Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Okt 2013, 11:40

Po mojih izkušnjah so permasharp druge najboljše za Feather. Gladko jih izenačim z iridium-kami, nato na moje spisku sledijo polsilver, nato super-max..
Permasharp na bestshave.net 100 kos za 20 usd so price/kvaliteta bestbuy..
Tukaj eni spet rejvajo glede bolzank, pri meni razočaranje..Za moj trdo brado no go, čeprav trajajo res par britij več kot ostale..Prodam 15 škatlic, menjam za gillette slim adjustable ali fatboy z mojim doplačilom..
Eden je par strani nazaj vprašal za Timor, total zanič
Zame naprimer so dobre israeli red persona, 7oclock yellow, te gillette ki se dobijo pri nas, croma sem probal eno je bila ok, treet oranžne so bolj za silo, astra zelene so tudi ok..
Recimo zelo so po forumih hvalili derby, zame no go..

Skratka ymmv, probajte čimveč raznih preden jih kupite večjo količino, tko sem se jaz zeznil z bolzano, plačal precej na giftsandcare zanje, pa na koncu mi niso ok..

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Okt 2013, 12:16

Tudi jaz sem slišal pohvale za Derby. Pri meni pa resnično obup

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 24 Okt 2013, 22:33

Evo, danes sem tudi jaz prvič poskusil Derby - lahko rečem samo da je neverjetno. Prvič sem se obril do BBS praktično brez ureznin. Tudi po vratu sem šel lahko proti rasti.
Pa sem mislil, da rabim najostrejše žiletke... Ampak očitno pri meni delujejo ravno najmanj ostre in z malce dodatnega pritiska na brivnik. Skratka super. Pa še smešno poceni so.
No, v sample paketu je še veliko stvari za probat. :D

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Okt 2013, 22:40

Tudi jaz bi bil vesel, če bi mi ustrezale. Glede na to, da so skoraj zastonjske. :D

Problem pri Derby je tudi to, da so zelo različne med sabo. Celo v isti škatlici lahko dobiš sosednji zelo različni. Tako pravijo. Morda bi ti ustrezale tudi tele, 200 kom. za 9 EUR skupaj s poštnino.

LP

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Nov 2013, 17:23

Mislim da je tole ugodna cena za 100 Feather žiletk. 19 centov na žiletko.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 17 Nov 2013, 21:20

Ker vidim da je na področju uporabe žiletk velika zmeda vam priporočam da imate vsaj pregled nad svojo zbirko. :lol:
Slika

Trgovina Müller .

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2013, 21:47

:D ... simon ti si mi res prava mueller stacuna :D :D ... fina skatlica, kaj podobnega bi znalo priti prav za britve,.. si to sam delal?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a TMB » 18 Nov 2013, 10:03

To je kupil v Müllerju. :P Originalno je namenjeno mislim da za lake za nohte in ostale ženske drobnarije.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Nov 2013, 10:16

aja,.. se mi zdi da bi znalo bit kul za britve, ker je odprto, in se zraci (pri britvah moras biti malo pazljiv ker lahko hitro skorodirajo, sem mislil da je lepil pleksi,...
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Dec 2013, 09:39

Včeraj sem končno spet poskusil novo britvico iz paketa, in sicer Personna Platinum.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/5 ... AA300_.jpg

Nisem glih zadovoljen. Še po 3 prehodih, od tega 2x XTG, po licih tudi ATG sem imel še vedno šmirgel ponekod. Potem sem jasno naredil še 4. prehod in bile so krvavice. :| Tako nekako kot Polsilver.
Zdj spet ne vem, ali sem kaj hitel ali pa mi te žiletke ne ustrezajo.

Skratka do zdaj najboljše so mi Derby, Astra in Wilkinson, nekje povprečno Feather in Gillette Platinum, obupne pa Polsilver in Personna.
Seveda je to razvrstitev samo po 1 žiletki vsake sorte, ko končam z vsemi, bom seveda ponovil.

EDIT: zakaj zadnje čase na tem forumu ne morem nalimat slike? Napiše, da ni mogoče ugotoviti dimenzij slike. Pa sem prej brez problema limal slike.

Odgovori