Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 21 Mar 2014, 12:47

Bajkman napisal/-a:Hvala! :D

Glede pošiljanja bom pa najprej počakal tvoje mnenje in če jih imaš več kot 5, te bom res prosil.

LP
u redu mam 10kom.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Apr 2014, 21:19

Danes prvič poskusil Feather klino in če bi mi bila to prva žiletka, bi morda sklepal, da moja brada ni za DE britje. First pass na licih, wtg, kjer Derby pobere 95%, moje kocine te kline ne jemljejo resno. Pa ne da ni dovolj ostra, ni bilo trganja, samo brila ni. Kar me seveda preseneča, glede na reputacijo branda.

Možno seveda, da je kaj narobe z mojo tehniko, ampak Derby mi dela brezhibno, še pri Speick stiku me je brila učinkovito in brez nicko, čeprav nisem uspel na obrazu narediti resne pene.

Sicer se brijem vsak 3. dan, ko so dlake že relativno dolge, morda je razlog to in je Feather primeren za bolj plitvo britje, čeprav dvomim.

Sem pa razmišljal, tako Mühle kot Edwin Jagger so ravno Derby izbrali za žiletko, ki pride z njihovimi brivniki in človek bi mislil, da z razlogom in dvomim, da ne bi mogli ali hoteli zraven dajati katerekoli druge, če bi menili, da je boljša.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Apr 2014, 21:26

Zelo je odvisno od trdote brade in občutljivosti kože.

Moja kombinacije je najslabša = občutljiva koža + trde dlake.

Derby žiletka v tem brivniku je pri meni obup. Kar mine me, ko se spomnim dveh britij z Derby.

Da feather ne bi brila? :?: :?: :o

Res je to slišano prvič

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Apr 2014, 21:27

to za feather pa tudi jaz se nisem prebral nikjer ... lastnih s to se izkusenj nimam
britev.si ruleeees :)

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Apr 2014, 21:31

TMB napisal/-a:Jaz sem nekaj prispevkov na temo začetkov že zapisal na svojem blogu:

Zakaj tradicionalno mokro britje?
Kje začeti
Priprava obraza na mokro britje
Ustvarjanje pene s čopičem

Vem, da se na blogu zadnje čase ukvarjam predvsem z recenzijam izdelkov, lahko pa napišem še kaj, kar bi prav prišlo začetnikom. Čeprav jaz poznam samo DE brivnike in za britve ne morem nič napisati. :|
Odlični prispevki. Speick je res malo specifičen, sam sem naredil začetniško napako in ga nanesel premalo, potem se pa čudil zakaj ni pene. Čeprav, po drugi strani, na drugih forumih pišejo doktorate iz Speicka, da se Silvertip ne ujame z njim ipd.

Kar mene zanima je, kako ga hranite (v smislu hrambe)? Ima tak prijeten, ampak blag vonj, se bojiš, da bo kar izhlapel iz odprte žajfe, ko odviješ štanjol. Sem gledal pri Milerju za kakšno primerno kištico pa ni bilo nič takega.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Apr 2014, 21:34

Bajkman napisal/-a:Zelo je odvisno od trdote brade in občutljivosti kože.

Moja kombinacije je najslabša = občutljiva koža + trde dlake.

Derby žiletka v tem brivniku je pri meni obup. Kar mine me, ko se spomnim dveh britij z Derby.

Da feather ne bi brila? :?: :?: :o

Res je to slišano prvič
Bom kar Bajkmana citiral v svojo obrambo:
"Žiletke so prava uganka. Tiste, ki določeni osebi super ustrezajo, so lahko pri drugi osebi prava katastrofa."

S tem se tolažim, btw, ker sem imel (pre)visoka pričakovanja za Feather. Mogoče je pa placebo efekt. Sort of.

Kot že rečeno, mogoče je moja tehnika fouš, ker EJ z Derbijem sem prijel v roke, se začel briti in dela, in why fix it if ir ain't broken.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Apr 2014, 21:44

Miler, btw, je očitno opazil DE trend. Vsakič več robe imajo. Čuda nekih čopičev, Tabac kremo npr. Sem mislil, da je to nek vzhodnonemški pofl, a la Pitralon, na Amazonu jo postavljajo pa ob rob najboljšim (in najdrażjim) kremam.

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Apr 2014, 21:48

Tabac brivsko milo je precej priznano.

Ampak v Slo Muller-ju si dobil Speick? :o

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Apr 2014, 21:57

Leiito napisal/-a:Bom kar Bajkmana citiral v svojo obrambo:
"Žiletke so prava uganka. Tiste, ki določeni osebi super ustrezajo, so lahko pri drugi osebi prava katastrofa."

S tem se tolažim, btw, ker sem imel (pre)visoka pričakovanja za Feather. Mogoče je pa placebo efekt. Sort of.

Kot že rečeno, mogoče je moja tehnika fouš, ker EJ z Derbijem sem prijel v roke, se začel briti in dela, in why fix it if ir ain't broken.
Nisi edini, tudi meni je Derby precej dobra žiletka, ker me ne poreže. Feather me je pa večrkrat porezal kot ne. Šele v Slantu se je bolje izkazal.
Sicer pa je še enkrat moja teorija, da sama žiletka sploh nima toliko veze pri britju kot pa način priprave brade in pena. Z vsemi, ki sem jih preizkusil, sem se kdaj obril odlično, kdaj pa obupno. Čisto naključno oz. verjetno glede na predpripravo.

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Apr 2014, 22:30

@Bajkman: ne, Speick je od Špancev, v Milerju ga nisem videl.

@Mach3: verjetno imaš prav. Ker sem bil pozen sem segel po Fusion Powerju za rapidno razdlačenje in tudi multiblade se mi je zdel top kot še nikoli doslej, pa ima klina max 3 britja za sabo in tudi takih zvokov pri britju še nikoli nisem slišal. Zna biti, da pena ni bila optimalna. Glede pene se še lovim, iščem mitični cushion in sem dal morda preveč vode, hkrati sem jo hotel še nazračiti, s pumpanjem, vsekakor je bila najslabša pena ever.

Odgovori