Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Nov 2014, 16:40

Hja kar dosti se govori o Polsilver SI..bom sprobal, pa če se izkažejo za dosti boljše od SB bom happy :D

Satinex 2000 Platinum plus:

Slika

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Nov 2014, 16:57

Tole bo treba nekje najti, da vidimo. ;)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Nov 2014, 17:29

Edino na Ebay.it sem najdu en oglas kjer se prodajajo za 19€+poštnina :shock:

Lepo bi blo, če bi jih meli na tvbshaving.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Timotej » 28 Nov 2014, 17:40

V trafiki se najdejo žiletke, ki jih ne boš najdel oz. dobil v trgovini, kot so Spar, Mercator, muller, DM itd. Bom jutri posliko, kaj sem vse najdo do zdaj.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Dec 2014, 19:16

Včeraj sem prvič uporabil Feather britvico in sposodil si bom kar bizzyjeve besede, ker res odlično opišejo tudi mojo izkušnjo:
bizzy1 napisal/-a:Brada: Prvi pass (WTG) je šlo bp, hitro, gladko in si mislil, mogoče pa res niso tako sharp..drugi pass (ATG) pa so se na vratu zelo hitro pojavile rdeče pikice (kakih 10) sicer je vrat vedno tista slaba točka pri meni :)
Urezal v pravem pomenu te besede se nisem, ker sem R89 pustil, da je delal s svojo težo, toda pri ATG na vratu sem pridelal nekaj krvi, ker je koža na vratu enostavno preveč mehka in če je ne napneš dovolj, kot je jaz nisem, potem preostra britvica z lahkoto zagrabi kožo tam, kjer dlaka izrašča in rezultat so "rdeče pikice", ki jih spremlja nekaj krvi.

After shavov ponavadi ne uporabljam, ker po njih ni potrebe, poleg tega pa ne maram alkoholnih, ker alkohol pretirano izsušuje kožo. Vseeno pa imam za kdaj pa kdaj uporabit L'Occitaneov balzam po britju Baux, še ljubši mi je Cade. Ko sem se po britju umil z vodo, sem nanesel na kožo Baux in situacija se je takoj umirila.

Ne vem še, koliko je britvica po prvem britju izgubila ostrine, zato čakam na drugo britje, toda kar se tiče tiste famozne ostrine, katera me je sploh pripravila do tega, da Feather preizkusim, se mi ne zdi nič posebnega in jo z lahkoto enačim z ostalimi britvicami, ki niso ob prvi uporabi nič manj ostre.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 12 Dec 2014, 20:02

Meni so Feather najbolj ostre od vseh žiletk in pri njih sem opazil, da je šlo najlažje čez kocine..ne puščajo prav nobene milosti..ampak ker brijem tudi glavo se mi že pri drugem britju zelo pozna padec v ostrini pri njih (poskakujejo za milimeter)..moje mnenje je, da se da iz njih izvleči max 3x gladka britja..zato tudi niso moje najljubše :D

Zaenkrat sprobavam Polsilver SI in lahko rečem, da so po ostrini takoj za Feather..bomo vidli, če mi bodo izpodrinile my favourite "SB" iz 1. mesta!

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 17 Dec 2014, 18:42

Včeraj uporabil Polsilver žiletko tretjič (3) in na podlagi tega sem šel bolj samozavestno čez dlake na bradi in glavi..super britje!..
Odkril sem, da mi Polsilver nudi najugodnejše britje po 2gi uporabi le-te..vendar pa sem jo po (3) uporabi odvrgel v smeti, saj se je že poznalo na performansu..
Tudi sicer, se mi ne zdi smiselno "goniti" eno žiletko po 4,5,6 ali več britij morda na račun tega, ker se brijem z shavetto (more exposed blade) in pa večkratnih potegov (brada+glava)..
Uglavnem pri meni žiletke hitreje postanejo tope prav zaradi zgoraj omenjenih razlogov..verjamem, da če bi bril samo brado bi zdržale vsaj 5-6 smooth britij..
Polsilver so meni agresivne pri prvi (1) in drugi (2) uporabi vendar jih uvrščam pred Feather na moji lestvici žiletk :D
Naslednje ki bi jih sprobal pa so Astra..imam občutek, da mi bojo sedle že pri prvi uporabi..nevem, maybe im wrong. :P

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Dec 2014, 19:53

Zaenkrat so tudi meni najboljše Feather. Ampak ker brijem tudi glavo in vse ostalo,mi za drugič ni več ok, saj me pol po vratu, kjer imam občutljivo kožo pokolje. Drugje jo pa še z lahkoto lahko teram! :D
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 17 Dec 2014, 20:15

Opažam da ima večina ljudi probleme pri vratu..pri meni je tako, da če grem od spodaj pa potem navzgor, na vratu ne pridelam rdečih pikic..
Če pa grem z britvijo od zgoraj (brade) navzdol (proti jabku) potem pa se pojavijo..

Nevem, predvidevam da so dlake premočne in nekako britev potisnejo proti koži, ki je zelo občutljiva in jo malce zareže..tko si jst to predstavljam oz. čutim :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Dec 2014, 08:46

bizzy1 napisal/-a:Nevem, predvidevam da so dlake premočne in nekako britev potisnejo proti koži, ki je zelo občutljiva in jo malce zareže..tko si jst to predstavljam oz. čutim :D
Točno tako je pri meni. Včeraj sem uporabil Bolzano(3) v Slantu, in pridelal cel vrat malih rdečih urezninic. Enostavno se je britvica pri ATG zatikala ob posamezne kocine, vsaj tak občutek sem dobil.

Ne vem, kaj je pri kartušah, da meni tako ustrezajo, da brez problema naredim ATG tudi po vratu. Morda res to, da nategne kožo, da se kocine postavijo bolj pravokotno na kožo in rezila potem ne potisne v kožo. To mi je edina logična razlaga.

Odgovori