Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Mar 2015, 23:39

Glede KAI je @Slice napisal tole:
http://brijacnica.com/viewtopic.php?f=62&t=2128

Mlajši člani, če ne razumete hrvaško, me pocukajte za rokav in vam poizkusim prevesti v Slovenščino.

Medtem pa je še naš drugi član @Mirx napisal tole:
http://geekhub.pl/?page_id=199

Če ga prav razumem, je na prvo mesto dal točno KAI. Pred meni do sedaj najljubši PSI.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 25 Mar 2015, 21:49

Priznam da sem se danes bolj previdno lotil britja z Kai britvico! ;) Najprej sem levo roko namilil ter tega hudiča nežno stroppal po obeh straneh v Cobri.
Končno sva se spoznala in ujela v vseh pogledih. :lol: :lol: :lol:

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Mar 2015, 15:09

Včeraj sem poizkusil KAI DE v Slantu.. Hm, razočaranje za sedaj. Ne bi rad še sprejemal končnih informacij, zato bo potrebno narediti vsaj še dva testa.
Ostrine ni bilo, že pri WTG se je zatikalo, pa ne samo na bradi. Kljub temu, da sem pred tem naredil generalno čiščenje :) in da sem bil posebej pozoren, da sem res dobro opral obraz in brado in to s precej toplo vodo, da so bile dlake dolgo namočene. Torej maksimalno možno zmehčane.
Pred britjem sem nanesel nekaj kapljic olivnega olja in morda bi lahko bila v tem težava. Da potem brivsko milo ni moglo dodatno zmehčati dlak.

In predvsem tole je zanimiva teorija:
miha napisal/-a:Jaz bi rekel da so urezninice od prevec pritiskanja in premalo napenja ja koze pri uporabi Featherja....
Jaz pa bi v primeru trde dlake rekel preagresiven brivnik. Več v nadaljevanju:

Vse lepo in prav. A kaj ko se tudi Feather zatika na dlakah in ni šans da podrsi po koži. Torej, kaj takrat narediti? Ali se sploh ne obriti, če pa se ne sme povleči, s tem pa povzročiti tudi nekaj pritiska na kožo.

Pri meni se na koncu najbolj izkaže manj agresiven brivnik.

Zato je morda za tiste z manj trdimi dlakami in povrhu vsega tudi manj občutljivo kožo, bolj primeren agresiven brivnik. In ob tem tudi manj agresivna britvica. Obril se boš s čisto vsakim orodjem brez problema, a z agresivnejšim boš lažje in prej dosegel BBS.

Med te z zelo trdo dlako pa spadam tudi sam. Pri nas pa se zatika čisto vsaka britvica in res bog ne daj, da bi poizkusili britev, saj je ni možno nabrusiti do nivoja DE, kaj šele Featherja - trpljenje.
Se pa z manj agresivnim brivnikom in na ta račun kakim prehodom več, ter zelo ostro britvico, da narediti najboljši rezultat. Sam imam še to nesrečo, da imam občutljivo kožo. Imam pa tudi srečo, da nimam tako gostega rastja. :D Če bi imel, se očitno sploh ne bi mogel briti, pač pa bi samo trimal.

Še glede trdote brade. Prebral sem, da veliko moških za sebe postavi autodiagnozo - trda brada. A se na koncu izkaže, da je povprečna.
Da je pri meni res trda, sem se prepričal pri Ozbiču, katerega sem o tem izrecno vprašal. Je res kar malo odmaknil pogled, in z nerodnostjo povedal, da ja, a da še ni tako hudo (sem še ene dva s tršo videl v svoji 80-letni karieri :D ).
Seveda sem vrtal dalje, zakaj ŠE ni tako hudo. Odgovor: Najtrša brada je okrog 50-tega leta. Sedaj vidim, da se res ne bi rad postaral. :lol:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Mar 2015, 01:44

Z uzitkom sem prebral tvoj post!
:-D
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 12:37

Glede vprašanja ostre ali tope britvice v agresivnem ali neagresivnem brivniku in vseh mogočih varijacij je več odgovorov.

