Pokažite kaj imate

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Pokažite kaj imate

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Apr 2016, 21:14

... evo moje DE-SE napravice :). Od Gillette uporabljam prva 2 z desne, se najvec prvega po pravici povedano :D, Vallet se caka da dobim ziletko da ga bom lahko sprobal :D

(vse z leve proti desni)
1. vrsta: Muhle R41 star, Muhle R41 nov rose, Merkur 37C
2. vrsta: Gillette Slim adjustable aristocrat, Gillette Red tip, Gillete Ball end Handle, Gillette travelling set, Gillete Slim twist
3. vrsta SE: Valet Autostrop, 2x GEM Damaskeen-a, GEM Micromatic, GEM Featherweight
DE-SE miha.jpg
DE + SE miha
DE-SE miha.jpg (86.06KiB)Pogledano 3937 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Pokažite kaj imate

Odgovor Napisal/-a G_man » 25 Apr 2016, 11:21

G_man napisal/-a:Še moja Gillette zbirka.

Slika

Dve škatli sta prazni: Aristocrat Jr. #48 in Rocket HD 500, ker sta v kopalnici :) Prvi je idealen za malo daljšo brado, drugi (v kombinaciji z ostro žiletko) pa za 1 - 2 dnevno. Nekje imam še New Long Comb.

Nekaj kosov (ne-Gillette) je še po predalih, ampak bodo šli naprej, ker sem se omejil samo na ta brand. :geek:
Še imensko:
Zg. polica, od leve proti desni, od zadaj naprej (vse je Gillette):
Rocket HD 500, Tech ball end, Tech fat handle,
Rocket flare tip, Adjustable 195 (Fatboy), Adjustable slim, Tech bakelit handle, Slim Twist.
Sp. polica -||-:
Aristocrat Jr. #48, New Improoved, Superspeed red tip, Diplomat.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Pokažite kaj imate

Odgovor Napisal/-a caus24 » 26 Apr 2016, 10:42

G_man kakšen se ti zdi Junior?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Pokažite kaj imate

Odgovor Napisal/-a G_man » 26 Apr 2016, 12:57

Meni je zelo dober. Kvaliteta izdelave je top-notch! Je med agresivnejšimi (TTO Gilletti seveda, pred kakšnim R41 izpred 2013 se lahko skrije ;)).
Jaz imam torej Juniorja No.48 in glava je identična glavi British Aristocrat #21. Če se ne motim je takega aristocrata zadnjič Vostok ujel na ebay-u :)
Imam pa naročenega še Juniorja No.53. Ta pa ima glavo identično malo manj agresivnemu angleškemu Aristocratu No.16, ki pa je eden najbolj zažalenih aristocrat-ov nasploh.
Najmanj agresivna glava je pa No.22 & No.66, ki pa bi naj bila identična Rocket 500. To mi pa lahko ti potrdiš, ali ovržeš?
So mi pa veliko bolj fascinantni angleški, kot ameriški.

Iskreno bi rajši imel "odrasle" Aristocrat alternative, ker so bolj lepše in ročaji so debelejši. Ampak No.16 recimo se prodaja za +200€. Tako da nekoč mogoče.. :)

Odgovori