Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a TMB » 13 Jan 2014, 13:24

Meni so Polsilver SI najboljše britvice trenutno.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 13 Jan 2014, 14:26

Jst sm pa ravno pri Polsilver najbolj krvav...
Povprečno najboljše do zdaj so mi bile Astra in Derby.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Jan 2014, 14:30

Me preseneča. Polsilver si dal v RiMei? Ker je veliko odvisno tudi od brivnika.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 13 Jan 2014, 23:04

Ne še, imam še prej ene par za probat drugih.
Ampak dobivam občutek, da bom imel ta sample pack za najmanj 2 leti...

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 14 Jan 2014, 19:12

Moje iskanje perfektne britvice se je ustavilo pri permasharp super. Feather so roko na srce ostrejše, ampak tisto tapravo so zame permasharp. Edino kar bi še verjetno probal so ruske 'ne gillette owned' se pravi rapira swedish supersteel, sputnik ipd..Če kdo ima se priporočam za kak sample..
Še vedno imam en kup bolzank, shark, astra, 7 o'clock sharp edge, ki verjetno ne bodo nikoli prišle več na vrsto - zamenjam za kako dobro milo. Bayrum tallow 8-) .

jursas
Prispevkov:5
Pridružen:13 Jan 2014, 11:37

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a jursas » 22 Jan 2014, 11:45

Prvo kot prvo - lep pozdrav vsem skupaj!
Glede razlogov zakaj in kako sem izbral klasično britje bom povedal v predstavitvi malo kasneje (ko bo več časa).

Zaenkrat pa povem svoje začetniške izkušnje.
Prva žiletka, ki sem jo sprobal je bila Wilkinson Sword, ki sem jo dobil skupaj z brivnikom Wilkinson Sword classic. Prvi vtis - waw! ni nobenega cukanja pri daljši bradi 3-5 dni. Lepo se obriješ in imaš res zadovoljstvo od britja :D

Po tedenski uporabi cca 3 britja sem se odločil, da bi poskusil kaj novega. Pa edina žiletka, ki sem jo našel v prosti prodaji je bila MEM SUPER SILVER PLATINUM. Kaj naj rečem? Prva misel je bila - zakaj sem že vrgel stran žiletko od Wilkinsona? :twisted:
Britje ni bilo gladko, zgledalo je, kot da bi žiletka bila topa...
To so moje prve izkušnje.

Vljudno prosim še ostale za informacije glede teh žiletk, ker opisano zgoraj je samo IMO z upoštevanjem uporabe omenjenega brivnika ter začetniške neizkušenosti.

Hvala in LP

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 11:57

Pozdravljen! :D

Wilkinson žiletke so malce drugačne, malce samosvoje. Tudi jaz jih še imam. Niso pa prekrite s platino, pač pa teflonom. In pravilno ugotavljaš, so dokaj ostre.
MEM pa no ja, rad bi potrdil tvojo domnevo, a če sem iskren, te bom moral razočarati. :D Meni niso toliko slabe pri britju, a še sedaj ne vem, kam bi jih postavil. Moti me, da malce zarjavijo že ko so v zavojčku. A po drugi strani se rjaveče stvari lažje nabrusi kot pa nerjaveče.

V naših SLO trgovinah boš brez problema našel še Gillette britvice, dobi se modre in zelene (nazadnje sem videl oboje na izbiro v Leclercu). V Mullerju pa lahko kupiš še Personna žiletke, na zavojčku sicer piše Mman.

Če ti Wilkinson ustrezajo, potem si v prvo našel prave žiletke zase. :D
Vseeno vsaj preizkusi še kako drugo, če imaš možnost.

LP

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Jan 2014, 12:19

Jst pa vedno bolj ugotavljam, da je kvaliteta britja pri meni bolj odvisna od starosti brade, priprave in časa ki ga imam, kot pa različnih britvic. Praktično pri vsaki britvici, ki sem jo sprobal, sem se kdaj obril odlično, drugič bolj slabo. Če pogledam zapiske, sem imel najslabše izkušnje ravno s Polsilver, ki jih drugi hvalite. Ne vem, moram jih preizkusiti še v Rimei.
Tako da če to res drži, potem bom verjetno nabavil pack najcenejših britvic, ki se jih dobi. Itak pa bom imel sample pack dovolj za 2 leti.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jan 2014, 12:32

Niti pri meni ni jasne ločnice med dobrimi in slabimi. Edino Derby je zame obupna, v katerikoli brivnik jo da. @Mach3, si poizkusil astro SP? To je ena najugodnejših.
A Supermax so vseeno še pol ceneje. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 22 Jan 2014, 13:03

Jaz se z astro hitro porežem, supermax pa so grobe prvo britje, drugo britje pa so zelo dobre..Polsilver imam pa mi nekako ne ustrezajo.

Zanič so merkur, derby, treet, timor, mem...

Pri nas se dobijo še BIC, ki pa jih nisem sprobal, ker pravijo po forumih da so zanič..MEM se spomnim tudi kot zanič, sem jih dobil 20 let nazaj z de brivnikom kot darilo..

Odgovori