Profiji, predvsem pa visokoleteči "Profiji" bodo rekli da "Uh stari, to mora biti agresiven brivnik, čimbolj odprt - popoln BBS. Vse ostalo je za Pussy-je". Ja, cool če imajo pa "Pussy-dlake". ;)

Kaj pa ko se zgodi, da v takih agresivnih grabljah tudi najostrejša britvica ne spolzi skozi dlake "kot vroč nož skozi maslo"? Točno tak primer sem testiral na svojih dratovih.
Prejšnjo zimo sem dva meseca uporabljal R41 (2011), open comb, najagresivnejši brivnik, z vsemi britvicami in vsemi kombinacijami.. In ko se tudi s Feather-jem zatakne na dlakah ti preostane kaj?
1.) stisneš zobe in na silo zaorješ - iritacija, morda tudi krvavice
2.) stisneš zobe, zmanjšaš kot na manj agresivnega in problem rešen. Ampak brez BBS.

Zato mi je jasno, zakaj na primer @Primorcu s trdimi dlakami najbolj usreza nežnejši Feather brivnik.

Zdi se mi, da agresivnejši brivniki izhajajo iz časov, ko so se brili redko, dlaka je bila dolga in so užgali WTG. Za tak način pa je Agresiven Open comb res odličen.

Morda še misel glede Open Comba, ker imam občutek, da je tukaj splošno nerazumevanje. Če ima tiste grabljice, še ne pomeni, da je avtomatsko agresiven. Tudi Open Combi so lahko nežni ali agresivni, agresivnost pa je odvisna samo od izpostavljenosti britvice.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Mar 2015, 12:43

Točno tako! Agresivnost brivnika gre na račun izpostavljenosti britvice in kota, ki ji ga brivnik vsiljuje.

Prav zaradi tega kota je recimo Feather AS-D2 tako edinstven - britvico drži točno tam, kjer mora biti.

Ljudje se po nepotrebnem izogibajo open comb brivnikov, čisto po krivici. Open comb brivniki so tudi mili, nežni, le da so zaradi odprtega glavnika prijaznejši do mila, ki ga puščajo za seboj na koži.

Svoje pač dela propaganda, če se tako izrazim - ljudi ni težko prestrašit z neumnimi presežki v smislu 'nevarno', 'agresivno', 'ni za začetnika' in podobno.

Čisto nepotrebno, res.

Začnite nabavljat open comb brivnike, pravim jaz. Meni kot začetniku izjemno odgovarjajo.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 12:54

Pri Open combu se zaradi grabljic tudi vidi, če je kot premajhen. Če je, bi za sabo puščal črtice mila. To lahko služi kot indikator za povečanje kota. Če črtic ni, je sicer lahko kot prevelik, a to je majhna verjetnost.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 30 Mar 2015, 13:02

Bajkman se strinjam glede agresivnosti. Glede OC ali safety bar - načeloma bi morala biti oba v zraku pri pravilnem kotu in tako dejansko naj ne bi imela vpliva.
Mach3 napisal/-a:Danes je očitno dan bednih britij... tudi pri meni. Po dolgem času sem spet uporabil Polsilver v 37C in končal krvav. Pa so bili povsem enaki pogoji kot par dni nazaj s parkrat rabljeno Merkur britvico, s kateor sem se vsaj 4x odlično obril.
Polsiver je rezala sicer super, brez upora, ampak kljub nežni roki me je pri ATG porezala. Skratka očitno mi ne ustreza, kot tudi ne Feather.
No, pri 2. britju s Polsilver je bilo precej bolje, samo še par urezninic. Ampak lahko da bolje zaradi 5-dnevne brade, ki se je zacelila. Šlo je pa še vedno kot po maslu skozi. Danes bo tretjič, pa bomo videli, če bo britvica še kaj bolj pohlevna.
Sicer pa se mi neki pojavlja vraščena dlaka na vratu, ves čas na istem mestu. Ne vem od kje ideja, da se pri DE britju vraščene dlake ne pojavljajo. Meni se ravno pri kartušah niso pojavljale.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Mar 2015, 13:05

Jaz sem ravno pri kartušah in ATG VEDNO imel probleme z vraščenimi dlakami.

Odkar sem na DE, nimam več nobenega problema s tem, pa redno delam ATG.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Mar 2015, 13:15

Vraščena dlaka se ne more pojaviti drugače kot če pobriješ pod nivo površine kože. Morda se sliši neverjetno briti pod nivo, a je z napenjanjem kože še kako mogoče.
Če napenjaš iz smeri njene rasti in briješ ATG, boš definitivno dosegel najboljši BBS, a dosegel boš tudi verjetnost vraščanja.

Odgovori