (kolikor jaz kot elektrotehnik razumem, je to bistvena sestavina). Žal je precej dražji na količinsko enoto. To je edini razlog, zaradi katerega sam kupujem bepanthol. Obstaja tudi pantexol, ki ima ravno tako 50 mg/g, ampak kolikor se spomnim, ima še dodatne sestavine, med katerimi se bojim da so tudi parabeni.

Govorimo o tem bepanthenu:
http://www.moja-lekarna.com/p-507-bepan ... -30-g.aspx

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 20:23

Bajkman napisal/-a:Dober After Shave pri nas je Brut.
+1

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 21:09

Se kje pri nas dobi Brut s podolgovatim vratom?

Torej tale:
Slika

Jaz sem v raznih trgovinah zasledil samo tega:

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 21:40

..ravno danes sem enega Tabaca za 2 eura nabavil :D ... za Brut pa nimam pojma,... (ne spomnem ali je bil ali ne v Muellerju danes)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 21:42

miha napisal/-a:..ravno danes sem enega Tabaca za 2 eura nabavil :D
Super! :D

Bajkman

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 21:47

Nam zaupaš, kje si dobil Tabac After Shave?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 21:57

v Muellerju, copova, ljubljana,.. sem sel slucajno mimo (neka jdrugega iskat) in ko sem cakal na blagajni sme pogledal na polico kjer imajo te stvari in videl da so na novo zalozeni,... ta moj je bil cca 2,09 eura,.. na polici zanjdi,.. je bil pa se en drugi tabvac,.. imajo tudi irisch moos, old spice, in kup drugih, 2 mili (wilkinson in mislim da hjm oz nekaj kar me asociira na to ime), potem so imeli ene 5-10 copicev, pleksi stojala za copice, mislim d tudi kreme za peno.. nisem imel toliko za mar
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Po britju

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 23:09

Müller ima veliko izbiro Tabac izdelkov. Že samo aftershavov imajo v 4 ali 5 velikostih. :D

Edino žal mi je, da nisem vzel mila v posodici, ko sem ga videl na Čopovi. Sedaj ga nimajo več, v Kranju in BTC-ju ga pa tudi nisem nikoli videl.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori