Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Bajkman
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 09:55

Čisto možno, da ti Polsilver in ta dotična personna ne ustrezata. Kaj lahko se zgodi, da ti ne ustrezata samo v dotičnem brivniku. Hvala za informacije :D

Glede slike tudi meni včasih to napiše. Ampak jaz samo še enkrat kliknem, Potrdi in potem je brez problema. Torej, do sedaj je vsakič drugi poizkus deloval..

Uporabniški avatar
Doche
Prispevkov:49
Pridružen:13 Okt 2013, 13:24
Kraj:Ried

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Doche » 23 Dec 2013, 10:07

Evo po par poskusih lahko povem, da Weishi naprimer nima rad Featherja v sebi, za mene je bilo toobupno britje, sem pa poskušal dvakrat. Isti efekt. Enostavno se slabo brije, če želiš gladko, pa pride do krvavitev..

Tako, da mi trenutno v Weishiju zelo ustreza Dorco, ki je bil priložen zraven, in obrije vedno po želji - brez pretiranega truda. Obstojno je pa tja nekje do 4h britij. Je boljše že za četrto britje uporabit kar novo klingo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2013, 10:10

@Mach3: po mojem mnenju je najveckrat problem (govorim za britve mapak pri DE je po moje isto) da ne ulovis atg za vse dlake, posledicno te ostanejo neodrezane...

glede slik: niamm pojma zakaj se to dogaja, napsie da ne more ugotoviti velikosti ali nekaj takega,.. mapak ce se 1x stisnes submit knof potem gre cez..
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 23 Dec 2013, 10:27

Doche napisal/-a:Evo po par poskusih lahko povem, da Weishi naprimer nima rad Featherja v sebi, za mene je bilo toobupno britje, sem pa poskušal dvakrat. Isti efekt. Enostavno se slabo brije, če želiš gladko, pa pride do krvavitev..

Tako, da mi trenutno v Weishiju zelo ustreza Dorco, ki je bil priložen zraven, in obrije vedno po želji - brez pretiranega truda. Obstojno je pa tja nekje do 4h britij. Je boljše že za četrto britje uporabit kar novo klingo.
Podobne izkušnje sem imel tudi sam zadnjič, ko sem se bril z Weishijem. Sam sem uporabil britvico Gilette Silver Blue in obril sem se za en drek. Ko sem pa hotel gladko, sem bil pa porezan. Danes je zopet na vrsti britje z Weishijem in z isto britvico. Razlika je samo v tem, da bo brada stara 3 dni in da bom veliko bolj previden. Tudi sam se zraven dobil 10 britvic Dorco, pa me zanima kakšne so?

Nazadnje sem se bril z Mühle R89 + britvica Astra in za spremembo uporabil Proraso kremo. To je bilo do sedaj moje najboljše britje. Pene sem namešal Ohoho, vendar sem mi je zdela manj gosta kot Cella. Vode pa je bilo enako, saj je bil samo neotresen čopič. Torej bom tudi danes uporabil Proraso, s tem da bom čopič malenkost otresel, da bo manj vode.

Uporabniški avatar
Doche
Prispevkov:49
Pridružen:13 Okt 2013, 13:24
Kraj:Ried

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Doche » 23 Dec 2013, 10:39

Jaz lahko primerjam samo Dorco vs. Feather/Wilkinson/Gilette. Bom v kratkem še poskusil ostale. Ampak kombinacija Dorco-Weishi pri meni uspeva. Vedno pa uporabim zraven Arko.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Dec 2013, 11:22

miha napisal/-a:@Mach3: po mojem mnenju je najveckrat problem (govorim za britve mapak pri DE je po moje isto) da ne ulovis atg za vse dlake, posledicno te ostanejo neodrezane...
Je res. Ko se od blizu pogledam, vidim na tistih mestih par desetink mm dlake, ki še gledajo ven. Ampak če grem potem ATG čez, sem skoraj 100% porezan. Pa če popolnoma pazim na kot, pritisk in še posebej podmažem tisti del.
XTG pa enostavno ne odreže tiste desetinke mm.

PS.: glede Feather - prvič je bilo katastrofalno britje, potem 2x odlično, četrtič pa nekje povprečno. Zdj ne vem, ali mi še vedno tehnika malo niha, ali pa je to posledica same žiletke.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 11:55

Včeraj sem prvič poizkusil Gillette Silver Blue, dal sem jo m Muehle R89 - izvrstno britje. Brez zatikanja, zelo enostavno je šlo, obenem brez iritacije. Kvaliteto prvega britje s to žiletko bi komot primerjal s kvaliteto prvega britja Polsilver SI. Mislim da je celo bolje.

S Featherjem sem se tudi obril angelsko, ampak sem zelo pazil. Naslednjič ko sem spet z novo Feather žiletko šel pogumneje, je bilo pa nekaj posledic. :lol:

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 23 Dec 2013, 19:48

Evo, pravkar sem se spet obril z Weishijem. Britvica ista kot zadnjič, Gilette Silver Blue in krema Proraso. Krema je meni osebno res odlična. Brivnik pa je bolj žalost kot ne. Po vratu je še vedno šmirgl, pa sem bril z vseh možnih strani. 3 prehodi + veliko popravljanj. Rezultat enostavno ni zadovoljiv. Res je, da se tokrat nisem nič porezal, saj sem pazil, pa vseeno. Naslednjič bom za test poizkusil britvico Dorco, ki sem jih dobil zraven.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 01:19

Rad bi javil, da me je Shark žilekta (doniral @primorec, hvala!) V muehle R89 prijetno presenetila! Več kot zadostna ostrina in precej blaga do kože..

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 13 Jan 2014, 12:36

V Edwin Jaggerju DE86 testiram razne britvice in so me Polsilver SI zelo presenetile, pa čeprav sem že malo pričakoval.
Recimo Derby je zame na nivoju tega kar se da dobiti v Sloveniji (Wilkinson, Gillette, MEM, mman), Feather že mnogo boljše, ampak ostrina kmalu izgine, z Polsilver sem se pa prvič obril na BBS, brez ureznin in brez popravljanja.
Z Polsilver sem se bril komaj prvič, ostali dve pa sta pri meni zdržali pet britij (štirje prehodi).

Odgovori